Rama: Ruçi i ktheu dinjitetin Kuvendit

September 14, 2017 10:14

Rama: Ruçi i ktheu dinjitetin Kuvendit

 

Kryeministri Edi Rama deklaroi gjatë mbledhjes së Kryesisë dhe Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste se Gramoz Ruçi i ktheu dinjitetin Kuvendit të Shqipërisë.

“Dua të falenderoj në mënyrë të veçantë Gramoz Ruçin, i cili realisht i ktheu dinjitetin sallës së Kuvendit dhe ktheu shpresën se në atë sallë mund të ketë sens dhe rregull, ku mund të flitet për njerëzit dhe jo vetëm për njëri-tjetrin. Dua të nënvizoj edhe një detaj të rëndësishëm: fillimi për herë të parë i seancave në orën fiks të përcaktuar është një normë që ne do ta respektojmë për 4 vite”, deklaroi Rama.

Kryeministri shtoi më tej: “Ne do të shkojmë në sallë për t’ia kushtuar të gjitha minutat njerëzve të zakonshëm, për të respektuar rendin e ditës dhe për të mbajtur të shtrirë dorën ndaj opozitës, pavarësisht nga refuzimi i tyre”.

 

September 14, 2017 10:14
Komento

11 Komente

 1. Arben September 14, 10:26

  RROFTE SIGURIMI I SHTETIT

  Reply to this comment
 2. Arben Bajram Kurbani September 14, 10:46

  ‘RROFTE SIGURIMI I SHTETIT’!Po kur skemi 27 vjet shtet zevendesuar ne antishtet te kalifatit dhe kryetar i keshillit te sigurise ka qene Fazlliq!?

  Reply to this comment
 3. info analitike September 14, 11:30

  Te njejtin mendim ndan edhe shoku Lu ndaj iku kur foli Ruci.

  Reply to this comment
 4. lili September 14, 15:29

  Nje nga tiparet psishike te Kryeministrit tone , qe e ka
  njete si Berisha,eshte se kur gabon rend edhe e di ne vetveti se ka gabuar, kembgnul edhe ma shume ne zgedhjen e tij, qofte gme ministrat e tij ,qofte sot me Gramoz Ruci. Bile sa ma shume gabon, aq ma shume kembngul!!…
  Ndoshta duhet te ndryshojme menyren tone e te kritikuar veprimet e tij edhe t’i bejme Hosana per cdo zgedhje si ma e mira e mundshme, atehere ndoshta do te dyshoje pak….

  Reply to this comment
 5. DN September 14, 15:32

  OHH
  Parlamenti jone paska pasur nevoje per nje majordom qe hap e mbyll Parlamentin me orar???

  Reply to this comment
 6. Nunuja nga Cepani September 14, 18:26

  Sa me shume ta shani komunizmin,sa me shume te shani sigurimin e shtetit, sa me shume t’na i kujtoni,aq me shume ia rrisni vlerat. Nuk e kuptoj ,po behen 30 vjet qe ka vdekur, i jane tretur edhe kockat,e perseri disa e permendin,si ai qe nuk i rrihej pa i thirrur “hundederr. kane mbaruar dhe vet antaret e parise komuniste . Valle mos te rinjte po perqafojne idete komuniste,qe shqetesoheni ? Edhe ne kohen e PPsh,kur lufta e klasave ishte vendimtare,ne popull nuk degjoje as ballist e as zogist . Edhe ne zyra kur emrohej ndonje kuader i behej biografia ,por edhe keto brenda nje rrethi te ngusht. Femijet e lindur ne 1990 jane bere baballare e po edukojne femijet ne sistem demokratik,ne te vjetrit ende flasim per komunizem te cilin e harruane edhe me pleqte. Dilni e pyesni se aka me interes per komunizmin ? Jo. vetem ndonje iri qe habitetkur e degjonkete fjle se do te mesoi se c’ishte .apo c’eshte ky komunismi: Njeri, kafshe apo ndonje qenie jashtetoksore…… Zotrinj,”nuk mbulohet dielli me shoshe”-thot populli. Gabimet e ketyre 27 vjeteve nuk na i ka fajin komunizmi apo Enveri,por koka jone……

  Reply to this comment
 7. TLN September 14, 18:47

  Paskan dale serbo-shpellaret ne aksion komentesh tek Dita.

  Reply to this comment
 8. Dn September 14, 19:34

  Nununja,bah,
  Zogun qe edhe ma shume vjete qe i jane tretur kockat,ju e permendeni- bile edhe ne kete artikel- ju vazhdoni me permend,
  Pra duro pak edhe ti..

  Reply to this comment
 9. Sali o le le, o nene. September 14, 19:48

  Pushoni ore b** q** te SHQUP-it, po shikoni qamet nga Gramoz Salaria nje lab i vertete, qei futi dy kembet ne nje kepuce dhe e beri synet nga koka Sali Zehere Kar-axhicin.
  Jemi ne pritje qe Saliu dhe djali i tij Shkerdhen GAY te behen gati te perballen me Drejtesisne, se po i pret ne burg instruktori Zani Caushi t’u meoje free lojen e kapjes se sapunit ne dush.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*