Merkel -Serbisë: Normalizim të marrëdhënieve me Kosovën për anëtarësimin në BE

July 7, 2017 17:21

Merkel -Serbisë: Normalizim të marrëdhënieve me Kosovën për anëtarësimin në BE

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka thënë sot se forcimi i sundimit të ligjit dhe normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën janë kritere të rëndësishme në përpjekjet për anëtarësimin e Serbisë në Bashkimin Evropian.

Merkel këtë porosi e ka dhënë në urimin e saj dërguar kryeministres serbe Ana Brnabic, me rastin e marrjes së detyrës zyrtare nga kjo e fundit.

Kancelarja gjermane ka thënë se qeveria e Serbisë ndodhet para sfidave të rëndësishme.

July 7, 2017 17:21
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?