Veliaj: 4 fëmijët e Elvirës, nën mbrojtje. Ne perversët i fusim në burg, PD i fuste në punë

August 20, 2014 14:15

Veliaj: 4 fëmijët e Elvirës, nën mbrojtje. Ne perversët i fusim në burg, PD i fuste në punë

Katër fëmijët e Elvira Gegës, gruas që denoncoi skandalin seksual të sekretarit të punësimit në Sarandë, janë marrë në mbrojtje dhe janë dërguar në shtëpinë e fëmijës.

Lajmin e bëri të ditur vetë ministri i Mirëqenies Sociale, Erion Veliaj, i cili shtoi se ky akt është i turpshëm, por ndryshe nga qeverisja e kaluar, tani perversët arrestohen dhe nuk futen në punë.

“ Akti është i turpshëm. Ne perversët kur i identifikojmë i fusim në burg, PD i fuste në punë. 4 fëmijët e skandalit të Sarandës janë sistemuar dhe janë marrë në mbrojtje nga shtëpia e fëmijës Sarandë. Problemet në Shqipëri nuk mungojnë por ne i trajtojmë me seriozitet ”, tha Veliaj nga Vlora.

 

August 20, 2014 14:15
Komento

36 Komente

 1. Kris August 20, 13:59

  nuk e keni futur ju ne burg por drejtesia.Mos u levdoni me punen e te tjereve se po fillon e dukesh si Muli

  Reply to this comment
  • rizau August 20, 14:28

   qeveria e largoi dhe e arrestoi, dhe ate mos te bente drejtesia. PS tregoi edhe njehere qe njerezit qe jane shkeles ligji apo matrapaz i shkelmon nga gjiri i saj! jo si ata te shamikuqes e me the te thash qe i mbajne fort ende e i bejne drejtora e me the te thash.

   Reply to this comment
   • besnik August 20, 16:02

    tani kemi shtet dhe ai eshte ne sherbim te popullit. Kjo familje qe ra pre e abuzimit tani eshte ne mbrojteje te shtetit.

    Qytetaret tani duhet te jene me te sigurte sepse kane shtetin ne krahun e tyre.

    Reply to this comment
  • rizau August 20, 15:05

   more ti djale po harrove sesi i mbronin ata te tyreT? ca do ti, ta therri policia apo ti presim koqet? iku e harrua ai tani, e mori ate qe duhej ne burg!

   Reply to this comment
  • deni August 20, 15:26

   me duket shume korrekt qendrimi, se kuptoj cfare te keqe ka. shume mire ja bete.

   Reply to this comment
  • shemshedini August 20, 19:11

   Aha ashtu eshte.Po Ylli Pangon ku e çoi drejtesia kur u muar vesh perveristeti i tij ne abuzim me pozicionin e personalitetit publik? E hoqa- tha Berisha, por vetem momentűalisht se me pas e rehabilitoi, duke e quajtur “viktime”. Çdo te thoshe ti zotni sikur pasneser ta rehabilitonte PS apo Rama kete perversin e Vlores? Do ngriheshe ne kembe per miting apo si? Atehere a bere ndonje proteste, apo e hape ndopak gojen?
   ?e sa di une, Ylli Pango nu perfundoi ne arrest. Me jep njefare pergjegje per kete.Pse atehere drejtesia nuk e futi ne burg Pangon?

   Reply to this comment
 2. Bir Selmani i nenes... August 20, 14:09

  Kush jeni ju qe thoni “…ne perverset i futim ne burg…” Gjuhe totalitariste. Ne burg nuk te fut asnje individ, qofte ky polic, prokuror, gjyqtar apo minister. Ne burg te fut shkelja e ligjit.
  Turp per ty Erjon, qe merr shkas nga nje ngjarje qe e perjetojme me turp, dhe ben politike.
  Femijte e asaj perverses ne shtepine e femijes ishin, ku i cove ty ne kovalishence ?
  Po nenen e tyre ku e cove ? E ke lexuar se cfar thote fshati per kete grua ? Nese i ka bere ato lloj bisedash, Canaj mire e ka burgun. Por nese rezulton se eshte nje montazh i zakonshem politik, cdo besh ty Erjon mandej.
  Ore, ty del vend e pa vend dhe ben politike, por a nxorre ty ndonje mesim nga gjith ky pesim i perjetuar me nervozizem nga opinioni shqiptar.
  PS-ja, me zyrat elektorale, krijon kushtet per abuzime dhe perfitimie te gjithfarllojshme nga lloj-lloj individesh. Pse nuk e sheh kete si mospermbushje te detyres nga nga ana jote qe ke marre persiper punesimin e njerezve. Apo bere zyrat, i fute dhe nja 30-40 kronika ne TV te ndryshme dhe e quan te mbaruar punen tende e tani na del e krekosesh sikur cfar bere

  Reply to this comment
  • Raimond Vlonjati August 20, 15:25

   E cfare rendesie ka se cfare thote fshati ..?

