Mediat lokale në Shkodër denoncojnë Bashën për censurë

November 15, 2014 21:34

Mediat lokale në Shkodër denoncojnë Bashën për censurë

Frika se mos takimet I kthehen në “boomerang”, ka detyruar stafin e kryetarit të PD-së, Lulzim Basha, që të censurojë mediat dhe materialet që transmetohen.

Një rast i ngjashëm ka ndodhur në Shkodër, ku stafi i Bashës ka bllokuar një televizion lokal , “Star Plus”,  që të ndjekë nga afër takimin e tij.

“Star Plus”, thotë se stafi i kryetarit të PD-së është kujdesur me shpejtësi që të spostojë kamerat i televizioneve lokale dhe kombëtare në mënyrë që gjithçka të përgatitet nga stafi i medias së Partisë Demokratike.

Mediat do të presin të dielën që të marrin kasetat e gatshme të montuara në zyrat e PD-së që të transmetojnë për aktivitetet e Bahës.

Censurimi si në kohën e diktaturës u denoncua edhe nga gazeta Dita, kur Zyra e shtypit e PD-së, fshiu nga deklarata e servirur për mediat, prononcimin e Nikolin Jakës , i cili kritikoi në aktivitetin e organizuar nga Basha bojkotin e opozitës.

November 15, 2014 21:34
Komento

6 Komente

 1. Mark uk November 15, 21:58

  Nuk i keni lene gje ne dore zerit te popullit ju si gazete.

  Reply to this comment
  • Fuck Mark uk November 16, 21:37

   Mark uk! Akoma “gjall” je or bartes EBOLE? Mbylluni ne shpelle, mor plera PSEUDODEMOKRATE se n’a qelbet vendin…

   Reply to this comment
  • askushi November 17, 14:54

   Sa i keq je bere mor Mark. Ngele duke lexuar gazeta komunistash e na ben kritike e autokritike perhere. Je me katolik se papa. Bravo keshtu bejne komunistet e vertete se demokratet kane RD dhe 55.

   Reply to this comment
 2. M A R K O November 16, 23:31

  A ke pre thiun o Mark Uk… nepi vedit..shkjau Berishe… pret goste…?

  Reply to this comment
 3. treporti November 17, 01:22

  40 vjet pas mbarimit te luftes se dyte boterore ne nje ishull te vetmuar te Paqesorit kishte mbetur nje ushtar japonez,,qe vazhdonte te qellonte mbi turistet nga shpella ku ishte ngujuar.
  Ishte Mark-uk.

  Reply to this comment
 4. sali-21-janari November 17, 07:18

  o luli i sales bajme krahasime
  ti shite detin
  vodhe 300 milion te rruges durres -kukes
  vrave 4 vete me 21 janar
  u bane kryetar bashkie me ndimen e krimineleve
  kurse edi rama
  lazaratin tend e shkaterroj
  ty ti shkerdhej ndertimet pa leje
  bandat tuaja po ti çon per lesh

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim