Mediat daneze: Shqipëria na ‘i fiku’ dritat shpejt

October 11, 2015 19:36

Mediat daneze: Shqipëria na ‘i fiku’ dritat shpejt

“Shqipëria shkruan historinë dhe e dërgon Danimarkën në errësirën e ndeshjeve play-off”.

Kështu shkruan gazeta më e madhe daneze, Ekstrabladet, e cila komenton kështu ndeshjen.

“Danezët kishin dërguar shumë lutje në drejtim të Jerevanit në Armeni të dielën pasdite. Nëse Shqipëria nuk do fitonte me Armeninë, Danimarka do shkonte direkt në Europian. Por brenda 25 minutash, dritat u fikën për Danimarkën”.

Ndërkohë në rrjet ka shpërthyer humori me trajnerin e Danimarkës, Olsen, i cili në jo pak deklarata i ka fyer shqiptarët.

October 11, 2015 19:36
Komento

1 Koment

  1. Ardenica. October 11, 19:47

    Ne shqiptaret shpesh here themi :” I shari te shan” PO me e bukura eshte thenia ” Qesh kush qesh i fundit”

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*