Mëngjesi nis i ftohtë, ja ç’parashikojnë sinoptikanët për sot

December 2, 2018 09:35

Mëngjesi nis i ftohtë, ja ç’parashikojnë sinoptikanët për sot

Orët e para të ditës së sotme do të dominohen nga moti i kthjellët dhe vranësira të lehta e kalimtare në pjesën më të madhe të territorit. Ndërsa pasditja dhe mbrëmja sjellin shtim të vranësirave në të gjithë vendin.

Më të dendura vranësirat do të jenë në ekstremin jugor dhe rajonin juglindor. Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten 2-3 °C duke luhatur vlerat ditore nga -1 °C mëngjesi deri në 21°C në mesdita.

Era do fryjë e lehtë, me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi perëndimor- veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.

l.h/ dita

December 2, 2018 09:35
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim