Mendes: Transferimi i Ronaldos tek Juventusi, kapitulli i fundit në karrierën e tij

July 11, 2018 17:38

Mendes: Transferimi i Ronaldos tek Juventusi, kapitulli i fundit në karrierën e tij

 

Super agjenti i Cristiano Ronaldos, Jorge Mendes është ai që bëri transferimin miliona eurosh të Ronaldos tek Juventusi.

Ai u shpreh i kenaqur për mënyrën se si shkoi marrëveshja, duke i dhuruar ronaldos një tjetër kapitull emocionues në karrierë.

Jam shumë i lumtur për Cristianon dhe besoj se Juventusi do jetë klubi i tij i fundit. I lumtur që Ronaldo mori këtë vendim, pasi me këtë skuadër do të mbyllë karrierën e mrekullueshme. Falënderoj në mënyrë të veçantë presidentin Andrea Agnelli për vendosmërinë në tratativat me Realin e Madridit”, tha agjenti i lojtarit luzitan.

Prokuratori i atij që është fitues i “Topit të Artë” dhe kandidat për ta rifituar, do të marrë rreth 25 milionë euro, si kosto ndërmjetësimi, ndërsa Cristiano Ronaldo do të paguhet rreth 30 milionë euro në sezon.

l.h/ dita

July 11, 2018 17:38
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*