Festat/ Qeveria jep shpërblim 3 mijë lekë për pensionistët

December 24, 2019 12:58

Festat/ Qeveria jep shpërblim 3 mijë lekë për pensionistët

Qeveria merr vendim për të akorduar bonusin për pensionistët.

Nuk do të jetë 5 mijë lekë si çdo vit por këtë herë do të jteë 3 mijë lekë.

Ministrja e Financave, Anila Denaj dha lajmin në një konferencë për median.

“Një bonus 3 mijë lekë për cdo pensionit dhe kategorinë e personave që trajtohen me pension të veçantë

O.J/DITA

December 24, 2019 12:58
Komento

13 Komente

 1. ta gezoni "shperblimin" Pensioniste & Buxhetore December 24, 13:41

  “Nuk do te jene 5mije leke si c’do vit…”
  Vetem nje vit te vetem qeveria Rama u ka dhene pensionisteve nga 5 mije leke, vjet ne dhjetor 2018! Ju deshen 5 vite ne qeveri te barazonin ate 5 mije lekesh qe pensionisteve u jepte qeveria Berisha c’do vit te ri dhe qe Ed Rama ne opozite e quante atehere “shperblim qesharak” (dhe me te drejte).
  Kurse sa per buxhetoret, ata te fundit shperblim e kane marre ne dhjetor 2012 nga qeveria Berishes. Nga dhjetori i 2013 e der sot eshte i 7-ti ky qe Rama buxhetoreve u jep ZERO shperblim ndonese e ka me ligj ate qe quhet dhe “Paga 13”.

  Reply to this comment
 2. ARNAUTO-OSMAN December 24, 14:37

  Pellazg me Kafka superiore te mjeruar dhe te poshteruar.

  Reply to this comment
 3. mirel December 24, 14:54

  Nje kofshe kaposhi ben 30 mije, ose 3 mije leke.
  Po dhe ate nuk kane c.’e duan se nuk kane dhembe ta pertypin.
  Me mire ti kthejne dhe ato leke per “termetin”, se ja gjen vendin shpejt ekipi i “specialisteve” financiare te Ramutit- (tip Arben Ahmetaj,)

  Reply to this comment
 4. Arben December 24, 16:53

  Te gjithe ata qe paguajne sigurimet shoqerore sot, ta shikojne se si do ti marrin prapa ato para qe I heqin nga goja e kalamajve.

  Reply to this comment
 5. kris 1 December 24, 17:03

  E respektoj Belulin se ai ishte gjithmone I kenaqur nga dhuratat e mija.
  . Nga ditari I Cufo Vizatimorit

  Reply to this comment
 6. MARTIN December 24, 17:28

  Faleminderit!

  Reply to this comment
 7. Pensionisti December 24, 18:24

  Cdo pensionist i ka dhuruar 2 mij leke per te demtuarit nga termeti!

  Reply to this comment
 8. Aliu nga Selenic December 24, 19:08

  Ne mesin e ketyre problemeve qe ka ahkaktuar termeti shkatrrues duhet falenderuar Qeverin Shqiptare qe gjeti mundesin edhe per kaqe te shperblej pensionistet. Besoi qe te gjith jan ne gjendje te vlersojne ne raporet me fatkeqesin qe goditi kete vit shqiperin ku sote jen qindra vete pa strehe mbi koe dhe mjafte viktima qe mori ky termet shkatrruesw.! UJne e Falenderoi Qeverin Shqiptare per kete mundesi qe krijoi. dhe i urojm Qeveris kalimin e ketyre situata sa me shpejte.

  Reply to this comment
  • mirel December 24, 19:33

   Liu mor derr..po qeveria gjen mundesine te paguaje dhe 100 milione euro dhiarin ga Rexhepaj, se po sterilizon mjetet e spitalit me vlere 200 fish me shume se gjermanet.
   E kane doren e rende fshataret e Shqiperise, si puna jote.
   E thani fare sterilizimin..”kaqe” te zotet jeni

   Reply to this comment
  • xxx December 24, 19:33

   ashtu eshte qeverria mezi gjeti mundesi per pensionistet por ju nuk e dini sa u mundua qeverria te gjeje mundesine me miliardat per PPP e koncensionet, qe nuk kane as dhembe as goje as vuxhut ashtu si pensionistet

   Reply to this comment
  • Liu me qeleshe December 24, 20:00

   Ke cila zone te thelle malore e ke bere shkollen 4-vjecare ti Lio? Jo per gje por po e vras mendjen se ke c’zone mund te kete caktuar shoku Edver si kryetar… stalle

   Reply to this comment
 9. Adih December 24, 23:02

  Duhet automatikisht o RAMUT patjeter ,te ritesh cdo vit pensionet ne proporcjon me perqindjen e inflacionin si , vepron e i paguan gjithe bota automatikisht dhe pa buje e reklama. Perndryshe i vjedh pensionistet, si ne rastin ne fjale..
  Mjaft i vodhet pensionistet e mjere .Turp e faj .

  Reply to this comment
 10. fteri December 25, 07:33

  Qeveria ka falur çdo pensionisti nga një zog të njomë që shkon vetëm për meze ,ndërsa ata që duan më shumë ,le të zbathin këpucët të kapin pulën plakë ajo të bënë dhe lëng e meze më shumë ,jo ta presim çdo gjë nga qeveria,por të mendohemi edhe sa ne i japim shoqëris.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim