“Më të kufizuar”, ja shenjat e horoskopit që nuk e durojnë dot kontaktin fizik

January 13, 2021 21:59

“Më të kufizuar”, ja shenjat e horoskopit që nuk e durojnë dot kontaktin fizik

Virgjëresha

Edhe në intimitet, nuk i durojnë dot kontaktet fizike. Ata kanë një metodologji shumë personale për të shprehur afeskion. Situata ndryshon ndjeshëm në kontekste të tjera ku ndodh që ata të kufizohen në një shtrëngim duarsh.

Ujori

Për t’i besuar plotësisht Ujorit ju duhet kohë dhe personi i duhur, kjo është arsyeja pse ata vendosin në një mënyrë shumë të qetë kujt t’i kushtojnë vëmendjen e tyre. Pothuajse në të gjitha situatat e tjera ata formalisht pothuajse shqetësohen nga kontakti fizik, si dhe urrejnë ata që bisedojnë shumë afër.

Akrepi

Një shenjë pasionante dhe “e zjarrtë” në intimitet mund të konsiderohet absolutisht e shkëputur në kontekste të tjera, zyrtarisht sepse nuk i pëlqen të gjykohet dhe nuk dëshiron të tregojë veten shumë qartë, duke preferuar të veprojë si një “misterioze”. Ata janë shumë të kursyer në shfaqjen e prekjeve, dhe e bëjnë atë vetëm larg syve kureshtarë.

Binjakët

Ata sigurisht që preferojnë dialogun sesa kontaktin fizik, një situatë që tenton të jetë shumë e turpshme, duke i bërë përfaqësuesit e kësaj shenje të pasigurt. Situata ndryshon në mënyrë të konsiderueshme kur ata janë shumë të përfshirë, por në çdo rast është e rrallë të shohësh një Binjak që bën dedikime emocionale.

h.b/dita

January 13, 2021 21:59
Komento

2 Komente

 1. Tere jeten ,te kufizuar , te keqkuptuar ,te penguar , dhe Pandemi ! January 14, 15:05

  Duam nji kendeveshtrim tjeter te Yjeve ,

  me teleskop te ri ,qe ti shikoj me Optimist
  ate cfar ndodh mes Yje-ve .
  Si mundet te durojme kaq shume kufizime , maskat ,
  kontakti buoooooh !
  Dhe asnji sdo me dit lol . Kaq shume padrejtesi ,kaq pak
  mirkuptim per jeten ,kaq pak kenaqsi !

  Thoshte mir Vasco Rossi .
  Atje lart _ C’e qualcosa che non va .

  Reply to this comment
  • Asnji rreze Dielli te depertoje aty ku duhet ne kte bote te zymte lol ! January 14, 20:03

   Eshte e vertete .
   Pandemia ,maskat ,
   me duket sikur kemi dekada
   qe i mbajm !
   Qysh kur pash ate , per her te pare ,
   qe ndriconte per mua me bukur se cdo yll .

   Te distancuar gjithe jeten lol !
   Dhe sikur ti kishim mangut gjithe kto ,vjen edhe
   Oroskopi si Last ,
   ne vend qe te japi nji intepretim
   kreative dicka qe na inspiron kte te mallkuar jete pfff…!

   Jetojm te distancuar ne cdo aspekt te jetes ,
   nen maska , izoluar ,
   ku nuk mundesh te Planifikosh asgjeeee
   dhe askush nuk hap dritaren e Optimizmit te ksaj Bote
   te trishte !

   E viva Algoritmi ,
   e fishkellej pas ideve ne jete .
   Maska na mori frymen e s’lejon asnji kreativitet .
   Vlen vetem cfar shitet mir nen maske ,jo cfar ne realitet
   eshte e mire .
   Dhe heshtja mbyt cdo ze kudo mes shqiptaresh …
   fuck

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim