Tirana dhe Durrësi sot në erën e transmetimeve dixhitale

September 10, 2018 10:02

Tirana dhe Durrësi sot në erën e transmetimeve dixhitale

Sot transmetimet analoge janë mbyllur në qarkun Tiranë dhe qarkun Durrës për t’i lënë vendin atyre dixhitale. Ky rajon përfshin bashkitë e Krujës, Durrësit, Kavajës dhe Tiranës.

Autoriteti Medias Audiovizive u bën thirrje të gjithë subjekteve që operojnë në këto qarqe të respektojnë afatin e përcaktuar.

Të gjithë teleshikuesit që ndjekin transmetime televizive përmes teknologjisë analoge, duhet të pajisen me dekoder dixhital tokësor të tipit DVB-T2- Universal ose të jenë të pajisur me aparat televizori që ka të inkorporuar dekoderin e këtij tipi.

o.j/dita

 

September 10, 2018 10:02
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*