Merkel: Nuk më intereson më buxheti i shtetit, por shëndeti i njerëzve

March 13, 2020 23:46

Merkel: Nuk më intereson më buxheti i shtetit, por shëndeti i njerëzve

Kriza e koronavirusit po nxitë një situatë më të jashtëzakonshme sesa kriza bankare, tha të enjten Kancelarja Angela Merkel, duke shtuar se vëmendja e qeverisë së saj tani nuk ishte se si funksionon buxheti i saj.

“Ne jemi në një situatë që është e pazakontë në çdo aspekt dhe unë do të thosha më e pazakontë se në kohën e krizës bankare, sepse kemi të bëjmë me një problem shëndetësor, një sfidë shëndetësore për të cilën shkencëtarët dhe mjekësia ende nuk kanë një përgjigje”, tha Merkel.

Pra, është detyra jonë para së gjithash të shpëtojmë jetën e njerëzve, sa më mirë që të mundemi, dhe së dyti të vazhdojmë aktivitetin ekonomik”, tha ajo.

Më parë Merkel kishte deklaruar se për shkak të mungesës së vaksinës, deri në 70 për qind e popullatës së Gjermanisë mund të infektohen me koronavirusin e ri.

Sipas qendrës, John Hopkins, në Gjermani deri të premten pasdite janë 3,156 raste të konfimuara me koronavirus.

March 13, 2020 23:46
Komento

6 Komente

 1. Genti March 14, 06:46

  Mo po lere shendetin e njerezve, zonja Merkel, por shiko shendetin tend se ke filluar e dridhesh si purteka kohet e fundit. Njerezit shume mire jane, packa se kohet e fundit po ju bejne lavazho truri me Coronaviruse.

  Reply to this comment
 2. Lili March 14, 09:41

  O gent budalli a e di ti se Strasbougu , kryeqyteti i evropes nuk ka ma respirator te lire per pavientet?!
  Debil njeri qe do behet me ´trimerine ´ e tij fajtor per infektimin e ndoshta vdekjen e te afermet e tij!

  Reply to this comment
  • Genti March 14, 12:36

   Une shikoj realitetin, nuk ndikohen nga Fake News e gazetave dhe televizioneve. Asnje nga shoket e mi dhe shoket e shokeve te tyre, asnje nga nga farefisi deri te brezi i katert dhe asnje nga ata qe njoh nuk ka as ftohme, as grip dhe as koronavirus. Tani ti po ke ndonje qe e njeh personalisht na e thuaj. Mendja e kokes eshte gje e madhe. Ruaje qe ta kesh.

   Reply to this comment
 3. Sekur te medoni edhe te tjeret keshtu ! March 14, 10:31

  Rrespekt z.Merkel.

  Keshtu flet nji Njeri -qofte edhe Politikan …

  Reply to this comment
  • Genti March 14, 13:24

   Respekte, respekte, por faturen do ta lene te dera e shtepise ty se nuk e paguan as Merkel e as ndonje politikan tjeter kloun qe bejne teatrin e radhes me koronaviruse. Gomar!

   Reply to this comment
 4. Tao March 14, 17:32

  Gjyna kush thot mendja gje e madhe dhe ofendon te tjert.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim