Mesazh kërcënues në redaksitë e mediave, “Eshtë koha për hakmarrje!”

November 15, 2015 21:44

Mesazh kërcënues në redaksitë e mediave, “Eshtë koha për hakmarrje!”

Një e-mail kërcënues nga një person i quajtur Ebubekr Albani iu është dërguar disa prej portaleve dhe gazetave në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni.

Megjithëse sipas tekstit të e-mailit, nuk kërcënohen direkt mediat dhe as qytetarët, duket se qëllimi i tij ka qenë njoftimi për atë që quhet “vetëm fillimi i sulmeve”.

Ja teksti i plotë nga “Përkrahësit e Hilafetit në Shqipëri”:

“Me emrin e Allahut, Mëshiruesit, Mëshirbërësit

Ju (kryqtarët) po e fyeni profetin tonë, po e sulmoni shtetin tonë, po i mbysni fëmijët tanë dhe po i përdhunoni grat tona. Dhe ju vërtet mendoni se ne harrojmë?

Jo, pasha Allahun! Ushtarët e Hilafetit do të sulmojnë vazhdimisht pamëshirshëm dhe ky ishte vetëm fillimi.

Rrugët e juaja do të mbushen me gjak në lindje dhe perëndim. Dhe kush do të na ndal neve?

Kush do ti ndal flakët e luftës të prekin kryqtarët në Amerik, Britani, Rusi, Gjermani, Kosovë, Itali, Maqedoni dhe Spanjë?

Prandaj ju përgëzojmë o ushtarët e Hilafetit për këto sulme të fuqishme!

Është koha për hakmarrje dhe lufta sapo ka filluar.

Dhe Falënderimi i takon Allahut, Zotit të botëve

Përkrahësit e Hilafetit në Shqipëri”

 

email

 

November 15, 2015 21:44
Komento

12 Komente

 1. tekniku November 15, 21:48

  Plehra radicale myslimane shqiptare ne Maqedoni.Ne hell do tu shkojme po ngritet doren kunder nesh.Shqiperia asnjehere nuk i ka dhene ok radikalizmit fetar.

  Reply to this comment
 2. SMERLAPI I SHQUPIT November 15, 21:52

  atij berishes tone i duken te gjitha kercenimet sikur saimir tahiri po i shpik vete ka mundesi keto mesazh ti dergoje banda e xen plehit ai xhihadist i qelbur

  Reply to this comment
 3. Daku November 15, 21:59

  Uuuuuuuuuuu!

  Reply to this comment
 4. Lapi71 November 15, 22:06

  Te gjith per nje dhe nje per te gjith ,ne mbrojtje te vlerave njerezore ,ushtaret e kalifatit te fillojn te ndertojn llogore se nuk I dihet ,plumbat nuk kan sy,,,,,…..

  Reply to this comment
 5. Shahisti November 15, 22:11

  O te qifja Hilafetin ene tyt’etin or mi gjirizesh, qe matesh me njerez paqesore te paarmatosur.

  Reply to this comment
 6. Xhikja November 15, 22:15

  Po beni lojen e tyre …INJORONI KETO KAFSH.

  Reply to this comment
 7. Arturi November 15, 22:25

  E sigurte qe eshte loje e serbo-ruseve, ne sinkron te plote me sunitin e AKZ ne Tirane!

  Reply to this comment
 8. Elton November 15, 23:00

  Pse nuk i cojne nje haber berishes keta mor,besoj se keta e dine qe berisha eshte besimtari me i pafe ne shqiperi.sa per ne te tjeret te na rruani bolet juve me gjithe ate halofetin a c fare dreqin e therritni ju.

  Reply to this comment
 9. Old SchoolChappie November 15, 23:28

  Po mir mo , po Sales pse nuk i bonin kercnime keta xhihadistet e tipit Ballist.Apo se ai i tyne ai, sunit prej Vicidoli afer Kuksit e Dibres.

  Reply to this comment
 10. Toni November 16, 00:16

  Te dhjefsha me mut mamut pedofilin mbeturine turke.

  Reply to this comment
 11. ESSESI... November 16, 09:08

  Numerimi ka filluar mbrapsht…Civilizimet po shkojne drejt perplasjes fatale …Terrorizmi islamik si pjelle e pashmangshme e nje “besimi” okult ,te urrejtjes dhe erresires, ka marre revansh drejt fundit te vet…Por deri sa te kape fundin , do kete shume viktima te pafajshme dhe shume kombe do humbasin…Shqiptaret jane ne emergjence kombetare dhe historike qe te pozicionohen qarte dhe perfundimisht si europiane…Per ne nuk do te kete “here tjeter”, dhe koncepti “neser”, nuk do ekzistoje per ne dhe shume si ne…Te keqen e kemi brenda nesh, e cila eshte gati te na shperbeje dhe te na ktheje ne “ushqim” per “hijenat” qe presin te jargavitura…”Popuj, jini vigjilente”….Shqiptare, solidarizohuni me fatkeqesine boterore franceze…jini vigjilente ku vini kemben, denonconi helmin vellavrases qe perhapet nga objektet e kultit, …mbroni identitetin europian kudo qe te jeni…Vetem keshtu behemi pjese e mrekullise se mistershme te ZOTIT, i cili e do dhe e mbron nga djalli popullin e TIJ, deri ne fund te kesaj bote………

  Reply to this comment
 12. shqiptar sharri. November 16, 13:27

  Edhe,pak ore shqipfples,edhe pak ore popull injorante.edhe pak ore popull pakurizor,edhe pak o`ju pseudopolititikan dhe hajdut,e matrapaz dhe kriminel te gjitha trojeve shqiptare,ju plehrat dhe fekalet e gjirizit,qe ju shkoni prapa,sali serbit,edvin rames,ilir metes,lulzim bashes,menduh thacit,ali ametit,hashim thacit,isa mustafes,pra ju qe jua epni votat ktyre qe numrova,dhe ju shkoni prapa,dota pagujni shtrejt nga isis,dhe nga kta gjakpires e kriminel qe bejn kerdin ne emer te zotit dhe te islamit,pra vetem kta juve dotju vijn hakut,ngase ju te gjith,DENEGRUT,TRADHTUT,SHAT E PERGOJUT,PERDHOSET VARRET E DESHMORVE DHE HEROVE TE LUFTES S^DIT BOTRORE,JU PERDHOSET VARRET E UDHEHEQSVE LUFTES PRA TE ENVERIT E QEMALIT,TE NUSHVE DHE KAPOS,PRA JU,QE SHAAT E PERDHOSET HISTORIN 50,VJECARE DHE HEROT E VIGUT I HODHET NE MBETURINA POR DHE SHUM BUSTE E LAPIDARE TE LUFTETARVE I SHKATRUAT,SHKATRUAT USHTRIN E SHQIPRIS,JU SHITET KREJT THESARET E POPULLIT JU SHITET PER SKRAP TANKET E BLINDAT JU U PASURUT ORE MATRAPAZ POLITIK,NE GJAKUN E DJERSEN E BABALLARVE TAN,PRA JUVE DOTI PAGUNI KREJT KTA TE KQYA,NGA KTA SHOKET E JUAJ TE ISLAMIT ISIS,KTA JUVE DOTJU PAGUJN HAKUN,SE KTA JEN SIC JENI JU,ORE TE FLLIQUR,PRANDAJ JU DREJTOHEM JUVE ORE SHQIPTAR TE VERTET COHUNI KUNDER MATRAPAZVE POLITIK,QE NUMROVA MA LARTE,DHE DOTE SHPETONI NGA ISIS,SE KTA TE GJITH QE NGA AMERIKA,ANGLIA,FRANCA,IZRAELI SERBIA RUSIA,KINA PRA KREJT KJO POLITIKA E MASONVE ESHTE,JO PER TE BERE SHTETIN ISLAM JO ORE JO,POR PER TE MOS E LAN BETEN TE QET,DHE TE LIR POPULLIN PALESTINEZ,PRANDAJ KTA SHTETE E FORMUAN ISIS,KETE PARA 3.JAVE E PRANOI VET ISH KRIMINISTRI TONI BLER.PRANDAJ MOS HUDHNI BALTE MBI ENVERIN,POR KTHEHUNI TEK ENVERI DHE BEJNI SHTETIN LAIK SIC E KISHTE ENVERI ORE TE MJER.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?