Mesazh prej kampioni! Pogba lutet për Shqipërinë

November 28, 2019 09:06

Mesazh prej kampioni! Pogba lutet për Shqipërinë

Paul Pogba është futbollisti i fundit që solidarizohet me fatkeqësinë që po kalon Shqipëria në 72 orët e fundit.

Një tërmet prej 6.4 ballë e shkallës Rihter goditi vendin tonë mëngjesin e së martës, duke shkaktuar 37 viktima, qindra të plagosur dhe mijëra persona pa strehë. Në rrjetin social “Tëitter”, kampioni i Botës shkruan:

“Lutemi për botën, lutemi për Shqipërinë,” është statusi i Pogba, i cili bëhet lojtari i dytë i Manchester United që solidarizohet me vendin tonë pas goditjeve të njëpasnjëshme të tërmetit.

Gjatë këtyre orëve, të shumtë kanë qënë klubet europiane, shqiptare dhe lojtarët që kanë ofruar ndihmë për të familjet e prekura nga tërmeti, si me strehim, veshmbathje dhe të holla.

o.j/dita

November 28, 2019 09:06
Komento

3 Komente

 1. ME EMER November 28, 10:45

  Eshte njeri i zakonshem qe zoti i dha talent te luaje futboll dhe te fitoje para sa te ushqehej e gjithe Shqiperia apo nje pjese e saj . E c`fare eshte sporti ..?! Nje bisnes ne duart e oligarkeve kur njerezimi ne shume vende nuk ka buke te haje . Per fatin e fukarenjve nuk duhet ti lutemi zotit kur ndodhin fatkeqesi por ata qe drejtojne “te heqin kafshoren nga goja ” e te ndihmojne fukarane . Zoti dergoj ne Shqiperi ate qe e beri lule por qe “djajte ” mundohen ta injorrojne , te njejten gje pra qe bene me Jezu Krishtin ..!Poshte te pa cipet ..!Pogba e di mire se i perket fukarrenjve , respekt per te ..!

  Reply to this comment
 2. anticensurë25642654 November 28, 14:38

  flm o vëlla

  Reply to this comment
 3. Sporti December 2, 21:34

  Ky mut nuk ka perse te falet po te dhuroje ndonje lek nga ato miliona qe merr hipokrizi e gjalle nga nje legen

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim