Mediat greke: Arben Frroku, personazhi i një trilleri policor me kumar dhe gjak

Redaksia Online March 2, 2013 09:38

Mediat greke: Arben Frroku, personazhi i një trilleri policor me kumar dhe gjak

I arrestuar për vrasjen e Dritan Lamajt dhe në pritje të ekstradimit drejt Shqipërisë, Artan Frroku është gjetur sot në faqet e mediave greke. Zungla.gr shkruan sot se “Droga, kumari, kazinotë, qendrat e argëtimit natën dhe… gjaku kompozojnë trillerin policor, që ditët e fundit po zhvillohet mes Greqisë dhe Shqipërisë, e që e ka zanafillën në vrasjen e një komisari të policisë shqiptare”.

Gazeta greke shkruan se 44-vjeçari Frroku hyri në Greqi për t’iu shmangur arrestimit për vrasje. “Por zërat që flasin për Frrokun shkojnë në dy kahe të ndryshme. Disa thonë se ai është kontrabandist i madh droge, ndërsa të tjerë e përshkruajnë si një biznesmen energjik të pastër e të suksesshëm, por që sistemi e lufton për shkak të ideve të tij antiberishiane”.

 

Redaksia Online March 2, 2013 09:38
Komento

2 Komente

 1. liri March 2, 10:02

  ne fillim mendova se ishte arben frroku vrasesi i komisarit edhe pse me dyshim pasi kur ke pasuri ke shum per te humbur duke ber nje vrasie te till por tani jam me i bindur qe arben frroku nuk ka aspak lidhje me vrasien e komisarit dritan lamaj por konflikti tij me komisarin eshte shfrytezuar me qellim per ta ber kok turku dhe per te fsheur vrasesit e vertet qe ndodhen ne politik dhe qeveri kjo ngjarie me kujtun disa vrasie te tjera ku jan kapur njerez te pa fajshem vetem me qellim per te fsheur vrasesit e vertet si puna vrasies se biznesmenit te firmes se hekurit flevi florian vila ku akuzuan nje person qe kishte probleme te vogla me drejtesin dushkun qe me pas doli i pa fajshem e shum vrasie te tjera

  Reply to this comment
  • ZEFI March 2, 13:02

   PERDERI SA ARBENI DOLI KUNDER SALIUT NATYRISHT QE KESHTU DO T’JA PUNONIN…SALIU KA VRASESIT E TIJ ME PAGESE PER TE LARE HESAPET QE I RREZIKOJNE PUSHTETIN…PROBLEMI ESHTE SE ARBENIT TASHME I RREZIKOHET JETA EDHE NGA SHOKET E TIJ “TE RAKISE E CIFTELISE”….!

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*