Mediat serbe: Shërbimi Informativ Shqiptar dhe Olsi Rama organizuan incidentin ne Beograd

October 16, 2014 09:49

Mediat serbe: Shërbimi Informativ Shqiptar dhe Olsi Rama organizuan incidentin ne Beograd

Serbët vazhdojnë që fajin për atë që ndodhin në ndeshjen Serbi-Shqipëri t’ia hedhin palës shqiptare.

Madje mediat e këtij vendi shkruajnë se gjithçka ishte organizuar nga ana e Shërbimit Informativ Shqiptar.

Plani për të shkaktuar kaos në ndeshjen që u luajt në Beograd ishte i organizuar dhe menduar mirë për disa javë me radhë, dhe parpa saj qëndron Shërbimi Informativ i Shqipërisë”, shkruan Kurir.

Sipas kësaj gazete, financues kryesor i gjithë kësaj ishte vëllai i kryeministrit Edi Rama, Olsi, i cili ishte në publik gjatë ndeshjes.

Në përgatitjen dhe provokimin e incidentit ishin të përfshirë një numër i madh i njerëzve, por e gjitha kjo është bërë nën organizimin e shërbimit sekret”, vazhdon shkrimi i Kurir-it.

October 16, 2014 09:49
Komento

16 Komente

 1. Toni October 16, 10:00

  ahahaha kjo eshte e forte i bie tani shiku i visho likes-ajazi /kanadezi/dhe delfini i famekeqit gazidede,po pas vishos kush fshihet+urdheron gjyshi i dasares salehu+jari i thare i presidences…

  Reply to this comment
  • mak October 16, 12:01

   O shoke serbe qe ju hengert dreqi.
   Sa ngjani per nga egersia dhe absurdi logjik me udheheqesin tone te lavdishem, Sali Berisha
   Edhe Sala yne keshtu akuzon.
   Ptu, race e keqe

   Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi October 16, 21:28

   Kur themi “shpifje” duhet të nënkuptojmë “sërbët” dhe kur themi “sërbët” duhet të nënkuptojmë shpifjen!? Tung!

   Reply to this comment
 2. orienti October 16, 10:11

  -Ajo komandohet nga Sala,…prandaj del Desara dhe mbron gjyshin,…”e paska hedhur gjyshi me Desaren”??

  Reply to this comment
 3. andrea October 16, 10:22

  Mos u lodhni shume zoterinj serbe.Gjithcka ndodhi ,perfshi edhe stadiumin,ne serbi,qe nje provokim trashanik politik I juaji.Ju ulet ne fushe nje poster.Pavaresisht simbolikave nuk ka si te quhet flamur.Por,edhe pse pati reagime antishqiptare,shume shpejte ,do dale e verteta ne shesh. Atehere do te mallkoni vehten tuaj,por do te jete vone.Shqiptaret jane ne te drejten e zotit.

  Reply to this comment
 4. Zani October 16, 10:45

  Mediat serbe ne nje linje me deputetet socialiste dhe mediat socialiste kunder SHISH? Qenka sulm rajonal ne bashkepunim.

  Reply to this comment
 5. Sofo Trifoni October 16, 11:33

  E ka bërë SG-ja e Enverit dhe Kadriut! Paskan qenë primitiv komplet këta të gjorë! U ka ardhur vetja në majë të hundës.

  Reply to this comment
 6. luani October 16, 12:31

  e ka bo ardi daullxhiu, se i ka premtu shpi ai kosovari zvicres

  Reply to this comment
 7. Darius October 16, 12:41

  Ketu ka dore dhe te tjera …..sherbime,amerikane,gjermane,kineze,kongoleze,kiliane,uruguajane,sidomos ata te afrikes se jugut………Zimbaveja/Kongo dhe Burundi jane organizatoret e kesaj zallamaije.
  Ketu mbase dora kryesore eshte dhe e HUNGARISE…..ajo qe Kerkon vojvodinen,ose e Boshnjakeve,ose e Kroateve….
  Doni apo nuk doni ju SERBITCH,faktori shqiptar do behet me i rendesishmi ne ballkan,per interesat Anglo Amerikane…dhe Gjermane pastaj…

  Reply to this comment
 8. lili October 16, 19:47

  Jo bre,jashtetokesoret u merziten atje naît edhe derguan dronin!

  Reply to this comment
 9. M A R K O October 16, 22:30

  Sherbimi Sekret Shqiptar… ? Visho Ajazi..? Njesoj sikur te thuash qe vesh gjeli breke…

  Reply to this comment
 10. Mark uk October 17, 08:21

  Bolle po i shofim sherrin Edit,pa ja pare edhe te vllajt.Kur po shpetojm nga sherret e tyre.Per 50 vjet patem te jatin e dajen e tij S Koleken.

  Reply to this comment
  • TOTILA NUMERO UNO,,NUMBER ONE !! - i vertete . DIREKT PRENOST. October 17, 12:22

   O mark uki !
   po ku e ke njohur ti S.KOL-LEKEN dhe Edi Ramen apo te vellain e tij qe boll ja ke pa sherrin o legen malok .
   Pse ja fut si kau peles dhe don qe te besh sensacion me hartime qe te terheqesh vemendjen apo ke deshire qe te marresh mbi supe gjithe dufin te cilin nuk mundemi tua shkarkojm eserbeve sepse nuk kemi ku ti gjejme .
   Po masakren e Tivarit apo Barit ja ngarkon Enver hoxhes ,kur dihet te pakten ne Shqiperi se kontrollin e Teritorit Enveri mbi Kacinar e lart ,mbi Shkoder e mori vetemmpas vitit 1955 kur edhe spastroi bandat ,o bastard provokator..
   Edi Rama do te shkoje ne Beograd qe tua thote Serbeve n esy ateb qe bene dhe tua thote edhe per Kosoven si shtet i pavarur ,pavaresisht se politikanet serb me nacionalizmin dhen NARACENJEN rrine ne pushtet .Edi rama njiherit tua thote n esy te KUNDERTREN e asaj qe thote MBESA E SALIUT per SHQIPTARET DHE kur them mbesa e SALIUT ,nenkuptoje SALIUN se MBESA thote ate qe ka degjuar te flitet ne shtepi ,sepse BESA KA GJASK SERB .
   O Mark Uki ,se c’kam nje dreq bindje se edhe ti ke GJEKA te PRISHUR SERB !

   Reply to this comment
   • LORA October 17, 12:48

    Une jam e bindur me kohe se m.uki eshte ai te cilit Shqiperia dhe shqiptaret kane 23- vjet qe ia shohin sherrin.
    E ka nga konvulsionet e vullnetit te shenjetruar te 23 qershorit ,qe e kryqezoi ne facebook dhe ne DITA e TEMA online.
    Kush e njeh sot Spiro Koleken pervec tij ,qe i ka lepire sumen nja njezet vjet me rradhe????
    Respekt per Ju ,,,,DIREKT PRENOST.

    Reply to this comment
 11. koco October 17, 08:38

  Me sa duket nuk jane pa nje lidhje shume ” bomba ” te hedhur ne tregun mediatik , si nga Super mbesa e Bishes Berishe , Gazetarit Veton Haxhia , implikimin e Vishe Ajazit , dhe deri tek implikimin e vellait te Kryeministerit zotit Rama ? ketu nje gje edh mundet e duhet te dyshohet , Tek dora e zeze e kriminale e krye kriminelit Sali me gjithe falangat e inkriminuara i cili eshte realisht i interesuar per trazira ne kete vend dhe implikimin e strukturave te Shtetit Shqiptar ne keto veprime te poshtera kriminale qe ushqejne e kerkojne percarjen , urejtjen e trazira kobe ndjellese qe te gjithe keta provokatore i kane ditet e numuruara . Zoti Rama , Kryeministeri i nderuar i dale nga vota plebishitare e Shqiptareve ne 23 te qershorit 2013 , po deshmon se eshte nje lider i madh , vizjonar , fjale pak i cili po punon intensivisht me shume zgjuaresi , urtesi , vendosmeri kunder nje hordhie fantazmash ish pushtetaresh e plehrash te gjithfare lloj ngjyrash . Aftesi Udhheqese kjo qe ka bere e po ben qe Shqiperia jone po marshon me shume shpejtesi ne ndryshimin e imazhit te vendit brenda e Nderkombetarisht gje qe duket dhe eshte ne driten e djellit . Ju faleminderit z Kryeminister e Shqiperise e gjithe Shqiptareve te ku do ndodhur ne Bote .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*