Media në Prishtinë: Rama kishte veshur antiplumb në trup, nuk është mirë për imazhin e Kosovës. Garda mohon

June 29, 2020 22:37

Media në Prishtinë: Rama kishte veshur antiplumb në trup, nuk është mirë për imazhin e Kosovës. Garda mohon

Gazeta “Bota Sot” në një analizë mbi vizitën e Ramës në Prishtinë shkruan se ai ishte veshur me antiplumb dhe se kjo nuk është mirë për imazhin ndërkombëtar të Kosovës.

Duke botuar një foto ballore ku shfaqet Rama me një pamje të fryrë të veshjes, “Bota sot” shkruan ndër të tjera:

“Thënë shkurt, kjo është e rrezikshme për Kosovën. Dikush mund të pyes pse? Por kjo veshje e tij në arenën ndërkombëtare mund të paraqes imazh të keq për Kosovën.

Media serbe padyshim që do të shkruajnë se kryeministri shqiptar Edi Rama është ndje i rrezikuar në Kosovë, andaj edhe kishte veshur anti-plumbin.

Kosovës nuk i duhet që një kryeministër shqiptar të ndihet i rrezikuar në shtëpi”.

Burime nga Garda të pyetur nëse kreu i qeverisë ka veshur antiplumb gjatë vizitës në Kosovë thanë për Dita se ka patur masa të shtuara sigurie por jo veshje speciale.

 

 

d.a. / dita

 

June 29, 2020 22:37
Komento

18 Komente

 1. Shqip June 29, 22:54

  E ngateroni me Sali Ram berishacic

  Reply to this comment
 2. Shqip June 29, 22:55

  E ngateroni me Sali Ram berishacic.
  Kosovaret e mire e duan Edi ramen

  Reply to this comment
 3. XXXL June 29, 23:05

  Borba sot paqavure pë WC publike dhe për WC e autostradave të Ballkanit tamam si fytyra e Baglush Morines aty defilojnë udbashët shqiptarë të Ballkanit

  Reply to this comment
 4. oUUUUUUUUUUU! BRAVO MEDIA E KOSOVES June 29, 23:07

  EDHE NQS KA PAS DICKA TE TILLE

  ESHTE KJO DETYRE E MEDIES TA RREKLAMOHE E

  OPINION ?!

  PO SIGURISHTE QE DO MARRI MASAT SE KA PERGJEGJESIN E NJI POPULLI TE TERE

  DHE KUR DIHET QE NE TE DY SHTETET E SHQIPTAREVE NUK KA ASNJI LLOJ SIGURIE

  SEPSE JAE VENDE TE MBUSHURA ME TRADHETARE -ANTISHQIPTARE

  PASTAJ KJO QE PO NDODH DUKET SE GJERAT

  PO DALIN JASHTE KONTROLLI NE EUROPE

  DUHET BER EKUJDES NE SIGURINE DHE USHTRINE TE JET NE GADISHMERI

  STUFE ROT

  SEPSE NGANJKIHER HIDHET QELLIMISHTE TOPI
  ATY KU SHKAKTON ME SHUME VEMENDJE ;

  ME I TERHEQ VEMENDJEN NGA ANA TJETER

  CFAR PREGATITET NE PRAPASKENE SOT NE BOTE

  BO VAKI ME PAS EDHE LUFTE ASNJI CUDI

  Reply to this comment
 5. DRENICA E KUQE June 29, 23:21

  Cili eshte imazhi i Kosoves per “Bota sot-o-berllok”-un jugosllav te Prishtines? Imazhi me i mire anti shqiptar eshte imazhi “shqiptar” qe paralajmeron Nehat Shaqiri i “Borbes” se Beogradit ne Prishtine!… Dhe ketu duhet te jemi syçele te gjithe, tok me Kryeministrin shqiptar qe duhet ta perfaqesoje Shqiperine dhe interest e popullit shqiptar ne rajon dhe ne bote… Çfare te keqe ka nese Kryeministri shqiptar ka veshur antiplumb ne token shqiptare qe vazhdimisht kercenohet nga Serbia dhe aleatet e saj te “Bota sot-o-berllok”-ut ne Prishtine?!…

  DRENICA E KUQE

  Reply to this comment
 6. +10 June 29, 23:33

  Media Serbe nuk e ka thene nje gje te tille sepse e di qe eshte mashtrim i radhes i kermave gazetare rrapaqyle ne Kosove.

  Reply to this comment
 7. Labi June 30, 00:18

  Gazeta pro Serbe bota sot nuk fel ne Prishtine por ne Zvicer,nja gazete kaq anti Shqiptare ss ne Beograd nuk e gjen,kjo gazete ka qene qe ne fillim qe i ka bere keto akuza kunder uck, shpifin cdo gje kunder Shqiperise,mjafton te kujtojme se kush ka shkruar atje dhe dihet,nje nga ata ka qene dhe spiuni udb Skender Bucpapa.

  Reply to this comment
 8. Rama Dordolec June 30, 00:36

  Nuk kane faj Sic vishet Edi Rama ne menyre jo serioze cdo gje mund te flitet dhe cdo iluzion mund te hamendesohet !
  Rama shquhet per mungese serioziteti ne veshje Ketu sipas meje duket si Haxhi Qamili !
  Si nuk ka nje protokoll veshje ky Kryeminister ku te kontrollohet menyre e veshjes dhe paraqitja e tij ne vizita serioze ?!!!

  Reply to this comment
  • kasem gahinji June 30, 19:57

   Nese eshte e vertete ,turpi i mbetet kosoves.se dyti,se çfare vesh keyeministri e di dhe vendos ai dhe njerezit qe e şigurojne.kjo nuk ka pse ti hyje ne pune askujt.

   Reply to this comment
 9. Tori June 30, 06:44

  Rama ka pas ftohte keshtu qe ka vesh nje triko leshi poshte.Sa shpejt qe i keqkuptoni gjerat.

  Reply to this comment
 10. Genti June 30, 07:32

  Keta te shitur kur vijne ne fund te mandatit te tyre te mashtrimit e manipulimit, e kane zakon qe te veshin antiplumba per kanatjere. E bente Saliu e ben edhe ky.

  Njerezit ne pergjithesi nuk e kuptojne se c’fare perfaqesojne politikanet. Politikanet pa perjashtim ne gjithe boten, ne fakt jane ne nje llogore te perbashket, pavaresisht se shesin iluzionin e diversitetit, ngjyrave te ndryshme, programeve partiake dhe ndryshimit.

  Politkanet nuk perfaqesojne interesat e njerezve apo kombeve qe ata pretendojne se perfaqesojne. Absolutisht jo. Ata perfaqesojne interesat dhe axhenden e kultit Luciferian Global, kundrejt benefiteve apo favoreve financiare personale te cilat vijne si shperblim per komplicitetin dhe zellshmerine e tyre ndaj axhendes Globale te kultit.

  Kjo eshte provizore edhe per vete ata, por ata nuk e kuptojne per momentin sepse jetojne ne luksin e pageses dhe pushtetit te mashtrimit qe e kane pranuar dhe jane shitur kundrejt.

  Keto gjera jane pak te nderlikuara per mendjet e programuar keq dhe nen tensionin e ndasive, tymnajes dhe pasqyrave te kunfuzionit dhe percarjes sociale, ethnike, raciale fetare etj . Por, kjo eshte e verteta. Do ta kuptoni vetem neqoftese cliroheni nga programimi psikologjiik, dhe dilni nga kutia ku jane kane futur per ta pare dhe kuptuar ate.

  Sa per sqarim, Vucic dhe Rama ne aparence jane kundershtare te terbuar, por ne fshehtesi ndjekin rituale Satanike si vellezer Masone qe jane ne Paris nen te njejtin sekt qe ata i perkasin. Pyeteni Ramen perse shkoi ne Paris heren e fundit. Nuk besoj se do ju thote te verteten, po bejini presion duke e pyetur vazhdimisht. Do ti iki truri po ta pyesni perdite se perse shkoi ne France ne kohe epidemie. Pyeteni pyeteni.

  Kaq.

  Reply to this comment
  • geg hyseni June 30, 10:05

   Si nuk kan turp keto hale mediash… E keni gjetur…Tamam si thonin dikur… Gjithkujt i ngjesin bishta/ Kush i ka ja heq/ Kush si ka ja ngjet…Shyqyr qe sajuat diçka, duke zbatuar porosine e qarqeve antishqipetare… Aferim….

   Reply to this comment
 11. Bajrak Yarak June 30, 21:03

  Pse ca ka te keqe ketu.Teruaj by* e vet.del ndomje Rustem dhe ja pshkreh kosovaret nuk jane beqire si vellezrit e ketij velllaut te madh qe vjen nga shtepija tjeter , ato nuk te falinDon me shijue edhe baba i shQIpetareve ketej pensionin,tek e fundaj pse ka punue kaq shume ,me shijue ato pak milionka qe ka vue menjane ,me djerse.

  Reply to this comment
 12. ibri July 1, 00:10

  Gazeta Bota Sote eshte mediumi me antishqiptare ne historine e shtypit shqiptar.Pronari i saje Xh.Mazrekaj nje agjend i ndyre i Serbise.Kjo media gjithmon e financuar nga Serbia,e ka pase per detyre qe ne ditet e para te luftes ne Kosove kriminalizimin e UCK,mbjelljen e urrejtjes dhe percarjen e shqiptreve.Gjithmone per kete gazete luftetaret kan qene tradhetare,kriminele dhe tradhetaret heronj.Marrja tash ne mbrojtje e A.Kurtit nga Borba Sot flet vete…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim