Merr flakë pallati dy katësh në Shkodër, digjen 6 apartamente

February 14, 2020 17:29

Merr flakë pallati dy katësh në Shkodër, digjen 6 apartamente

Një zjarr ka përfshirë një pallat në lagjen “Guerile” në Shkodër. Zjarri në këtë pallat ka rënë rreth orës 15:40, ku janë djegur 6 hyrje apartamenti.

Fatmirësisht nga ky zjarr i fuqishëm ka patur vetëm dëme materiale pasi banorët kanë mundu të dalin në kohë pa u përhapur flakët.

Ndërkohë në vendin e ngjarjes kanë shkuar forca të shumta zjarrfikësish të cilët po punojnë për shuarjen e flakëve. Shërbimet e Policisë kanë evakuar banorët dhe kanë vendosur perimetrin e sigurisë.

Ndërsa grupi hetimor  vijon veprimet për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarjeje.

 

l.h/ dita

February 14, 2020 17:29
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*