Me sa duket Berisha e “ka harruar” dasmën në kala të Gertit (FOTO)

September 11, 2014 11:29

Me sa duket Berisha e “ka harruar” dasmën në kala të Gertit (FOTO)

U komentua shumë dasma e ministrit Erjon Veliaj.

Zërat për “shpenzime sheikësh” sepse dasma u organizua në një kala, u amplifikuan vecanerisht nga Berisha.

Por ish-kreu i PD me sa duket ka harruar që edhe të vetët kanë bërë dasma të tilla. Këto foto janë nga dasma e deputetit të PD, Gerti Bogdani, një ndër më të rinjtë në moshë.

Dasma u bë në  një nga pikat më të bukura të Shqipërisë së Jugut, Kalanë e Ali Pashë Tepelenës në Porto Palermo.

Asokohe shtypi rozë shkruante se “Pas festës me miq dhe kolegë (në Folie Club), të nesërmen çifti ka udhëtuar drejt Porto-Palermos, ku familjarët dhe mbi 700 të tjerë po i prisnin për të bërë këtë ngjarje edhe më të paharrueshme në kështjellën e Ali Pashë Tepelenës”. Mes të ftuarve Vip ishte edhe djali i ish kryeministrit Berisha, Shkëlzeni, deputetët demokratë  etj, ku binin në sy edhe mjaft artistë, mes tyre edhe Julian Deda, të cilët gëzuan deri në orën e para të mëngjesit me çiftin Bogdani.

Por, asnjëherë nuk u sqarua nëse djaloshi që sapo ishte zgjedhur deputet ka marrë leje dhe nëse ka paguar qera në MTKRS për ceremoninë e martesës, që siç duket nga fotot ka kushtuar jo pak.

Vetë Bogdani në një intervistë për Ora News, nuk i kurseu së fundmi elozhet për Berishën.

“ Sot në politikën shqiptare ke lider që kanë vite eksperience, por që nga mentaliteti janë më shumë të rinj se sa ata që e konsiderojnë veten si të rinj. Personi që e ka mentalitetin më të ri në PD është kryeministri Berisha i dorëhequr. Ai do mbetet lider i politikës shqiptare, madje mbarëshqiptare”, – shprehej i riu Bogdani.

BOD3okBOD2okBOD1ok

 

September 11, 2014 11:29
Komento

51 Komente

 1. i asnje partie September 10, 10:25

  Mqs te duket berisha aq moderuar ateher i bie qe ti paske merdhif fare, turp per ty bogdan qe servilosesh aq shume nje njeriu qe e hodhen posht 1 miljon qytetar.

  Reply to this comment
 2. Dike Mullai thote- September 10, 11:03

  Prej kohesh e kam vene Re, por sot u binda:-Paske PJERDHUR nga Mendja!!! Merr mjekime nga Dr.Pr. Sali B..ISHA!

  Reply to this comment
 3. teuta September 10, 11:04

  Ti Bogdan ,vazhdon te mbetesh me mentalitetin e adolishentit ne politikes shqiptare.
  Ne rast se do te zhvillohet konkursi i adolishenteve ne bote,te jesh i sigurt se do ta fitosh shume lehte.

  Reply to this comment
 4. Dushmani September 10, 11:10

  Gert,
  Je djalke i ri, bere c”bere deri tani duke u servilosur, mos humb pike me tutje.Lere me kaq se ke lehtesira per vehten tende.

  Reply to this comment
 5. Penecilina kush ishte? September 10, 11:17

  Si ka mundësi,or katundari vicidolist Bogdani të dilni ju kundër SOVRANIT? Ti perzaervativ i Berishës,duhet të kuptosh si dhe të tjerë,si ty, se ato 1 milion vota shqiptarësh nuk ishin për fytyren tënde me pucra nga masturbimi;por për të stërvjetrin ramizist Berisha! Titulli më i madh i Berishës është vrasës dhe shkaterrues,që edhe pardesyja e bardhë që i dha Alia me firmë…nuk e mbulon dot më!