   Po flet i gjithe fshati …”socialist” ..loooooooooool

   Fshati qe flet kunder rnje gruaje te vetmuar dhe me 4 femije tregon se nuk ka ndyrshuar aspak mentalitetin kriminal sic e ka pasur ne kohe te Dulles-

   -Ata paskan ngelur te njejtit fshatare te asaj kohe te cilet ishin te mbushur me urejtje per kedo qe akuzonte Partia

   Me kujtohet atehere nje njeriu im , kerkoi biografine nga fshati i tij dhe ata fshataret ja nxine biografine , ja bene skandaloze .I thoshin ne biografi se ishte familje balliste etj , genjenin hapur fare, se i jati e atij njeriut tim , kishte qene partizan me emer ne ate zone ….Ishin skandaloze fare fshataret , te prirur per te bere keq

   Dhe keshtu ju ndodhte te gjitheve kur kerkonin ndonje ndihme per biografi nga fshati i origjines …..Fshataret ta nxinin biografine , pa hezituar fare,

   Mirpo nga sa shof une, ata fshataret atje ku ka jetuar kjo Zonja , paskan ngelur te njejtet , nuk paskan ndryshuar aspak

   Atje ne ate fshat vazhdoka ……”dybeku i vazhdimesise se Nafijes” ..lol

   Nuk e kuptojne ata hajvane se nuk kane te drejte te flasin per jeten e tjetres , duke bere ato biografite e tyre te fameshme te kohes se Dulles
   Kane gra e motra ne shpite e tyre ata palaco fshatare ?
   Turp t’ju vije !

   Ndaj ata fshatare qe flasin keq per nje grua, duhen denigruar dhe nuk duhen mare parasysh aspak , se ata qenkan Akrepe , jo qenie njerezore ….

   Edhe nuk ka ndonje gje te keqe pse Veliaj po flet ne aspektin partiak, sepse cdo politkan perpiqet te perfitoje politikisht kur ndodhe nje situate ,
   E rendesihme eshte qe Veliaj po vihet ne anen pozitive te problemit , po e ndihmon familjen e Zonjes ne fjale
   dhe kjo gje duhet pergezuar

   Cdo njeri qe i ndihmon femijet e Zonjes, sado e vogel qofte ndihma duhet te pergezohet , ne menyre qe te inkurajohen keto gjeste humane te ndihmes dhe te afrohen edhe te tjere , biznesmene apo politkane qe ta ndihmojne familjen e zonjes te gjendur ne veshtiresi

   Nuk jane montazh aspak ato qe ka bere ai qelbesira Cana , Aty duket se ai bastard ka dash te perfitoje ngaqe kjo eshte femer e vetmuar dhe pa asnje perkrahje

   Per ato zyrat elektorale ke plotesisht te drejte , Ato duhen hequr , se jane shpenzime pa-nevojeshme dhe krijojne mundesi per abuzime te cdo lloji …..

   Reply to this comment
 3. BJORN August 20, 14:22

  Shume mire dhe urime per kete akt,por per deputetin qe vazhdon te hapi zyra seksi,cfar do te behet.Dakort qe ne staf duhen njerez te partise por jo pastrueset ti punesoje deputeti i partise.Prandaj ndodhin keto gjera dhe na del Cane me alltin e deputetit.

  Reply to this comment
 4. ela August 20, 14:24

  po pra..pangon e beri drejtor e ate tjetrin e beri kryetar kamze..xhelalin e shamikuqes!!!!!

  Reply to this comment
 5. PALOQJA IPD-SE August 20, 14:39

  standarti made in vuçidoli kishte marr udhe atehere sa vet ka perdhunu ai pangoja nji zot e din por vetem nje i kapi toip channeli edhe ate e bani drejtor fondacioni berisha -vuçidoli -nishani -lul -kapllani

  Reply to this comment
 6. Juglindori nga Korça August 20, 14:46

  Na mbyten PD-istet . Nuk lexojne tashme plehrat e tyre te gazetarise RD-ne e 55-en , por lexojne gazetat tona te verteta , Dita , Shekulli , Tema etj . , bile edhe komentojne per te konsumuar adrenalinen antishqiptare e antikombetare qe e karakterizon te ashtuquajturen opoziten tone . Sidoqofte , per ne kjo eshte pozitive . Po me Ministrin ç’patet ?

