Mediat serbe: Tre provokimet që do t’i bëjë Rama Vuçiçit në Tiranë

May 21, 2015 20:05

Mediat serbe: Tre provokimet që do t’i bëjë Rama Vuçiçit në Tiranë

Mediat serbe kanë nisur të shkruajnë për vizitën e kryeministrit të tyre Aleksander Vuçiç, në Tiranë.

Sipas tyre, Edi Rama dhe Hashim Thaçi kanë menduar që ta provokojnë atë gjatë vizitës që do të bëjë më 27 maj.

Gazeta e “Kurir” shkruan sot se vizita nuk do të bëhet duke respektuar protokollin.

“Kurir” parashikon se gjatë kësaj vizite do të ndodhin tre momente të cilat konsiderohen si provokim për Vuçiç.

Së pari, kryeministri Rama do të flasë për Shqipërinë e Madhe, së dyti shoqëria civile do të organizojë protesta kundër kryeministrit serb dhe së treti gazetarët që do të vijnë me Vuçiç nuk do të lejohen të bëjnë pyetje.

May 21, 2015 20:05
Komento

10 Komente

 1. Zoro May 21, 11:16

  “Kurrir” ! Qetesoni veten dhe serbet se asnje provokim nuk besojme se do te kete Vucic ne Tirane, madje do nderroje mendim per shqipetaret.
  Shqiptaret e presin te ftuarin (“mikun”)sic e do zakoni kur ai nuk shkel buken dhe nuk ka paramendime te keqija.
  Mbase kjo do te jete nje vizite kthese ne mardheniet Shqiperi-Serbi pasi kemi se cfare marrim e japim tani qe rruget jane te hapura.

  Reply to this comment
 2. popull May 21, 11:16

  Besoj!
  Asnje nga keto frikesime serbe nuk do te ndodhe ne Shqiperi.

  Reply to this comment
 3. armaad May 21, 11:18

  Gjeja me è bukur ne kete shkrim eshte zgjedhja e fotos. Dy qe qeshin dhe nje i trete qe shikon i habitur.

  Reply to this comment
 4. Loni May 21, 11:25

  kush pjerdh per vicin mer, shqiptari do LOPE! 🙂

  Reply to this comment
 5. ErMal May 21, 13:29

  Ne Shqiperi media ka mungese te theksuar profesionalizmi, por kurre nuk bie ne nivelin qesharak te mediave te Serbise. Kurir duket tamam si gazete fiction dhe kush e lexon ate, duhet te jete ndonje i fiksuar pas teorive konspirative. PROVOKACIJA duhet kthyer ne marke tregtare.

  Reply to this comment
 6. dani May 21, 15:05

  DHE ARMIKU ME ARDH NE SHTEPI RRESPEKTOHET SI TE GJITH MIQTE MOS E ARRONI KETE

  Reply to this comment
 7. Shqipe May 21, 15:57

  Serbet si popull por edhe gazetaret e tyre paskan komplekse mendore dhe psikopatike. Sa gjynah te zeste. Oj Serbia CLIROHU nga mendesite e vajtura. Jetojme ne shekull in 21…..

  Reply to this comment
 8. Andi May 21, 17:41

  Sa per te ardhur keq jemi ne Shqiptaret e Shqiperise,se njohim serbin fare,ende se besojme se nacionalizmi e shfarosja e shqiptareve eshte bere me vendim qeverie te serbise,edhe provokimet e hermbas hershme kane si shkaktar sherbimet sekrete te tyret,ende flasim per miqesi,ata ende kane plane pushtimei e shfarosjesh…

  Reply to this comment
 9. ---------- May 21, 20:17

  Kisha bere nje koment per kete pse nuk u publikua?

  Reply to this comment
 10. DRENICA E KUQE May 21, 21:02

  Mediat serbe jane te instrumentalizuara dhe anti shqiptare, keshtu qe asnje loje e tyre nuk duhet te pije uje tek shqiptaret ne trojet e tyre etnike, sidomos ne Tirane…

  DRENICA E KUQE

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*