Ekskluzive – Më në fund, Flamur Noka prononcohet për UDB-në

May 31, 2016 19:52

Ekskluzive – Më në fund, Flamur Noka prononcohet për UDB-në

 

Deputeti i Partisë Demokratike Flamur Noka është prononcuar më në fund lidhur me akuzën që Flamur Noka i ka bërë atij, se në vitin 1991 në Prizren është rekrutuar nga shërbimi sekret jugosllav UDB.

“Flamur Noka gënjen”, tha Noka në prani të disa gazetarëve, pohojnë Gojët e Liga, “unë di vetëm që Uprava Drzhavne Bezbesnosti më kontaktoi në vitin 1991, dhe që nga ajo kohë është zhdukur”.

Sipas Nokës, akuzat e Nokës janë qesharake, po të kihet parasysh se UDB është shkrirë pikërisht atë vit, më 1991-n. “Bile mund të thuash se isha unë që e shkriva”, saktësoi Noka, “dhe jo shkëputjet e shteteve të reja si Kroacia e Sllovenia”.

Flamur Noka iu rikthye atyre viteve interesante, kur nga shkrirja e UDB-së së Jugosllavisë, u krijuan shërbime të reja sekrete sllovene, kroate, serbe e maqedonase.

“Nuk dija se me kë kisha të bëja”, tha Flamuri, “të kontaktoja me maqedonasit? Me sllovenët? Me kroatët? Më në fund i dhashë karar të flisja me serbët”.

Në vijim, Noka hodhi dritë mbi bisedën e bërë, kur u prezantua si “Muli, Muli bre që kena fol në Prizren”.

“Por ata që kishin ngel nga UDB serbe qeshën me të madhe dhe më thanë: Ik o Mul, ik në Tiranë dhe futju mjekësisë se flasim ma vonë. Tash jena t’zanun. Po studio shumë, hë? Se mjekët i kena fiksim”, shtoi Noka.

Në këtë pikë, Noka iu rikthye akuzatorit të tij: “E pra, si mund të spiunoj unë për një shërbim që nuk ekziston, siç raportoi Noka në atë shkresën e vitit 1991?”

“Këto janë shpifje dhe Noka do japë llogari”, përfundoi Muli, “I vetmi kontakt që unë kam me Serbinë, është një mik i vjetër nga Kragujevaci që e takoj herë pas here. Kaq!”

 

***

Shënim: Gojët e Liga është rubrikë satirike. Ngjarjet dhe personazhet e përmendura nuk janë të vërteta (në shumicën dërrmuese të rasteve :)).

May 31, 2016 19:52
Komento

6 Komente

 1. Shaqja May 31, 21:34

  O Dita, ju pergzoj per fantazine, po ky malumi as veten e vet nuk pergenjeshtron dot ndaj kot e kini

  Reply to this comment
 2. Shqipja June 1, 15:06

  Mire moulin e more vesh Po te tjeret.
  Aman ore per lulush bashuq
  Si shpejt other qe gjithe ministrat e bere deshe te sali kriminel IT ministrat te brendshm

  Reply to this comment
 3. grameno June 1, 20:17

  Qe UDBa eshte shkrire ti me keto fjale anud ta mashtrosh aske,pikerisht kjo deklarate me jep bindje edhe mete forte se ti je i UDBes,qenka shkrire UDBa,une jam nga kosova,dhe te kesh kontakt me nje serb ne zemer te serbise,qe i thone qetniqka shumadija,qneka mese e vertete se ti akoma punon per ta.

  Reply to this comment
 4. shefqet.Peci June 1, 22:05

  Gjyshi kishte 3 qen dhe 6 kelysha qe ruante bagetite. Kelyshet qe nuk ruanin mire i vriste dhe i zvendesonte me me te fotre e te zgjuar .Beni durim kete do beje dhe Saliu me Mulin .
  U hap nje kapitull qe do nxjerri zbuluar te gjithe bashkepuntoret e agjenturave te huaja .Ja ky eshte demi qe beri Muli.Deri dje ishin hipoteza dhe goje te liga, sot e tutje te verteta si drita e diellit.

  Reply to this comment
 5. alphade June 3, 14:01

  Berishovici dhe Blushi merren me nje fakir te Shqiperise se Mesme , me Roshin, e Shqiperise se bute ku hane e
  dhjesin te te gjithe shpellaret e shkemboret sepse ky i
  varfer Roshi nuk ka klane qe te thone nje fjale mbrojtje,
  idem Haxhiu i Qamilit,, qe eshte i vetmi i pareabilituar dhe
  e dini pse ? Sepse luftoi gjakpiresit,as vodhi as tradhetoi
  vetem tha se duam “baba dovleti”,bythe e plasur sepse e
  e tha kete kur te tjeret : hajna vrases,kriminele ,bagabonde, gangstere,mafioze duke filluar qe nga nalti
  i madherise sot kane permendore e gezojne respekt nga
  grupe banditesh e rufianesh te pa skrupull,e antishqiptare
  te betuar . Edhe Muli shyqyr qe na paskish “shpetuar”nga
  serbet dhe UDB-ja e Rankovicit,Milloshit e Titos,pa futur
  ketu keta te tanishmit qe po pretendijne te hyjne ne Euro-
  pe pa mardhate e ish- Jugoslkavise se Milloshevicit ! Ashtu qofte …. ,!!!

  Reply to this comment
 6. Spartaku June 3, 17:35

  Persa Muli paska njohur mire UDB-n aq sa ai di dhe diten qe eshte shkrire ajo,del se ai paska qene vertet ne sherbim te zbulimit Jugoslav ne deme te shqipetraeve.Nqs kemi nje gjyqesor vetretet efikas,duhet hetuar e te dal e verteta e ketij mashtruesi. Dihet se MULI per ti shpetuar akuzes,do beje dredha si gjarperi,por nuk besoje qe tja dredhe prokurorise.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*