Më shumë se një milionë persona mbështesin ndryshimin e orës ligjore

August 3, 2018 20:27

Më shumë se një milionë persona mbështesin ndryshimin e orës ligjore

 

Në një sondazh të zhvilluar në internet, për heqjen e ndryshimit të orës gjatë stinës së verës, duke e çuar akrepat atë një orë para, ka krijuar interes të madh, sipas zyrtarëve të BE.

Gjatë këtij sondazhi vetëm në tre ditët e para morën pjesë në më shumë se 500 000 persona.

Sondazhi, që ka filluar në korrik dhe zgjat deri më 16 gusht, u kërkon shtetasve të BE-së nëse preferojnë ndryshimin e orës ligjore ose jo.

Parlamenti Evropian, si dhe disa shtete anëtare, tashmë i kanë kërkuar Komisionit të rishikojë praktikën aktuale të ndryshimit të orës në pranverë dhe në vjeshtë.

a.s/dita

August 3, 2018 20:27
Komento

1 Koment

  1. So ein Scheise.. August 4, 09:52

    Ora eshte nji Diktat ,

    qe un e urrej …!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*