Mesazhi i fshehur në këpucët e princeshës Diana, ditën kur u martua me princin

September 18, 2017 12:13

Mesazhi i fshehur në këpucët e princeshës Diana, ditën kur u martua me princin

Martesa është ndër ngjarjet më të rëndësishme për të gjithë. Kjo, pasi në këtë ditë kurorëzohet dashuria e një çifti. 

Të gjithë kujdesen që kjo ditë të shkojë mirë dhe të mos mungojë asgjë, duke e ditur se diçka e tillë do të mbahet mend tërë jetën.

Edhe princesha Diana siguroi që asnjë detaj të mos shpëtonte nga dita e martesës së saj, duke përfshirë edhe këpucët që kishte veshur.

Edhe në këpucë ajo kishte zgjedhur të shprehte dashurinë ndaj princ Charles, duke shkruar inicialet  e saj dhe të tij, dhe në mes të shkronjave C dhe D, kishte edhe një zemër në mes.

Këpucët e princeshës Diana kishin një takë të ulët dhe ishin të mbuluara me 132 perla. Ato ishin dizajnuar nga Clive Shilton.

Edhe pse gjithë kjo përgatitje për një dasëm që do të mbahet mend, dashuria e tyre nuk triumfoi gjatë, pasi ata u ndanë pas disa vitesh martesë.

September 18, 2017 12:13
Komento

1 Koment

 1. anticensurë25642654 September 18, 13:01

  “Mesazhi i fshehur në këpucët e princeshës Diana,”
  ju nuk keni kuptuar akoma mesazhet e fshehta të çarlit!!
  po të shikoni mirë e mirë ai ka 24 mesazhe në veshjen e tij për dashurinë për kamilën!!
  pjesa më e madhe është në pjesën e pasme!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*