  Reply to this comment
 6. U.Ç.SH. September 10, 11:59

  Ske surat ti pler te flasish ne emrin e popullit.per kriminelin berisha .se kush esht berisha e di populli mbar .qe ne 23 Q. 1miljon votus ju hodhen ne koshin e plerave .

  Reply to this comment
 7. Pëllumb zaimi September 10, 12:15

  Eshte e dhimbshme per të ardhmen te hyjnë ne politike te rinj ne moshë por dyqind vjet mbrapa nga mendja si ky qelbësi bogdani! Ka jo pak te brezi i tij si ky. Diçka nuk ka shkuar ne edukimin familjar ose ne sistemin arsimor përderisa dalin ky lloj mutantësh. S’ështe thjesht për interesa sjellja e tij politike. Edhe jesmeni me i paskrupull nuk do ta përdhoste dinjitetin dhe integritetin ne këtë farë feje si ky bogdani. S’mban erë lidershipi gjékundi. Qelb nga era e atij qe po e quaj “dogmatizëm rinor”. Nuk di çfarë emri tjetër ti vë?!

  Reply to this comment
 8. Pëllumb zaimi September 10, 12:16

  VR!!! Eshte e dhimbshme per të ardhmen te hyjnë ne politike te rinj ne moshë por dyqind vjet mbrapa nga mendja si ky qelbësi bogdani! Ka jo pak te brezi i tij si ky. Diçka nuk ka shkuar ne edukimin familjar ose ne sistemin arsimor përderisa dalin ky lloj mutantësh. S’ështe thjesht për interesa sjellja e tij politike. Edhe jesmeni me i paskrupull nuk do ta përdhoste dinjitetin dhe integritetin ne këtë farë feje si ky bogdani. S’mban erë lidershipi gjékundi. Qelb nga era e atij qe po e quaj “dogmatizëm rinor”. Nuk di çfarë emri tjetër ti vë?!

  Reply to this comment
 9. TROJA September 10, 12:19

  Ishalla rinia nuk mer ate mendtalitet qe ka Berisha,se as male nuk do kemi,as gure,as balte se do te na i kishin shitur te gjithe tek greku dhe serbi.Kete mentalitet ka sot Berisha,qe nuk mundi,ta shese shqiperine 100%.se 50%ne ka shitur e grabitur.

  Reply to this comment
 10. salah September 10, 12:28

  Gedri Bogdani, Club George Soros ka harruar për të shkuar në shkollë për arsim. Ndërsa fëmijët kanë nevojë për të folur këto shifra, si Jozefina Topalli, apo Edi Paloku

  Reply to this comment
 11. zekthi September 10, 12:33

  Gjynaf per keta ” te rinjte ” e PD-se se Saliut si ky Bogdanovski me syze.
  I ka kap arterioskleroza berishiane qe ne kete moshe.
  Sa keq u ka injektuar trute e tij Saliu.
  Do te mbeten tere jeten e tyre duke mburrur e kerkuar baben.
  Jazek !

  Reply to this comment
 12. shqipfolësi September 10, 12:40

  Po e the ti Bogdan, ka marrë fund kjo punë!!! Ndonjë gjë edhe mund të bëjmë sikur nuk e shohim e dëgjojmë, por që ish-kryeministri paska qenë kryeministër i të gjithë shqiptarëve, këtë se përtypim dot or çunak. Ç”të bëjmë, gënjeshtrat thuhen me raste, por kjo është nga ato që nuk kapërdihen or spurdhjak i rënë nga vakti! Sepse po të ishte e vërtetë kjo që zotrote thua me kaq pompozitet, atëhere do na lindë natyrshëm pyetja…”Përse ne qytetarët anembanë vendit, votuam kundër jush dhe kundër kryeministrit tuaj, që paska mentalitetin më të ri ndër politikanë?! Më tej akoma, a do mbetet prezent apo jo në politikë deputeti ish-kryeministër, këtë do e thotë drejtësia. Sepse ka disa llogari për të dhënë e sqaruar para ligjit. Prandaj dhe populli e votoi kundër, sepse pret llogari-dhënien!

  Reply to this comment
 13. ili September 10, 13:08

  Ore i turperove fisin e Bogdanve ti je Tirons cdo me maloket apo je i bastarduar.

  Reply to this comment
 14. Emigranti September 10, 13:22

  Ty Bogdan veteme mosha te ka mbetur e re je plakur nga truri Hiq dore nga servilizmi jot se te shemton te plak shume Berisha yt vetem ana fizike mund ti ule pak moshen se ne mentalitet i ka kaluar 100 vjetet.

  Reply to this comment
 15. karolina September 10, 14:15

  shko mbushu kalama i mbrapsht ,o premature ,o daun

  Reply to this comment
 16. zysha September 10, 14:44

  Me vjen shume keq per ty Gert Bogdani , se ke qene nx.shume i mire ,pse u bere politikan kaq i keq ?? Ti je ne xhepin e gojen e Salber – isha , ai te perdor kur do e si do. Turpppppppp!!!

  Reply to this comment
 17. fat man September 10, 16:42

  Hajde krefje dhe lepirje bythe shoqja Gentiana, qe po i ben Kriminelit dhe Tutorit tend eshte e papame. Ty te takon te flasesh keshtu se je edhe perfaqesuesje e PD qe ben lidhjen me shoqaten LGBT, anetare e se ciles je.

  Reply to this comment
 18. Leonardo September 10, 19:45

  Kurse ti më i plakuri

  Reply to this comment
 19. saaaaaaaaaaaali September 10, 20:34

  koment i bukur karolina

  do te thosha vetem kete
  e gjithe anetaresia e pd-se ben ndonje “kurs shpellari” kur futen ne pd
  se nuk ka shpjegim tjeter, te gjithe kane nje prerje shpellariiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

  Reply to this comment
 20. komshiu i gertit September 10, 20:53

  Neqoftese te duket Berisha si politikani me i ri ne mentalitet e ben kete duke e krahesuar me veten dhe pjestaret e grupit parlamentar ku je inkuadruar .Per grupin e shumices parlamentare dhe shumicen e popullit shqiptar qe e rrezoje me vote Berishen eshte politikani me i mbrapsht qe vazhdon te jete ne parlament , per 22 vjet qe eshte ne politike ka treguar se eshte njeri i pandreqshem dhe kerkon ti shkoje e tij edhe kur ajo qe thote dhe ben eshte e gabuar.

  Reply to this comment
 21. studenti September 10, 21:47

  Eshte dashuri patologjike dylberesh e sekseresh te shpallesh me ide te reja prijsin qe ka rene ne fund te sketerres.Por meqenese keta te rinj nuk jane tjeter veçse te vjeter, jane lidhur pas hurit deri sa te gjejne hurin tjeter.Ky djali me syze si Erla dhe Laura kenduan me epsh çfare shkraunte Berisala.,nga injoranca kujtonin se ishin fjalet e zotit duke iu bindur krejt verberisht fishkellimes e shkopit.Kujton se i ben mire PD-se duke e turperuar, perderisa humbi nga ky prijes i skaduar, qe rrokullisej nga era si nje teneqe e shpuar, sepse idete e tij kishin mbaruar pa filluar.Ate e mbante peng e shkuara nga e cila qe formuar, ne sherbim te tiranise kishte lenduar me shume zemra njerezore nga ç’kish mjekuar.Qe nje komunist i karfosur me shpirt te erresuar qe spiunoi koleget per t’i debuar,internuar,helmuar e shkaterruar,ai perdori tiranisht profesionin “human” per te burgosur ata qe kunder tiranit ishin afishuar.Duket ne disa foto me sy te vagelluar si sherbetor besnik i tiranise, se ciles i qe lakmuar me instiktin primitiv te shpelles per te dominuar.Nuk qe asgje tjeter perveçse nje arrivist, qe idete e reja i kishte te gjitha nga koha e shkuar.Ai qe njeriu i vendosur, i betuar si antikorrupsionisti me i korruptuar, ishte njeriu me i ndershem duke vjedhur me dy duar, ishte ai qe mbante fjalen aty per aty duke e mohuar,hiqej estetikisht i etiketuar, por nga goja e tij e perveluar shpifte, fyente,perfolte, nxirrte gjithe llumin e shpirtit te tij te djallezuar.Ai ishte nje njeri me disa standarde per te njeten gje:nuk e njihte kushtetuten mbi te duke u betuar, nuk e njihte bojkotin duke bojkotuar,nuk e njihte perqendrimin e pushteteve duke i uzurpuar. Ndermjet ketyre kundershtishe nuk e njihte vendin e rrenuar me sistemin me te mire ne bote qe kishte ndertuar, Nuk i njihte vjedhjet,grabitjet, vrasjet,drogen, seksin, vete ekzistenecen te trafikuar dhe ligjet kunder tyre qe kishte hartuar.Marrezite e ketij deshtaku te fodullepsur nuk kane te mbaruar.Por duke kujtuar mendjen e ndritur te tij para njezet viteve te shkuar, mjafton te permendim se demokracine e kishte veteperceptuar “si oden malesore, prej se ciles ishte mrekulluar”kur ne te vertete ato marrdhenie fisnore ishin ndertuar mbi rolin e njeshit qe ishte fetishizuar, perkunder atij te gruas qe ishte dhunuar, te femijes qe ishte neglizhuar,te pjesetareve te tjere qe ishin te detyruar per te degjuar dhe per te punuar. Ardhja e tij ne krye te vendit ndodhi nga nje tradite e pasprovuar,nga ankthi i çlirimit nga tirani e mallkuar,nga arrivizmi i tij i tepruar,nga interesa te te tjereve qe kishin infiltruar, nga besnikeria si sherbyes i nomenklatures se vjeter qe nuk duhej ndeshkuar,nga dyfytyresia ndaj te persekutuarve, qe duheshin mikluar duke i perçare e abandonuar,nga ligesia dhe epshi per te pasuruar nomenklaturen e kuqe qe ishte modifikuar duke genjyer e mashtruar, nga supersticioni mbi profesionin e tij te uruar, dhe nga mentaliteti ende mjaft i madh i atyre njerezve qe kishin mbetur prapa, ne injorance e padituri ishin ngujuar.Keqardhje per cilindo djale te ri qe eshte vjeteruar dhe rinine e tij me ate te nje prijesi “anadollak” me kostum e me frak e ka nderruar! Keqardhje qe ia ka dhuruar rinine prijesit me te cilin eshte dashuruar per te perfituar ose kjo i ka ndodhur nga ndonje hormon i deformuar!

  Reply to this comment
 22. eli September 11, 06:12

  Nëse saliu është me i miri i tufës i bie që PD na qënka një tufë e rrjedhur derrash.
  Vazhdoni kështu se dhe për 15 vjet nuk vini në pushtet puff.
  DERRA mo

  Reply to this comment
 23. ardi September 11, 07:34

  Te tille tipa e morren ne qafe Berishen.Vete Berisha nuk besoj se thote per veten cka thote ky.
  Gjeja me e mire qe Berisha mund te beje tani edhe per PD,edhe per Shqiperine eshte largimi nga skena politike duke marre me vete dhe politikane te tipit Islami.Nano e ka dhene shembullin.Ekzistenca e tij ne politike do te shtoje racen e politikaneve servileve te paskrupullt e pa parime.Para disa kohesh ne media u diskutua fenomeni i atvrasjes qe mund te ndodhte ne PD.Po del ne pah qe me i rezikshem po behet fenomeni i birvrasjes.Dy konkurrent per kreun e PD,hyne ne gare si kufoma politike,duke deklaruar se kurre nuk mund te arrinin nivelet e Berishes.,apo ta zevendesonin ate.Perfundimisht Berisha e ka ne dore,mbase nga te fundit mundesi,ti beje nje te mire PD,e cila eshte nje vlere e Shqiperise.

  Reply to this comment
 24. Naftetar Vjeter September 11, 08:00

  E more mjeran po njeriu nuk mund te iki ter jeten zvarre nqs Sala eshte me i riu ne mentalitet athere po ju cjen apo sahanlepires qe vetem beni helozhe per udheheqesin.

  Reply to this comment
 25. shamikuqja September 11, 10:09

  per sa te jete sali mushka ne ate parti asht fuindi i koperatives bujqesore demokratike edhe luli po ashtu mordenar -smerlap thuthuqi kumarxhi

  Reply to this comment
 26. lexuesi September 11, 15:04

  Nje komentues i nderuar shkruan se”te ketille tipa e moren me qafe Berishen”.Eshte krejt e vertete, pasi Berisha e ka mbi qafen e vet veten e vet, por rri per bukuri mbi qafen e te tjereve te cilet e kane idhullin e tyre me kimet.Disa e kane idhullin e tyre prej sindromit te kompromisit qe bejne njerezit me te keqen e vet,disa sepse perfitojne pozite e pasuri me ryshfet, disa se nuk e dine çfar thote e çfare ben ky kryeshpellari qe don te behet mbret.Nje gje eshte e sigurte atij i duket vetja nje luan me krifen e gjate qe ka “aromatizuar” territorin e vet dhe qe te mos ia marrin, siç beri me 21 janarin, i vret, sepse stilolapsat i duken kobure, çadrat i duken dyfekeAi urren çdo gje qe bejne te tjeret pasi e ka bere ai vete,siç shkaterroi institucionet me tank me 1998.Atij djalit me syze i falet adhurimi i kotesise per njeriun e pamendesise e te shterpesise qe ngerdheshet e bertet,meqenese mendimin si produkt te verifikuar te trurit e ngaterron me mentalitet, qe eshte te fiksuarit e dikujt ne medimin e vet.Ne kete kuptim, me dashje a pa dashje, shpellarin e xhvesh e nxjerr ne breg dhe e le aty si dordolec te ngulur mbi hurin e buadallalekut te vet.Me dashje a pa dashje djali me syze na ka thene nje te vertete, meriton respekt, sepse e ka lene te ri shefin e vet ashtu siç ishte ne djep rreze pyllit ne bjeshke.Bravo djali me syze qe na terhoqe ne kete muhabet pa bereqet per idhullin tuaj qe i kane rene pendet dhe sillet si bufi ne kenete!

  Reply to this comment
 27. Mark uk September 11, 19:33

  Po cfar investimesh u bene ne kalan e Ali PAshes more qyrraveca.KTu nuk duke 400 vete

  Reply to this comment
 28. ilir September 11, 19:34

  pisa ata, pisa keta

  Reply to this comment
 29. andromeda September 11, 19:41

  S’ka asnjë justifikim për mëndjefyçkën Veliaj që për një vit ministër i Rilindjes është në gjendje të bëjë dasma gjigande në një kohë që vendi lëngon nga kriza e gjithanëshme që trashëguam nga qeverisja e mëparëshme. Ky show është fare i pavend dhe vetëm sa diskrediton Rilindjen. Po të isha në vend të Ramës jo veshin që do ia kisha shkulur por do e kisha kap me shkelma dhe do e kisha flakë tej nga qeveria. Këta kokoroshë të papjekur të Ramës nuk e kuptojnë sa zemërim popullor shkaktojnë me këto orgji. Bashkë me bekimin e martesës dhe më unazën ky Veliaj karagjozi ka marrë përjetësisht dhe zemëratën mbarë popullore.

  Reply to this comment
 30. nastradini September 11, 19:43

  Aman dhe Boll me parrula dhe shkrime enveriste:

  NE BEJME KESHTU SEPSE JU KENI BERE ASHTU!

  Erjon Veliaj nuk kishte pse te ciftohej me nje dasme si Sulltan Arabie, njesoj sic i ben ditelindjet Ilir Meta, apo sic ka bere dasmen Bogdani i Saliut. Ne radhe te pare te mos behemi dashakeqes dhe i urrojme ciftit te ri jete te gjate dhe lumturi ne familjen e re, por populli thote:

  GJELLA ME KRIPE DHE KRIPA ME KARAR!

  dhe me te vertet te gjitheve na duket se Ministri social i Edi Rames Erjon Veliaj i ka hedhur shume KRIPE Dasmes se tij antisociale njesoj si Bogdani i Saliut dhe kjo gje nuk duhet ta justifikoje sic ben ky shkrim ne DITA.

  Reply to this comment
 31. September 11, 20:09

  Ky e beri keshtu , por edhe ai i tyre atehere beri ashtu . Kjo eshte llogjika e nje gazete?
  Mire moj Dita , e zeme se Bogdani e qelbi fare ,biles me shume se Erioni . Po per kete dhe marrezira te tjera , Bogdani dhe PD-ja mori reston ne 23 qershor. Ndersa Erioni dhe PS-ja erdhen ne pushtet duke kritikuar marrezite e ketyre dhe tani bejne me keq se ata , kjo ka kuptim,a mund ti vihet shenja e barazise? Apo kur e ben ti eshte e papranueshme dhe kur e bej une nuk quhet? Quajeni derrin derr dhe dajen daje dhe jo anasjelltas o Dita , se ndryshe nga dite ktheheni ne eeresire totale. Dhe nje gje tjeter , boll me propagande se na jane fryre syte sa po na pellcasin nga padrejtesite .

  Reply to this comment
  • beso September 11, 21:31

   kam pershtypjen se Dita e ka me mungesen e moralit qe karakterizon deklaratat e Berishes.
   Dhe ky eshte rasti i perhershem tipik i Saliut:
   C me duhet mua, ca bej une…

   Reply to this comment
 32. info analitike September 11, 20:10

  Nuk e kuptoj qellimin e artikullit! Po nese u votua kunder Berishes dhe yesmeneve te tij kjo tregoi se u kerkua me ngulm ndryshimi nga keto budallalleqe. Te shohesh qe edhe Veliaj po ndjek gjurmet e ketyre me pare domethene qe Rilindja paska qene nje tallje me njerezit.

  Reply to this comment
 33. info analitike September 11, 20:19

  Pastaj tingellon qesharake qe i njejti Veliaj qe dilte dhe organizonte protesta butaforike kunder shpenzimeve te marteses se Nanos tani bie vete ne te njejtin batak.