  Reply to this comment
 7. misteri August 20, 14:48

  Ohu po Fullhanin,Marian Gjermeni Edi Ramen qe organizuan e vodhen djersene popullit duke vjedh banken e shqiperis pse nuk i fut ne burg RJON VELIAJ? Apo burgu eshte per popullin e thjeshte per burat si ty e ata me siper jane resortet turistik ,jahtet .vilat me leket e vjedhura te popullit.Mallkimi i ketij POPULLI do bjer mbi JU e FEMIJET TUAJ o FULLHAN.MARIAN GJERMEN .EDI RAMA .ERION VELIAJ e plot te tjere qe po vidhni vrisnin e tallni kete POPULL.

  Reply to this comment
 8. Erion Qumeshtori August 20, 14:48

  Ky minister flet per cdo problem qe ka vendi sikur meqene kryeminister. Ky ben ministrin e drejtesise, ministrin e brenshem, te jashtem, ky perfaqeson tere invalidet, por harron te beje punet e shtepise meqenese dhe do martohet, apo ska problem se ja bejne te tjeret detyrat

  Reply to this comment
 9. Mark uk August 20, 14:54

  Ju Veliaj flisni sikur vini nga nje planet tjeter.Ju personalisht mbas skandalit qe ju ishit protoganist,kur flitej per gruen e sapo zgjedhurit te kryetarit bashkis Kavaj.Ju lajmeruat ambasadat e vendosura ne Tirane,se njerzit e PD ne shej hakmarrje per humbjen e ksaj bashie muaren e perdhunuan,bile i hoqen edhe femijen nga barku.Edhe pse doli sajes as ju as partia juaj nuk muaret mundimimin te kerkonit te falur publike.Bile partia e juaj e ndershme me te pes here martuarin Rama.Perkundrazi mbas ksaj ju beri deputet edhe minister.Delni tani e na flisni per moral,kur ala nuk ke tregue cfar bere me fondin kur ishe te GAB.

  Reply to this comment
 10. Mjer mjer.. August 20, 15:45

  O Mark uk ..ti po po qe do besuar me komentin tent… Po ikor kopili i sali kriminelit kopil .se e kethyet te gjidh shqiperin ne ale e kedhyet rac dregji kini goj flisni ju plera per moral morali juaj duket qe zhkelzeni sales mori per grua kusheriren .kur kusheriri i saliut e strehoj ne shtpi ne 97.kjo rac jeni ju qe e me motrat e beni.e flismi per moral.

  Reply to this comment
 11. ela August 20, 15:58

  ah more por keta te pd dun plumin ne koke te gjith me rradh qe qeni i pari me pas kelyshet e tij

  Reply to this comment
 12. Mjer mjer.. August 20, 16:01

  O Mister…vetem mister nukje ti ndonje kopuk i saliut po je..po kush e fodhi more bangen na e thuaj e njer se ti e dinke shume mir .Pse mor mister saliu jot i thot popullit ajde cojemi ne protesta per nderin e asaj lavirje bulevardi . qe te rezojm ramen nga pushteti .sala jot shume mir do bente thirje populliu te coshe ne protesta kundra rames e fullanit ..por mor mister nuk e ben kete qe sliu jot se bashk me fullanin e ka grabitur bangen pre 4 vitesh .e sala jot do qe te heq vemendjen nga fullani qe populli te meret me laviren e bulevardit te sarandes mor kopuk mister.

  Reply to this comment
 13. Mark uk August 20, 17:01

  mjer mjer: Cfar me thene kur emrin e ke vene mjer mjer.Nuk po ju fyej se nuk ja vlen me harxhu kohe me nje mjeran.

  Reply to this comment
 14. Mark uk August 20, 17:03

  vetem besimi juaj u lejohet o mjeran.Desha te di sa klas shkoll ke o turkushaku mjer mjer.

  Reply to this comment
 15. Zaho Koka August 20, 17:22

  DEKLARATA AKULLORE ME KEQ SE TE MULIT SALISJAN…..
  -Ne burg as fut e as nxjer qeverrija o 14 vjeç dhenderr.
  -Ne burg Cani nuk mund te futej ne asnje vend pa u vertetuar krimi e kur nuk paraqet asnje rrezikeshmeri shoqerore por meret ne gjendje te lire .
  -Ne burg duhen futur 90 perqind e perdhunuesve me imunitet te femijeve shqipetare per 24 vjet nga e mengjera ne te djathte.
  -Me qe je i ‘sociales’ ke te dhena statistikore nga zysha e statistikave Ermelinda e mbikQIrjes se hajduterise se bankes:SA TE MITUR SHQIPETARE PROSTITUOHEN SOT BRENDA DHE JASHTE SHQIPERISE E KUSH JANE E SA JANE TRAFIKANTET QE MARIN FITIMIN E POLITIKANET QE FSHIHEN MBAS TYE?
  -Jepu ndihme sociale tere femijeve jetime te perdhunuar e ngujuar te pa ngrene e me liste buke e mos VRAPO SI ROBERT ÇAMÇAKIZI MBAS FACEBOOKUT TE SALI NERONIT QE PO TALLET ME JU.

  Reply to this comment
 16. BESIM August 20, 17:50

  Zoti Veliaj per vitin 2014 keni bere nje pune te shkelqyer se largove nga puna hajdutin Bedri Sami Blloshmi,i cili grabiti mbi 10 Euro ne IIPP per 6 muaj.Faleminderit

  Reply to this comment
 17. Nje qytetar i indinjuar August 20, 19:33

  Ore Erion bolja, jam dakord qe PD-ja i perkrah perverset e te gjitha llojeve, por ama kete perversin e Sarandes se beri PD-ja sekretar te Koqes! Keshtu mos ha kot se koti sepse denigron jo vetem figuren e qeverise ku ben pjese por edhe te gjithe socialisteve te thjeshte dhe te paperlyer. Dhe ti si individ s’ke goje fare te flasesh sepse nuk ishe i zoti ti thonje nje gjysem fjale ati qe ta quajti gruan kurve & prostitute!

  Reply to this comment
 18. petro August 20, 20:39

  Ne burg duhet futur edhe elvira pasi nga menyra si fliste dukej qarte qe vajzen e kishte nxjere per ta shitur. Nje nene e mire te hidhet ne gryke po I fole ashtu per femijen. Ajo fliste sikur po mbyllte pazarin. Njeri duhet futur ne burgun e burrave dhe tjetra ne te grave.

  Reply to this comment
 19. loreta August 20, 20:44

  Bravo ! Per Ti ka nevoje shqiperia! Te takon te jesh dhe k/ministri i ardhshem ! Bravo per mbeshtetjen qe u jepni Grave ne nevoje! Ato kane nevoje per doren e ngrohte! Bravo, Bravo !

  Reply to this comment
 20. erion vladi August 20, 21:15

  Marrje ne mbrojtje quhet kur i ndan femijet nga e ema apo presjon kesaj se fundit se po vazhdoi te flasi nuk do shohi me femijet.Marrje ne mbrojtje eshte ti lidhet nje pensjon dhe ti gjeni pune asaj nene o legena qe pate pak pushtet dhe ju duket vetja hamshor.Kujdes se jo kokat si ne Irak po te gjalle do ju rrjepim o fatosat e xhaxhit enver

  Reply to this comment
 21. Dini August 20, 23:23

  O Mark uk diarrea, po stu mbyll ajo hale more derdimen i humbur. Ik ore qepe e laj ndonje hale andej nga je e leri njerzit rehat. Animal from head to toes! Shut the fuck up!

  Reply to this comment
 22. Mark uk August 21, 08:36

  dini:Shko o turk e te te pastrohet vendi nga muturinat qe lane te paret tuaj kur iken ne vitin 1912.

  Reply to this comment
 23. Analisti August 21, 08:47

  Fenomeni Pango-Cane
  Lajmi i monstrës Cane, nuk duhet të përbëj më koment, pasi terhiqet me qellim opinioni nga ngjarja e vjedhjes se Bankes se Shqiperise. nje ngjarje me permasa te madhe kriminale
  ne dem te popullit shqiptar.
  Shfrytezimi i pozitës zyrtare per qellime vetjake, qofshin keto edhe per sex, nuk jane fenomene te rralla ne bote dhe veçanerisht ne Shqiperi. Pjesa me e madhe e zyrtareve te shtetit ne Shqiperi dhe sidomos e pronareve private, abuzojne ne menyre te tmerrshme me pushtetin zyrtar apo ekonomik, duke poshteruar hallexhinjtë, veçanerisht ato femra, duke i fshfrytezuar ne menyre kriminale.
  Raste te provuara ka me qindra e mijera, por ato bëhen prezente vetem për favore mediatike dhe politike. Raste te çuara para drejtësise dhe te denuara nga kjo e fundit ka mjaft pak.
  Që keto fenomene te minimizohen, duhet urgjentisht nga parlamenti shqiptar te nxirren ligje me specifikime te posaçme per te gjithe ata qe ushrojne kete krim te shemtuar, problem i madh per shoqerine shqiptare dhe qe nuk eshte luftuar si duhet.
  Prandaj, politikanet te mos dalin ne tribuna dhe te behe tellallë per perfitime politike, por te hartojne ligje, qe ky fenomen te luftohet siç duhet.

