“Më pëlqen kjo lloj jete”, një tur botëror i jashtëzakonshëm

May 13, 2019 14:54

“Më pëlqen kjo lloj jete”, një tur botëror i jashtëzakonshëm

Një francez është nisur për të bërë një tur botëror me traktor.

Mare Jardin i habiti të gjithë kur ndaloi në Turqi të enjten me mjetin e tij të udhëtimit dhe u tha vendasve se ishte nisur nga Franca dhe se destinacioni i tij final ishte India.

Jardin arriti në rrethin e Malkara në Tekirdag me traktorin e tij të shoqëruar me një rimorkio.

Udhëtari tha për gazetarët se nisi një tur nga Franca dhe kishte për qëllim të udhëtonte në gjithë botën.

Në rimorkio mban gjithçka që i duhet gjatë udhëtimit.

Unë jam rrugës për Indi. Shpresoj të jetë një tur i bukur për mua. Më pëlqen kjo lloj jete,”-tha Jardin.

Pas disa orësh pushim, ai u nisi udhëtimin drejt Indisë.

e.t./dita

May 13, 2019 14:54
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim