Më 30 qershor, Këshilli i Europës do jetë në Shqipëri

June 26, 2019 20:39

Më 30 qershor, Këshilli i Europës do jetë në Shqipëri

Ndryshe nga çfare ka deklaruar PD dhe kryetari i saj, Lulzim Basha, Kongresi i Këshillit të Europës do te jetë i pranishëm me vëzhgues në monitorimin e zgjedhjeve vendore të 30 qershorit në Shqipëri. Në fakt, Kongresi i Këshillit të Europës ka hequr nga faqja zyrtare online deklaratën lidhur me vezhgimin e zgjedhjeve, duke konfirmuar tërheqjen nga qëndrimi i mëparshëm dhe sjelljen e vezhguesve te saj ne Shqiperi.

Aktualisht në faqe nuk ekziston asnjë deklaratë lidhur me këtë çështje, çfarë konfirmon edhe një herë praninë e tyre të dielën, duke lënë të kuptohet se ky autoritet ka qenë i keqinformuar nga përfaqësuesit e opozitës lidhur me zgjedhjet e 30 qershorit.

Kujtojmë se, ashtu si Dita ka raportuar, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj siiguroi për praninë e KiE në zgjedhjet e kësaj të diele, duke bërë të ditur se kishte qenë kryetarja e Bashkisë së Shkodrës ajo që kishte keqinformuar qëllimisht përfaqësuesit e këtij autoriteti në mënyrë që vëzhguesit e KiE të mos ishin në Shqipëri më 30 qershor.

Veliaj, gjithashtu, bëri të ditur se situata është sqaruar dhe Kongresi i Këshillit të Europës ka konfirmuar se vëzhguesit e tij do vijnë në Shqipëri për zgjedhjet e së dielës.

Faqja që më parë hapej  kështu:

 

tani hapet kështu:

e.ll./dita

June 26, 2019 20:39
Komento

9 Komente

 1. ju pret Reçi June 26, 20:46

  Mbasi kisha lexuar deklaraten e Bashes per kete argument … tani po me perzihen zorret, deklarata te tilla mund ti beje vetem nje genjeshtar qe nuk skuqet kurre, pra i pafetyre!

  Reply to this comment
 2. Amerikani June 26, 20:49

  Ha haaa sa qesharake ! Voltana keq informom keshillin e Europes…

  Uratat babe Amerikes se ne kete vend çfare nuk pret…

  Reply to this comment
 3. USA June 26, 21:09

  Matrioshka Ruse basha Dezinformimi eshte sjellje e axhensise intelegjente ruse Dezinformimi.

  Reply to this comment
 4. Shetitje nga planeti zulu June 26, 21:09

  Car do monitorojne,se mos vidhen votat? se mos bejne me hile pala tjeter?
  zgjedhje me nje kandidat ? Do monitorojne PS ? Keto jane zgjedjet me te ndershme qe jane zhvilluar ndonjehere,sepse kesaj radhe nuk ka nevoje te blihen vota,jane zgjedhje pa shpenzime,

  Reply to this comment
 5. XXXL June 26, 21:27

  Deklarata e mahershme e KE për mosdërgim vëzhgusëve ishte një kurth për Bashen që ky të vepronte talibançe ndaj qendrave votuse por atje prap e kursynë Pd nga dhuna kriminale

  Reply to this comment
 6. ALBAN DEGA June 26, 23:21

  NJE MEGASKANDAL I NJE MAMUTHO-SKANDALOZI

  LULEZIM BASHA VETEKAPET NE FLAGRANCE

  TELLALL QESHARAK FAKE NEWS I VETDEMASKUAR I PERANDORISE SE DJALLIT PUTANIN!
  DEKLARATA E KESHILLIT TE EVROPES NUK ESHTE BERE KURRE!
  ESHTE 24 KARAT FAKE NEWS E GOVORIT MOSKVA TE PERANDORISE SE DJALLIT PUTANIN !
  LULEZIM SALEH BASHICI U TREGOI SHQIPTAREVE E BOTES ME ZERIN E FIGUREN E TIJ TE PAFYTYRE SE ESHTE VECSE:
  QESHARAK DERI NE KRUPE
  MASHTRUES DERI NE NEVERI !
  KARABUSH 24 KARAT !
  DIL PERGENJESHTRO VETVETEN
  MORE KRYEKRIMINEL,
  MORE KRYEHAJDUT,
  MORE VRASES SERIAL I SALEH RAMOLLAH AJATOLLAH MILLOSHEVIC PUTANINIT
  MORE P… JESHKE MASHKULL I PESHTIRE!
  DIL HAJE MUTIN QE NXORE NGA GOJA JOTE DHE AJO E PUTANINIT MORE FAKE NJERI, MORE HOR STERHORI !

  Reply to this comment
 7. Alban Dega June 27, 00:29

  SILURE NE VEND TE KAMERDARES SE SHPETIMIT TE LUL SALADINIT !

  Si i mbyturi qe kerkoi te ka let pas nje fieje kashte ne mes oqeanit te trazuar te krimeve te tyre pafund, edhe Lul Berisha kujtuan se u ra nga Qielli kamerdarja e shpetimit e gjoja e Keshillit te Evropes…
  Nuk kishte qene kamerdare por silure qe e demaskoi dhe rrenoi edhe alucinacionin e tij te fundit.
  E shkerdheu edhe me keq ne syte e shqiptareve e nderkombetareve.
  Skifoso, thone italianet!
  Total failure, deshtim i plote, thone amerikanet!
  Hupan( Humbameno ) i thone ne Vicidol Shvejkut te Saleh Ramollah Ajatollah Millosh Putaninit!
  Ky i fundit u trondit aq shume sa ia mbathi per ne Vjene nga ankthi e stresi post traumatic qe pesoi pas deshtimit te fake news te GOVORIT MOSKVA TE PERANDORISE SE DJALLIT PUTANIN ORA NEWS TV dhe kapterrit te SaLikes Artur Zheleznov Zheleznov, Sonila Mece Meckes dhe drejtoreshes se plotefuqishme ruse te tyre !
  Turp e faqja e zeze e ketyre faqezinjeve te Kremlinit !

  Reply to this comment
 8. Arbeni June 27, 09:06

  Mos mashtroni kaq paturpesisht. Ku ka deklarim te KiE se do kete vezhgues ne Shqiperi? “Aktualisht ne faqen zyrtare nuk ekziston asnje deklarate, c’ka nenkupton pjesemarrjen ne zgjedhjet…” Jo ore, keshtu e pasket perkthyer ju pjesmarrjen ne zgjedhje te tyre? Do ta shohim sa do njihen keto pacavure zgjedhje, mos u beni merak. Do ju shkojne huq gjithe keto rrena ne favor te nje coftine politike si Rama.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim