Merr shënimin e trishtueshëm në tren për vrasje!

September 19, 2017 21:35

Merr shënimin e trishtueshëm në tren për vrasje!

Ajo po kthehej për në shtëpi të shtunën në mbrëmje rreth orës 17:00.

Julie Dragland kishte marrë një tren dhe nuk i kishte shkuar ndërmend se do të përballej me një skenar ankthi.

Përgjatë rrugës në Dublin, Ohio, asaj iu dha një shënim nga personi që qëndronte pranë saj. Përmbajtja ishte absolutisht e trishtueshme.

Ai lexoi: “Kam 2 armë të gatshme për ju tani. Nëse doni të jetoni, duart prapa, portofolin dhe telefonin tani. Mos u ktheni dhe gjithçka të mbetet sekrete”.

“Mos u ktheni derisa të keni lënë qendrën e qytetit dhe do të jetoni”.

Me lehtësi, Julie arriti të mbante qetësinë dhe ndërkohë po mendonte një taktikë, nga e cila nuk do të binte viktimë duke ikur pa u dëmtuar.

Julie pretendoi se kishte një vjedhje, çka ngjalli menjëherë reagime, ndërsa i dyshuari u detyrua të ikte një stacion më tej.

“Kështu që unë … nëse e bëj një konfiskim apo fallsifikim sikur po e kaloj, nuk po bëj asgjë,” tha ajo për CBS San Francisco.

“Unë isha e frikësuar dhe reagova kështu. U ktheva në të majtë dhe nisa të lëkundesha dhe njerëzit filluan të më vinin re. A është gjithçka në rregull? A është gjithçka në rregull?”, tha ajo.

“Dikush sapo u përpoq të më vjedhë me armë”, u tha ajo pasagjerëve.

E dyshuara, sipas Julie ishte një grua e vjetër e bardhë me një valixhe. Ajo tha se nuk do të ngrinte akuzë nëse personi kapej sepse vjedhja nuk ndodhi.

September 19, 2017 21:35
Komento

1 Koment

 1. anticensurë25642654 September 20, 08:51

  “Dikush sapo u përpoq të më vjedhë me armë”
  grabisë idiotër grabisë!!kur dikush të “vjedh”nën kërcënimin e armës?!
  quhet grabitjeeeeeeeeeeeeee!!
  çna mbytën idiotët!!
  ka ndonjë që mund të më shpjegojë se çdo të thotë kjo fjali??
  “Kështu që unë … nëse e bëj një konfiskim apo fallsifikim sikur po e kaloj, nuk po bëj asgjë,”
  pas teoremës “ferma” duhe të jetë më e vështira për të nxjerrë ndonjë kuptim!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*