Meksi: Qeveria të refuzojë armët kimike, të dëgjojë zërin e popullit (VIDEO)

Redaksia Online November 15, 2013 15:42

Meksi: Qeveria të refuzojë armët kimike, të dëgjojë zërin e popullit (VIDEO)

Ish-kryeministri Aleksandër Meksi del kundër armëve kimike. Në një intervistë për “Temën”, Meksi thotë se Shqipëria nuk e ka teknologjinë për të shkatërruar këto armë dhe qeveria duhet të dëgjojë zërin e popullit.

“Nuk jemi në gjendje të marrim përgjegjësi të tilla. Jam kundër sepse mendoj se Shqipëria nuk ka ndonjë përfitim nga kjo. Po përpiqen ta bombardojnë publikun me premtime. Premtimet janë për punë të këqija, nuk janë për punë të mira”, thotë Meksi.

Ai thekson se nuk duhet të kompromentohen protestat nga ajo pjesë e politikës që është përgjegjëse për plehërizimin e Shqipërisë.

VIDEO:

http://www.youtube.com/watch?v=rqUStbnDnMM&feature=youtu.be

Redaksia Online November 15, 2013 15:42
Komento

3 Komente

 1. Naftetar Vjeter November 15, 15:48

  Po kur flete per populli ti qe ne 97 dogje Shqiperin qe kerkonte largimin e qeverise dhe ti se bare sa e bete Shqiperin shkrumb e hi dhe sot na flisni per popull.

  Reply to this comment
  • anonim November 15, 16:44

   Por ne fakt kuptohet qe je budall. Sepse Meksi flet pikerisht se e njeh menyren e te punuarit te amerikaneve. Po ata qe nxiten djegjen e 97-es. Po ata qe fryne tere politikanet e PAD-se (Imami e ksihte dashnore Marisa Linon!!!) qe te dilnin kundra e beheshin gjenerale te jugut bashke me disa nga PS (Gjinushi, Ruci etj). Meksi u terhoq para nisjes se djegjeve dhe vrasjeve dhe ngelet burre mese i respektueshem per vendimet e tija.

   Reply to this comment
 2. Theofan November 15, 17:47

  Mos e merr kaq seriozisht o Aleksander. Qeveria lau duart si Pontius Pilatus si qemoti.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*