Merkel vizitë tek familja e të riut shqiptar, i vrarë në Mynih

August 1, 2016 09:25

Merkel vizitë tek familja e të riut shqiptar, i vrarë në Mynih

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka vizituar familjarët e Dijamant Zabergjës, një prej shqiptarëve te vrarë në sulmin e 22 korrikut në Mynih të Gjermanisë.

Lajmi është bërë i ditur nga familjarët e Dijamantit të cilët kanë publikuar fotografinë në rrjetin social facebook, ndërkohë pranë Merkel është babi i djalit dhe motra e tij.

Dijamant Zabergja nuk ishte viktima e vetme shqiptare, që humbi jetën në këtë sulm. Aty humbën jetën edhe Armela Segashi dhe Sabina Sulaj. Autori i këtij sulmi ishte një 18 vjeçar me origjinë iraniane, i cili sipas autoriteteve kishte probleme mendore./tvklan.al

August 1, 2016 09:25
Komento

1 Koment

  1. TJ August 1, 11:41

    Motra i kushton vemendje vetem “look-ut”! Thank you Merkel!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim