Më 22 nëntor mblidhet Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës

November 20, 2019 15:50

Më 22 nëntor mblidhet Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës

Në 22 nëntor në orën 11:00 do të mblidhet Komisioni Hetimor për shkarkimin e Presidentit, Ilir Meta.

Komisioni do të mblidhet për të shqyrtuar raportIn që do i dërgohet Kuvendit.

Më datë 9 shtator për më shumë se 2 orë, presidenti, Ilir Meta raportoi para Komisionit Hetimor të ngritur nga socialistët për shkarkimin e tij, lidhur me dekretin e lëshuar prej tij për anulimin e zgjedhjeve dhe dekretin e dytë për një palë zgjedhje të reja më 13 tetor.

Kreu i shtetit u shpreh se vendimi për anulimin e zgjedhjeve, dhe shoqërimi me dekret, është bërë pasi ka pasur informacione sekrete dhe të kualifikuara, se në protestën e 8 qershorit, disa persona do të digjnin godinën e Parlamentit.

O.J/DITA

November 20, 2019 15:50
Komento

3 Komente

 1. Timi November 20, 20:21

  Cfare prisni me, mor! Pordhet e jetij hajduti do durojme akoma! Shkarkojeni sa me pare.

  Reply to this comment
 2. cunat e partis November 20, 21:38

  Nuk e shkarkoin dot jan vetem filma as gje nuk ka per te ndodhur jan te gjith me nje kazan

  Reply to this comment
 3. me emer November 21, 11:31

  Po Rama eshte antar i komisjonit ..?!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim