Basha kushte për Ramën: “Ndryshe ikim nga Kuvendi”

February 23, 2016 10:36

Basha kushte për Ramën: “Ndryshe ikim nga Kuvendi”

Kryetari i PD-­së, Lulzim Basha i është drejtuar me një sërë kushtesh Kryeministrit Edi Rama, duke i cilësuar si shansi i fundit që i jep opozita.

Nëse kushtet nuk plotësohen Basha paralajmëroi bojkot pasi ështe e  pamundur që në kushtet aktuale të kemi funksionim normal të Kuvendit.

Në një deklaratë për mediat pas mbledhjes së grupit parlametar të PD-­së, Basha renditi si kushte të opozitës largimin nga Kuvendi të Armando Prengës, miratimin e akteve të Dekriminalizmit në seancën plenare të së enjtes, miratimin po në këtë seancë të largimit të deputetëve Koço Kokëdhima, Valentina Leskaj dhe Rakip Suli, që sipas kreut të demokratëve kanë përfituar nga pasuritë publike në shkelje të kushteve të mbajtjes së mandatit të deputetit.

Basha ka akuzuar kryeministrin Rama se ka strehuar në kupolën e PS kriminelë.

Armando Prenga që derdhi gjak qytetarësh të pafajshëm në komisariatin e Laçit në vend që të mbahet në burg shpërblehet dhe rikthehet në Kuvend nga Rama. Kemi kriminalizim të shpejtë të PS, kthimi në klan kriminal që drejtohet nga Rama, këto janë zhvillime që thërrasin për një gjykim dhe aksion mbarëpopullor që nuk kufizohet vetëm te PD dhe opozita”­ tha Kryetari i PD-së, Lulzim Basha.

Sipas Bashës, përballja me këtë regjim është dhe do jetë e gjithanshme, në Kuvend e jashtë tij.

Në Kuvend me këtë regjim do të nisë të enjten me një sërë kushtesh mosplotësimi i të cilave do të cojë në pamundësinë e funksionimit të Kuvendit”, ka deklaruar Basha.

 

 

February 23, 2016 10:36
Komento

13 Komente

 1. LORA February 23, 10:40

  Lajm i mire,,,rrugacet ,gojecthururit dhe kusaro-banditet shqup-sa e dine shume mire se vendi i tyre eshte ne rruge.
  Mjerim dhe keqardhje per ata qe i kane votuar

  Reply to this comment
 2. coku February 23, 11:18

  shume mire. mendoj se do jemi me te qete pa ju. dhe parlamenti do jete me frutdhenes. a ka mundesi te ikni dhe nga shqiperia.

  Reply to this comment
 3. E verteta. February 23, 12:19

  TE QEROJME “LEPUJT”
  *************************************************************
  Kemi 25 vite qe u vertetua se, “STAN ME LEPUJ S’BEHET”.
  Kudo qe jane keta “lepuj” ti qerojme,ti spastrojme nga politika,e cila kerkon drejtesi dhe ndeshkushmeri.
  Sa mesoi nishani se ndeshkohet, ndroi taktiken.
  Pa ndeshkuar “lepujt”, Shqiperia s’mune te behet kure.Kryelepuri sali,mban pas lepurushet luli,nishan,llalle.Keta urejne reformat.Edhe analoget e tyre kudo qe jane,ti qerojme.
  Vetem kjo i hap rrugen atdheut, per progres.

  Reply to this comment
 4. dani February 23, 12:57

  eshte i vetmi rast qe jam dakord me sharlatanet e shqupit.ky kriminel i rendomte nuk mund te jete pjese e komisionit te sigurise kombetare.vertet ps e perjashtoi nga grupi i saj parlamentar por duhet urgjentisht te perjashtohet edhe nga komisioni i sigurise

  Reply to this comment
 5. Dulla February 23, 14:08

  Armano Prenga nje nga kriminelet e Kuvendit, ka guxuar te rifutet ne Kuvend. Nese ai nuk futet ne burg, duhet urgjentisht te gjendet nje forme qe ai te mos jete me pjese e ketij Kuvendi. Duhet ti hiqet mandati.
  Dhe nese nuk behet as kjo, te gjitha grupet parlamentare duhet te distancohen nga ky kriminel ordiner.
  Mazhoranca duhet te jete e para qe ta denoje.

  Reply to this comment
 6. Mark uk February 23, 14:36

  Po pse more idioter e drejt ju duket qe nje vrases cfardo te jen rrethanat te marr pjes ne parlament.

  Reply to this comment
  • SHQUP i nevojtorshem(nevojshem) February 23, 16:22

   Nese ka idiot ne kete rruzull je ti o Mark uk anusi i partise “cesspool” te SHQUP-it ku buron krimi, hajduteria, dhe diarreja. Dhe te gjitha keto misherohen ne portretin tend o idiot noterik.

   Reply to this comment
  • korçari February 23, 18:16

   O Mark UKU po kush e liroi nga burgu Prengen :Gjykata e Sales Gjingonet tuaj ,por ti nuk ke aq mend qe t’a kuptosh sepse ne shpella shkruhet me shenja mbi mure o idiot i lindur

   Reply to this comment
 7. gazetari February 23, 15:04

  Ja u gjet nje pretekst se deputete e PD nuk mund te miratojne ligjin per drejtesine e byrone e hetimeve

  Reply to this comment
 8. Roko February 23, 15:27

  Po Mehill Fufi qe ka vrare,apo krimineli yne eshte burre i mire, ai i atyre eshte kriminel i keq

  Reply to this comment
 9. XXXL February 23, 18:15

  Kryetari Noter i SHQUP-it po legalizon urdherin e Kriminel Saliut, dekriminalizimi i Kuvendit do te filloje me ty moj vajze e biresuar dhe me Tutorin tend Sali Bisha. Per Prengen drejtohu gjykates dhe jo Edit, do te ishte mire qe ne liste te fusje Fatmir Mediun, Veten Saliun, Ridvanken, Edi Paloqen etj shqupas qe te pastrohet njehere e mire kuvendi nga Kriminele aktive. Nuk mund te vesh dot ti kushte per deputetet e PS, ate e dine qytetaret qe i votjne dhe ju u debuan me shpulla dhe shkelma. Po gjen sebeb per te focuar poziten e rrenuar nje SHQUP, por keto nuk i ha kush, veteperjashtimi eshte puna me e mire qe do te beni bajga dhe plehra te Kombit Shqiptar.

  Reply to this comment
 10. Jimi February 23, 20:04

  Po e marrim te mireqen , edhe sikur maxhoranca ti plotesoje te tera keto kushte, P.D perseri do te vendose te tjera kushte. I vetmi kusht i saje eshte, te iki kjo maxhorance nga qeverisja e te vije ajo, pasi zgjedhjet dhe votimi ne menyre plebishitare i kesaj maxhorance per te jan nul
  Qellimi final i saje eshte sabotimi me cdo kusht i reformes ne drejtesi! Sipas saje ajo duhet te behet vetem kur te vijne ata ne puishtet dhe ashtu sic duan ata ,opozita e sotme.
  Nuk eshte e rastit qe sa me prane realizimit te jete kjo reforme ne drejtesi aq me te shpeshta jane bere “aksionet politike “te opozites ,aq me te dhuneshme e brutale, jashte kontekstit demokratike jane bere ato. Te gjitha keto me shpresen se do te munde ta sabotojne realizimin e reformes brenda afatit te vendosur nga B.E ja. Pamvaresisht se sa efikase do te jete kjo reforme qoftelargut aja ja ka prishur gjumin dhe si i tille ai per pleshtin eshte kail te djegi jorganin!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin