Me paratë e biznesmenit panë El-Classico, KLD pezullon 3 gjyqtarët

February 9, 2018 11:01

Me paratë e biznesmenit panë El-Classico, KLD pezullon 3 gjyqtarët

Ka përfunduar mbledhja urgjente e KLD-së dhe janë pezulluar gjyqtarët e Apelit të Durrësit që po hetohen me akuzën e shpërdorimit të detyrës dhe korrupsionit.

Gjyqtarët e pezulluar janë Kliton Spahiu, Petradh Dhimitri dhe Petrit Çeno.

Vendimi është marrë me shumicë votash në KLD pas referimit të materialit nga Prokuroria e Krimeve të Rënda.

Këta gjyqtarë kanë udhëtuar me paratë e një biznesmeni për të parë ndeshje futbolli jashtë vendit.

l.h/ dita

February 9, 2018 11:01
Komento

2 Komente

 1. Adih February 9, 14:16

  Me kete Petrit Cenon kam patur nje gjygj per cenim prone . Nuk dua te shkruaj historine ,dhe se kishja te drejte ,dhe qe qe ne disfavorin tim . Kam ku ta zgjidh deri ne Strasbourg . Por dua te them ,tamam si ne hetusine e Enver hoxhes ky bandill pa pike turpi pyeti ,me rrenje e llemballe per tre persona (miq te mi ) ,qe donin thjesht te degjonin ne gjygj si spektatore ,lidhjet qe kishin me mua . Eh more Petrit Ceno ,kujtove se ishje beu me i plotfuqishem i Durrsit .Prit se smbaron ketu ,do japesh llogari neser ne konforme te ligjit e te pergjigjesh e te paguash ,vendimin e denimin shtetit shqiptar ne Strasbourg ..Turp per ty .Besoj se te kujtohet ,apo e ke pasur metode pune me te gjithe ,!!!?

  Reply to this comment
  • Durrsak February 9, 17:38

   Adi mos i shqeeso se kush kishte ceshtje prone me Petrit plehren duhet te pagonte gjoben e milionave. Se kishe te drejte se nuk kishe te drejte pak rendesi kishte. Petriti sypetriti eshte nje vampir i korrupsionit qe ka shume pislleqe per te lare. Thjesht i ndyre dhe meriton me shume se plumbin. Donte te bente dhe djalin deputet me parate e korrupsionit dhe Basha e vuri ne liste. Zot ca tmerri. Ca te thuash per keta zagare?

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*