  Reply to this comment
  • Pellazgu September 12, 07:40

   @info analitike

   Shumë drejt info analitike.
   Për më tepër atyre çka ti shkruan me të drejtë, pasi lexova titullin shpresova të gjeja fakte për ndonjë shpërdorim edhe të Bogdanit, si ai i Veliajt. Shpresova të lexoja që edhe bibilushi i malokut do kishte bërë njësoj si bibilushi i KM, duke përdorur strukturat e vendosura në kala për një veprimtari kulturore të organizuar nga Gertushi me paratë e shqiptarëve, përpara dasme, ashti siç ka bërë Jonka tani. Por në fakt shpresova më kot, sepse Gertushi bibilushi nuk ka qenë ministër dhe nuk ka pasur në dore administrim fondesh, si Jonka konka.
   Nëse ka vend për të gjykuar abuzime në rastin e Gertushit, do ishte mirë që provat të dërgohen në prokurori, ndërsa në rastin e Jonkës prokuroria duhet të fillojë çështjen kryesisht edhe pa një kallëzim nga të tretët, pasi i gjithë shtypi thotë që ka pasur një veprimtari me fonde buxhetore, të organizuar nga Jonka dhe me përkujdesjen e drejtpërdrejtë të Jonkeshës, -siç thuhet në media (ç’punë kishte ajo të merret me veprimtaritë e mistrisë ku drejton me vrull kalamani ish-i vluari), – logjistikën e së cilës e përdorën për dasmën pompoze në Gjirokastër. Nëse është e vërtetë kjo, kemi të bëjmë me korrupsion të pastër. Edhe sikur lejet për të dyja veprimtaritë të ishin dhënë djallëzisht ngjitur njëra-tjetrës (zonja ministre nuk na tregoi se kishte një leje për Jonkën dhe shoqen e tij), sërish duhej çmontuar e gjithë logjistika e veprimtarisë me paratë e shqiptarëve të dhëna nga Jonka dora vetë dhe pastaj të bënin dasmën dy pëllumbat “rilindas”. E çuditshme sesi autori i ka lidhur këto dy dasma. Zërat e ligj thonë se Gertushi dhe Jonkesha janë dashur shumë, para dhe pasi kanë shkuar për studime në Amerikë…

   Reply to this comment
 34. nuri September 11, 20:38

  Qenka pune xhelozishe femrash. Grate e Gertit dhe Rrionit kane qene shoqe te ngushta dhe meqe Gerti e paska bere dasmen ne kala gruaja e Erionit sic duket i ka vene kusht Erionit, o e bejme edhe ne ne kala ose ajo do ta lere Erion Mjaftaxhiun.

  Reply to this comment
 35. Skuthi September 11, 21:58

  Erion Veliaj e tregoi fytyren e vertete. Nga pabuks Kucove ne Sheik me kala eshte sparkate e forte per nje pabyths si Veliaj.

  Reply to this comment
 36. orli September 11, 22:20

  Ish-spiunet,spiunet,bijt e spiunve,dhendrat e tyre i ka mbledhur sali udb-ja ne vathe,ndryshe nuk i ka mè ne kontroll.

  Reply to this comment
 37. vlora September 11, 22:31

  Thjesht ! Si njeri dhe tjetri e kan tepruar !!!

  Reply to this comment
 38. Kubani September 12, 03:40

  tere derrat nje turi kane,si erjon veliaj me gerti bogdane,bir selman i nenes c’te te qaj me pare,sju mjaftonte salla po dhjete kalane,ju beni orgji,tallni fukarane,populli ju mallkoj,oh,gjeci belane.

  Reply to this comment
 39. shqip hesapi September 12, 03:54

  G.Bogdani e adhuron Saliun me teper se zotin se i duket se fjala e Saliut eshte fjala e zotit.Ne ndodhte ndonjehere (qe nuk ndodh kurre )qe te vije Bogadani ne krye do te behet me i keq se Saliu,se vetem mendimet dhe veprimet e atij (dmth vrasjet,vjedhjet,shkatrrimet e tj ) ka ne mendje

  Reply to this comment
 40. musolini September 12, 06:38

  berisha bisha ça bajne te tjeret i kujton se ça ban vajza e vet dhe djali i vet i harron ky eshte mentalitet malokesh me çifteli ik more kok daulle se djali yt ka gjynahe

  Reply to this comment
 41. dajti September 12, 06:59

  Çeshte ky “i Ri” qe lavderon nje shpellar nga vicidoli? Eshte nje funderrine e pd-se qe i ka hipur politikes dhe me çdo çmim morali duke prostituar per nje tutor si barbari nga vicidoli do te beje pasuri. Turp per kete plehre, nuk shikon te rinjte e tjere qe me dije dhe pune kane hapur bisnese dhe me djerse fitojne jeten.
  Kurre mos paçim nje rini te tille. Vetem servilat e komunizmit flisnin me nderim te thelle per “hudheheqesin” e tyre qe la popullin pa buke. Pra ketij boledanit mund ti themi komunist i ri i sali brishes.

  Reply to this comment
 42. Bocari September 12, 07:43

  Kush i mban mend arsyet qe cuan ne ekzekutimin e Mari-Antuanetes dhe burruqit te saj?
  Qe popolli eshte nje gomar kjo eshte e qarte jo vetem nga historia por edhe nga konceptimi qe u ben ngjarjeve qe i ndodhin cdo dite para hundes se tij. Pranon te udhehiqet nga njerez te korruptuar deri ne palce dhe qe tallin b….. me jeten e gomereve dhe ne vend te marre drune ne dore e ti bjere diskuton se kush eshte i pari qe u qelb, nga cila ane u qelb, sa % u qelb.
  Cdo politikan shqiptar eshte nje i korruptuar qe qelb ere. Me vjen keq qe nuk ndodhem aty, te kisha mbushur diten e dasmes se ministrit te punes, tullumbace ne formen e dores se tij MJAFT dhe te mbushja qiellin e Gjirokastres se gjore. Turp per ne , turp per durimin dhe budallallekun qe tregojme. Mire Enveri na fuste ne burg, na vriste na internonte, po ky tani cfare na ben po te themi hapur mendimin tone dhe te kerkojme llogari? Edhe ketu 5 fjale qe shkruajme 99% shkruajne me pseudonim. Lerini politikanet rehat. Populli yne nxjerr te pakten 5% njerez te zote per tja futur 95% te tjereve.

  Reply to this comment
 43. kreshnik September 12, 08:19

  gerti bogdani…per te kursyer kohe mjafton hajde rr…k…hajde

  Reply to this comment
 44. lili September 12, 09:08

  Cili eshte qillimi i artikulit? Te na thôt:pritni se ne nuk kemi vjedh e nuk kemi bere gerdi me leket e shqiptareve sa Kane bâ paraardheset tone. Mbylleni gojen déri sa te bejme edhe ne aq qe sa berisha and co?
  Dasma e Veliaj-s ishte nje skandal pikerisht sepse deshti me bâ si berisha e njerezet e tij:me u tall me popullin qe po vu an per buken e gojes!
  ishte nje skandal me korruption aktive te pranuar nga nje minister i Républiques,qe shtiti nderrin e Républiques tek Geraldina,per nje fustan per nusen e tij. Po ky neser per nje shetitjet ne Maldives si Xeni ,cka do shese ?eshte mundesia qe te shese edhe tjera me delikate ,neser per nje kostum per vêti e nusen e tij!
  Kur nje minister i Républiques se Shqiperise pranon te ule vleren e vete ne plakard publicitar per nje fustan nuse,ky ul vleren e qeverise se tij ne qeveri ne shitje,ky ka bière zgedhjen e vente me plot dijeni edhe nuk meriton me titullin e ministrit.
  Ne cdo vend normal ky do ishte denuar ,jo vetem nga opinion publique po edhe nga gjykatesa per korruption aktive.
  Edhe kur mendon se bien nga Mjafti,mbetet vetem nje fjale me thane’e ka bâ mut gjithe aktivitetin e tij edhe ka treguar fytyren e vertete te tij:nje parvenu!

  Reply to this comment
 45. fshatari September 12, 09:26

  akoma do e kthejme koken mbrapa te shohim se cberi Bogdani i cili ishte pjese e sarajit te Sales , apo do krijojme mbreteri tjeter me hajdute te rinje.Tung

  Reply to this comment
 46. Azemi September 12, 19:03

  Mos merri shume me kete alla bogdani se i rritet mendja,kokrra e legenit i pjerdhur nga te gjithe anet.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*