  Reply to this comment
 24. zendeli August 21, 09:29

  Mire qe e beret edhe seksin politike! Klintonit ia paten ngjeshe Monika Levinskin ha ha ha
  Kjo vejushka qe ishte e varfer me telefon special e ka vendin ne burg Se pse ajo ka luejt
  me ftyren e vajzes se vet Pse e qoj vajzen ne zyren e puntorit te Koke-dhimit Pse ia kajti hallin ati plakut qe vajza e sai 16 vjeqare ka hall seksin se eshte histerike Plakut si ngeli pergjegjeje tjeter veq ti thot Oj vejushke valla veq nu hifsha dyjave gerbaq ne krevet ! Plaku nuk i ka fole asgja asai vajze Por nane kurva i ka perzi keto skena Vejushken duhet nguju ne burg
  Se ajo eshte rruspihe Ndersa mire keni ba qe keta femij i keni dergue ne qerdhe Por duhet
  ndalue qe vejushke rraspihja te kete kontakt me ta Besa more ti Velijaj tash kjo vejushka ta ngjet bishtin e thot: Zoti veliaj ma mori qiken E te rrase edhe ty ne gjykate ha ha ha
  Besa edhe me grue te ndane! Po edhe diqka ajo vajza 16 vjeqare nuk eshte aq naive
  Edhe eshte e zoja edhe per dashnor por kuptohet veq ate qe e zgjedhe vet Nana mund ta shes birangjen e vete e te kerkoj pune me vithe e me zog turrec qe i djeg si spec
  E jo me haletiminguzin e vajzes !

  Reply to this comment
 25. Vjollca August 21, 09:58

  Kemi degjuar se qeveria do mari perseri ne pune hajdutin Bedri Bllomi ,dhe ta caktoj Drejtor te zhvarrimeve per te pushkatuarit politik.Në nje kohe qe largimi i tij ishte se bere me perpara nga auditi per vjedhje qe e kalonin shumen 10 mij Euro.

  Reply to this comment
 26. malo August 21, 10:05

  O Z. Minister. Krahas ndihmes qe i jep ne emer te familjes sate, dergoje edhe nje pako prezervativ se mund te na sjelle sined kjo qytetare e “nderuar”. Pastaj del ne tribune e lavderohu per paret e popullit qe i shperndan pa kriter.

  Reply to this comment
 27. Bela September 24, 13:23

  Bedri Blloshmi eshte shkak i vrasjes se dy poeteve-
  Gjithcka filloi ne Mars viti 1976.Bedri Blloshmi kishte zene te hasdisej me magazinjeren e fshatit Quksit dhe ju duk vetja si me i bukuri i fshatit.Filloi ti vardisej te bijes se kryetarit te keshillit te fshatit,qe kishte nje baba kokoroc,qe e thirri Bedriun per sqarime ne zyren e tij.Aty i dha nje dajak ku te dhemb e ku te djeg,ashtu fshace,sa Bedriu ulerinte si gomar.Bedriu i tha boll,se do te tregoj kush e shan partine ne fshat!Gjate nje mbledhje me kuadrot e partise ne Librazhd,ky kryetar keshilli i thote kryetarut te deges Merdar Hases se puneve te brendshme:- Shiko,se keni nje thesar te pazbuluar ne Berzeshte! E therrasin Bedrine per zbor,e mbajten me te ngrene e te pire dy muaj rresht ne hotel-turizmin e Librazhdit,sa u rrefye mire,jo vetem per te vellane Vilson Blloshmin dhe kusherirn e tij Genc Leka,por edhe per magazinjeren rruspien me gjithe te shoqin qe vidhnin,kafsharet ,qe hidhnin plehun ne perrua,ca sharrxhinj trupash ne Stravaj.Si u zberthye mire Bedriu,si donin ata u arrestuan dy poetet dhe grupi i sabotatoreve,Dy poetet,qe permbushnin kushtet politike si kryetare grupi u pushkatuan,ndersa Bedriu si bashkepunetor dhe te tjeret si ordinere,u burgosen me afate te ndryshme.Se si shkoi historia e ketij gjyqi dihet mire nga librat dhe dokumentaret e botuar.
  Përgjigjjuni

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*