80 vota / Në krye të AKEP vihet shefi i protokollit i Kryeministrisë

December 18, 2019 19:51

80 vota / Në krye të AKEP vihet shefi i protokollit i Kryeministrisë

Tomi Frashëri është drejtuesi i ri i Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare, (AKEP).

Në seancën e sotme parlamentare, 80 deputetë votuan pro emërimit të Frashërit, 9 kundër dhe abstenim 8.

Frashëri merr postin pas dorëheqjes se Ilir Zelës.

Më parë, Tomi Frashëri ka mbajtur postin e shefit të Protokollit të Kryeministrit Edi Rama.

Emri i tij sipas regjistrit zyrtar të Gjendjes Civile është Thomas Frashëri por në emërim dhe në dalje publike shkruhet Tomi Frashëri.

AMA dhe AKEP kanë role kyçe në ligjet e reja mbi median online të votuara sot në Kuvend bashkë me Tomin.

o.j/dita

December 18, 2019 19:51
Komento

7 Komente

 1. Lili December 18, 21:54

  Shqipet kane qef me mbajte 2 emra qe mos te dihen te vertetat! Nje Thomas Frasheri per jashte e nje tomi Frasheri per mbrenda?!…
  Ps: ky na paska fajin kur idioti jone nuk vishet si ka dhane Eoti neper ceremonite zyrtare?!

  Reply to this comment
 2. Hosteni December 19, 00:08

  Cne ky surrat tuniziani me mbiemer Frasheri ?!

  Reply to this comment
 3. Dn December 19, 06:33

  Vetem nga menyra se si i pret flloket te tregon cfare mendje ka: si shefi i tij ! Prandaj i kemi punet mut kur njerezet me moshen halla teket e adoleshenteve nuk i kane kaluar ! Nga thoma frasheri se na bente lidhjet e familjeve aristokratike te Shqiperise ka degjeneruar si me fytyre si me mend ne tomi frasheri qe i sherben diktatures edhe horrave! Grandeur et decadence !

  Reply to this comment
 4. anticensurë25642654 December 19, 08:04

  e lezeçme me këta emra,tamam si me pas qënë në oborrin e lagjek ku kishim edin e anetës,gimin e shukries,benin e dautit!!
  sa vjeç ka djalka,sepse po të ketë më shumë se 30 vjet!?
  atëherë duhet shtruar pyetja se si e ka pasur emrin para se ta bënte “THomas”!sepse para 30 vjetësh nuk mund ta shkruaje me TH tomasin!!
  mos vallë dhe ky ka pasur emër tjetër dhe për ti shpëtuar ndonjë arrestimi diku e ka ndërruar në thomas??
  se kajmaku na e kishte vari hajdart,e pjerini vari teneqen diku tjetër e para e pas arresitmeve e politikës!!

  Reply to this comment
 5. Arben December 19, 08:18

  Ndonje Vella I edrames, edhe I ngjan

  Reply to this comment
 6. Labi December 19, 09:27

  Kisha dyshime per ligjin,por rash dakort dhe e mbeshtes ate qe mbreme ne darke kur pash ne top chanel emisionin soire per Tropojen dhe Tropojanet,aty u evindentuan gigurat si i biri Sali Lushes e Soni Malaj,se kush jane Tropojanet kete e dine mire qytetaret e Tiranes,i mbajne mire mend xhupat e zi,e di mire se kush ja vidhte tokat e pronat,e di mire se kush dhunonte studentet e femrat,e dine mire e disa gazetare qe jane perdhunuar brenda ne zyre mbi tavoline e sot i bejne fresk Saliut,e dine mire ata qe kane qene adoleshente e i vidhnin atletet ne xhiro,e dine mire ata qe jane larguar nga puna e ne vend te tyre hynin militante qe per restesi te fatit ishin nga Tropoja a Kukesi,pra ka ardh koha te thuhet e verteta e jo te degjojme genjeshtra portalesh qe demokracine e ka shell Saliu e Azem Hajdari.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim