Mehdi Malkaj, aktori më i mirë në ‘Festivalin Ndërkombëtar të Monodramës’

September 19, 2016 20:14

Mehdi Malkaj, aktori më i mirë në ‘Festivalin Ndërkombëtar të Monodramës’

Festivali Ndërkombëtar i Monodramës 2016 e ka hapur siparin për të tetin vit radhazi dhe u mbajt në qytetin e Pejës.

Në të morën pjesë 5 shtetet ndër të cilët Kosova dhe Shqipëria. Përfaqësues nga Shqipëria ka qenë aktori i madh i Teatrit Kombëtar, Mehdi Malkaj. Aktori shqiptar është kthyer me trofeun e aktorit më të mirë. Lajmin e gëzueshëm e ka dhënë vetë Mehdi Malkaj përmes një statusi në Facebook:

“Sot u ktheva nga festivali ndërkombëtar i monodramës qe u zhvillua ne Pejë te Kosovës me trofeun e aktorit me te mire falënderoj organizatoret dhe te gjithë koleget e tjerë qe morën pjese ne ketë feste te bukur miqtë e mi dhe autorin faleminderit Vangjel Kozma”.

mehdi_1474308216-3159271

82824-kyzfqrnnfd_1474308221-3883762

September 19, 2016 20:14
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*