Më shumë vota në kuti se votues, reagon KQZ: E ka fajin telefoni

July 1, 2019 12:26

Më shumë vota në kuti se votues, reagon KQZ: E ka fajin telefoni

Pasi në të dhënat paraprake të publikuara nga KQZ-ja, shumë kryebashkiakë dolën fitues me numër më të lartë votash se numri total i votuesve, vjen reagimi i parë zyrtar i KQZ-së.

Në një deklaratë për mediat, zëdhënësja e KQZ sqaron:

“Ato janë informacione të marra me telefon nga komisionet e qendrave të votimit. Këto nuk janë rezultatet përfundimtare dhe mund të ketë mospërputhje, që do të adresohen nga KQZ në momentin e nxjerrjes së rezultatit përfundimtar të votimit”.

Sipas saj, “në dilemën për të mos dhënë informacion, apo për të dhënë informacion paraprak KQZ ka zgjedhur që të mbajë qytetarët e informuar por pa pretenduar saktësi absolute”.

e.t./dita

July 1, 2019 12:26
Komento

25 Komente

 1. ariu polar July 1, 12:29

  Sa turp!

  “…në dilemën për të mos dhënë informacion, apo për të dhënë informacion paraprak KQZ ka zgjedhur që të mbajë qytetarët e informuar”

  !!!!

  Kjo eshte ghuha e Edi Rames, e percjell Endri Fuga neper portalet pro qeveri

  Edhe deklaratat e KQZ tani shkruhen ne zyren e propagandes bajate te Rilindjes??

  Reply to this comment
  • njeri qe e njeh fugen July 1, 12:35

   Nuk hyn Fuga fare
   Rama ia shkruan me mesazh atij kaqolit mitoman Denar Biba a si e ka emrin
   Dhe ky ia jep kesaj zedhenses se perjetshme qe e lexon si papagalle para kamerave
   Denari si shperblim do futet gjykates i larte ne “drejtesine e re”
   J

   Reply to this comment
   • Hosteni July 1, 13:18

    Mbase eshte e vertete. Ama Fuga eshte 100 % “brigadieri” i kooperatives te komentuesve qe hane mut ne FB apo portale gazetash duke i thurrur lavdi liderit global.

    Reply to this comment
    • PO , PO July 1, 18:37

     Te qenit kritik me Edi Ramen , ( sepse Ai le shume e shume per te deshiruar ) ,nuk do te thote aspak , te lesh ne hije gogolin mesjetar te Vicidolit , qe ben te duket lule Edi Ramen ! Eshte vetem e vetem per shkak te Gogolit , Sali Berisha , qe PD-ja eshte shperfytyruar ne syte e popullit dhe nuk ngjason gjekundi me demokracite e sotme perendimore ! Saliu nuk ka bere gabime , por vetem krime teper te renda ! Vetem fare pak , te kujtosh nga bemat e tij , terrenqethin trupin : Si guxoi te fuse ne mbledhjen e Keshillit te Lart5e te Sigurise Komebetare spiunin e UDB-se Fazlicin … , si guxoi te varese ne mes te dites qytetaret e pa armatosur ,qe protestojne me duar ne xhepa …., si guxon te caje e percaje shqiptaret ne Veri e Juge dhe ti fuse ne lufte midis tyre (per llogari te fqinjeve ) …?! Bemat e tij jane te pa numurta dhe ata qe kerkojne t`ia mbulojne , jane edhe me zi se vete AI !
     Prandaj , zoti @Hosteni , edhe kur kritikoni me te drejte Edi Ramen , njerezit nuk duan t`iu besojne !

     Reply to this comment
 2. Biometri July 1, 12:33

  Kreu i qeverisë ka postuar mëngjesin e sotëm një letër në rrjetet sociale ku shkuan: Faleminderit, e në të cilën është vizatuar edhe një zemër e kuqe.

  Por kujt po i thotë Rama “Faleminderit”? Po i drejtohet realisht elektoratit të tij që e “mallëngjeu” me mesazhin romantik, apo po i thotë “Faleminderit” KQZ-së që po i shpëton zgjedhjet e 30 qershorit duke rritur pjesëmarrjen.

  Reply to this comment
 3. Dibrani July 1, 12:34

  Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

  Hahahahahahahahahahahahahaha

  Jeni ber per gjynah o te ridhjere

  Reply to this comment
 4. Dibrani July 1, 12:43

  E mbani mend Ristanin ne KQZ qe shpetoj Bashen,…ja e njeta situate pak me rendomt po ndodh me Rilindasit sot ato perdorin arsenalin e tyre Biben dhe ket qorren qe del ne koferenca..prit dhe pak ne zgjedhjet e ardhshme ket syzen do ta keni ministre ne rilindje do promovohet ne detyre

  Reply to this comment
 5. kUmandar Festim Lato July 1, 12:47

  Ku eshte shoku Koqo Danaj, ku eshte shoku Lisienko Bashkurti?

  Reply to this comment
 6. ds July 1, 13:37

  cit “Pa pretenduar saktesi absolute”…diferenca 1000 vota

  Reply to this comment
 7. Ujku Plak July 1, 13:54

  E dija se keshtu do te ndodhte , nuk kishja dyshim .
  Tani e mbrapa do shohim spektakel .
  Shteti realisht ka rënë ppr per te qene i sinqerte , nuk ka njeri ne te DY krahet Momentalisht qe ta ngrere ..
  Çfare Faji u ka Populli , te cilin e keni detyruar te mar Rruget neper bote , duke ja mare pronen dhe lene pa pune more Rob Q.re , pushta , ne se do te flisja me gjuhen e DAMIAN. Termetit (( Gjiknurit )) ?

  Reply to this comment
 8. muza July 1, 14:05

  Skandali vazhdon! Po trumbetohet fitorja e rreme dhe rilindja kokeforte per te mos pranuar bojkotin qytetar po nxjerr lloj lloj justifikimesh, duke shfrytezuar dhe kazanet mediatike, qe ta coje deri ne fund marrezine e te gjatit… Njesoj si plaku mere, dhe kokelopa presidenti me i mire i votuar nga rilindja, edhe i gjati e do me cdo kusht tepsine dhe perdor gjithe mjetet e mundshme ta ruaje farsen e nje shteti pa shtet te kapur njesoj si paraardhesit e tij.

  Reply to this comment
  • Sillua July 1, 15:28

   Cbokot mo Sillo. PS ka mare te njejtat vota si ne 2015.
   Veliaj si PS ne 2015 mori 117.000 vota. Ne keto zgjedhje 170.000. Bojkot thote ky. Po rini rehat ne Lulin se dhe ne Luli na duhet. Kenaquni me vete.

   Reply to this comment
 9. Arben July 1, 14:19

  Cirkus cirkus

  Reply to this comment
 10. Amerikani July 1, 14:42

  Nuk besoj se ka me hakvane se ata qe mund te besojne se nje kandodat per kry.bashkie do i porosiste komisioneret te hidhnin vota me shume ne kuti se sa lista e votuesve.

  Kur nuk ka kandidat rival perse duhet ta beje kete pune kur mund te fitoje edhe ne 1 vote ne kuti ?

  Po kush ja zuri doren komisionit qe formalisht nqs kane hedhur dhe ndonje vote ne shume ne kuti te kishte hequr nje vize dhe ne listen e votimit X personave qe nuk kane mare pjese ne votime qe fletet ne kuti te korispodojne ne numrin e votuesve ne listen e zgjedhesve te qendres se votimi ?

  PS ishte vete zot e vete shkop.

  A i intereson PS te kompromentoje procesin per X vota me shume ne kuti kur ato nuk i duhen se nuk ka kandidat rival?

  Ne kete vend politika ua shet sapunin per djath te shkreteve dhe hajvanet besojne.

  Reply to this comment
  • dsd July 1, 15:00

   Ishte pjesemarrja test dhe se kush do fitonte nuk diskutohej fare…Nje pjesemarrje e ulet ne % do ishte plus per tezat e PD dhe anasjelltas. Cfare kane bere keta?! Eshte dhene urdhri mbushni kutite duke qene se % e pjesemarrjes ishin te uleta dhe oburra. Por fakteqesisht harruan te shtonin emrat te listat. Ndaj dalin keto diferenca te cilat smund te jene gabime statistikore…

   Reply to this comment
   • Amerikani July 1, 15:23

    Ashtu eee? Po pse kaq miop i di komisioneret ti qe te hedhin flete votimi dhe te harrojne pa u hequr vize ne liste? Nqs jane mbushur kutite eshte bere dhe kuadrimi. Por ne kete menyre sic pretendon opozita nuk ndodh. E vetmja menyre per te verifikuar eshte qe aty ku ka dyshime se pjesmarja eshte me e larte nga cmund te kene votuar realisht eshte te verifikohen firmat dhe te dallafaqoen me votuesit nqs kane votuar apo jo? Si cndodhi ne Ruzhdije te Fierit ku ne listat e zgjedhesve figuronin sikur kishin votuar njerez te cilet sistemi TIMS i tregonte jashte shtetit.

    Reply to this comment
    • mirel July 1, 15:51

     Aq miope jane o ameriqeno..Po te mos ishin nuk do kishin dale kaq huq e me dru ne bythe sic dolen kesaj rradhe
     Flasim me kohe qe Rilindja e kermave ka mbledhur rreth vetes vetem halabake dhe kafshe bastarde.
     Ky eshte rezultati..u duket normale te hedhin flete votimi me teper nga votues

     Reply to this comment
     • Amerikani July 1, 19:29

      Ti mirelobajga kush ta ka mbush mendjen qe je sh i zgjuar?

    • dsd July 1, 16:57

     Po te ishte bere kuadrimi nuk do kishte diferenca midis atyre qe u raportuan dje nga KZAZ-te dhe sot nga KQZ. Mund te kete diferenca te vogla qe jane brenda marxhit te gabimit njerezor por keto te sotmet nuk jane te tilla(1000, 2000). Ekziston edhe opsioni tjeter qe kutite te jene mbushur pasi eshte mbyllur votimi dhe pasi KZAZ-te kane komunikuar pjesemarrjen.Dhe aty normale qe u kane hequr vize emrave. Do beje KQZ rakordimin dhe do vazhdoje teoria qe ishin gabim ato vlera fillestare…E vetmja menyre verifikimi eshte ajo qe thua ti, aty jam dakord.

     Reply to this comment
     • Amerikani July 1, 19:32

      dsd KQZ ka informuar ne baze te te dhenave qe jane mare me cel nga komisjoneret . Keto te dhena normal qe nuk jane te sakta pasi nuk jane zyratre. Nqs diferencat do ishin konstatuar nga grupet e numerimit te votave atehere ky do isbte problem.

 11. PO , PO July 1, 18:17

  Njeri me te pa afte per kete pune , nuk gjendet ! Jo vetem mungese elokuence , por thjesht e pa afte edhe per te lexuar , nen nivelin e nxeneses se shkolles 8-vjecare , duke mos qene ne gjendje te beje as dallimin e numurave ! Per te , eshte normale te quaje nje mijshen , nje qind mijshe e bile milion ! Nje qind here turp ! Nepotizem e korrupsion me brire ! Tani ve ne pozite te veshtire krejt procesin zgjedhor , por qe per E.Ramen , keto jane “vogelsira” ! ! !

  Reply to this comment
 12. Lili July 1, 20:37

  Tash presim a do t’i burgose Rama keta ´mbushes te kutive ´ per prishje te zgedhjeve apo a do t’i promovon siç e ka zanat me deshtaket

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*