Mediat serbe nxehin situatën, flasin për atentatorë të arrestuar

November 8, 2014 09:45

Mediat serbe nxehin situatën, flasin për atentatorë të arrestuar

Në prag të vizitës së kryemistrit shqiptar në Beograd, në qendër të kryeqytetit serb mbrëmjen e 6 nentorit eshte arrestuar nje bande prej tre personash qe dyshohet të jenë atentatoret e Edi Ramës pavarësisht se pas 48 ore arrestimi asgje nuk u dha zyrtare nga autortitet serbe, me përjashtim të mediave që folën me dy-tre rreshta duke e raportuar si lajm.

Policia speciale ne oret e mbrëmjes ka ndalur një veturë e tipit BMW, ku pas kontrollimit të pasagjereve pas 45 minutash ka arrestuar tre perosna në qendër të Beogradit.

Personat të shoqëruar nga njësi të mëdha speciale janë dërguar drejt stacionit policor.
Sipas RTS tre pesonat e dyshuar u arrestuan ne qender te kryeqytetit serb, ne kendin mes rrugeve Takovske dhe Svetogorske te cilet pastaj te shoqëruar nga policia u derguan ne drejtim të “Nëna Jevrosime” .

Edhe pse nuk ka asnjë dekalratë nga policia, RTS spekulon se ata mund të bënin atentat gjatë vizitës së kryeministrit Rama në Preshevë.

Kjo, duke qenë se makina e tyre ka pasur targa të Bujanvcit./b.l

November 8, 2014 09:45
Komento

4 Komente

 1. Pëllumb zaimi November 8, 13:40

  Më duket sikur këto arrestime kërkojnë në mënyrë të rafinuar krijimin e komplekseve psikologjike te kryeministri ynë Edi Rama!? Në një klimë të tillë tensioni psikologjik dëshira për bisedime bie,niveli i tyre ulet,faktorët psikologjikë dominojnë tryezat !? Sërbët kanë shumë dëshirë që lideri i qeverisë shqiptare të vejë dhe të ikë me “bishtin” ulur!? Duhet forcë vullneti dhe karakteri për të zmbrapsur e telendisur “luftën psikologjike” të sërbëve!? Do të ketë me siguri edhe shpikje të tjera udbashe e çetnike mikroklimash tensioni psikologjik!? Tung!

  Reply to this comment
 2. SHKUPI November 8, 18:45

  Keto qe bejne serbet jane alibi dhe konstruksione qe dhe Gebelsi per ta del vocrrak.Gjithmone kane qene mashe e ruseve dhe ashtu do mbeten,e jo se jane shume te fuqishem.Ushqehen me kopil lleqe te vazhdueshme.Na qe kemi eksperienca me keta monstrume i kemi lexuar qe moti dhe i johim ,por dalengadale po i kuptojne edhe shqipetaret.Keto vlejne per serbet si politike e jo si persona vec e vec.Si persona jane frikacake te rendomte dhe vetem te dehur mund te jene trima.Edukata qe marin gjate shkollimit i ben egoiste,mitomane dhe te papergjegjshem.Tere historia e tyre bazohet ne mite.Urrejne shqiptaret,urrejne boshnjaket,urrejne kroatet,urrejne perendimoret.

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi November 8, 22:34

   @ Sh K U P I ? I njohim sërbët,i njohim? Në jug të. Shqipërisë tregohen shumë taktika diversive e pabesie sërbe? Por më shumë e ka pësuar veriu? E ka pësuar më shumë por ka dhe infiltrime më të shumta të agjenturës së tyre të vjetër dhe të re!? Ndaj të njëjtat mendime me ju? Nderime!

   Reply to this comment
 3. BEXHET November 8, 20:33

  atentati ndaj kryeministrit edi rama dote ishte rezik edhe per vet serbine para syve te botes une besoj se shteti fashist serb ka reaguar para se te ndodh me e keqja per serbet po nuk besoj ne genjeshtrat e serbise

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*