Më i pasuri i botës tanimë single: Jeff Bezos i Amazon dhe Washington Post divorcohet pas 25 vjetësh

January 9, 2019 21:57

Më i pasuri i botës tanimë single: Jeff Bezos i Amazon dhe Washington Post divorcohet pas 25 vjetësh

Burri më i pasur i botës tanimë është beqar. Jeff Bezos, numri një (1) i Amazon, pronar i Washington Post dhe në vendin e parë në klasifikimin botëror sipas klasifikimeve tw specializuara – mes të cilave dhe Forbes – ka deklaruar divorcin nga bashkëshortja MacKenzie Tuttle, me një deklaratë të firmosur edhe nga ish-gruaja dhe e ka shpërndarë në Twitter.

Kemi jetuar një jetë të mrekullueshme si çift i martuar dhe shohim një të ardhme të mrekullueshme përpara si prindër (të 4 fëmijëve), miq, partnerë në iniciativa dhe projekte, dhe si individë që ndjekin aventurat – bëjnë të ditur Bezos dhe ish-bashkëshortja. – Ne vendosëm të divorcohemi dhe të vazhdojmë jetën tonë si miq”. “Nëse do ta dinim se do tw ndaheshim pas 25 vjetësh, do të kishim ribërë gjithçka”, shtojnë ata. “Edhe nëse etiketat mund të ndryshojnë, ne mbetemi një familje dhe do të mbetemi miq të ngushtë”, përfundon deklarata.

Burimi: leggo.it

Përgatiti: L. Veizi/ DITA

January 9, 2019 21:57
Komento

2 Komente

  1. Lloji January 9, 22:15

    Lajm i fundit;
    Sipas agjensise se lajmeve Trap News mesehet qe ky Bossi ti kete kerkuar “doren” Bleona Qerretit….. Po sipas te njejtes agjensi mesehet qe zonjusha Qereti (me vdes te qesh ky mbiemer) t´i jete pergjigjur z.Bezo qe s’ka ndermend te komplikoje jeten me nje fukara e tulkac si z.Bezo….

    Presim zhvillime te metejshme, per me shum info kontaktoni ne www. varitrapin.com

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*