Mesazhi i Presidentit të KE për Ramën, i kërkon të bashkëpunojë me opozitën

July 4, 2017 09:56

Mesazhi i Presidentit të KE për Ramën, i kërkon të bashkëpunojë me opozitën

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, ka uruar kryeministrin Edi Rama për zgjedhjet e 25 qershorit.

Nëpërmjet një mesazhi Jucker e uron për rezultatin e arritur nga Partia Socialiste në zgjedhje, e cila mori 74 mandate.

Ai gjithashtu bëri thirrje për të tejkaluar kontrastet me opozitën si dhe të vazhdohen reformat që janë nisur.

Ju keni një mandat të  qartë për të ndjekur reformat që tashmë kanë filluar. Ju  përgëzoj për rezultatin e arritur në zgjedhje. Rezultati tregoi për një mandat të qartë. Rruga e Shqipërisë në BE kërkon një debat konstruktiv . Me opozitën të bisedoni e të tejkaloni kontrastet. Shqipëria një partner i rëndësishëm për BE. Keni të gjithë mbështetjen e Komisionit Europian”, ishte mesazhi i Juncker.

July 4, 2017 09:56
Komento

3 Komente

 1. anticensurë25642654 July 4, 10:08

  kështu o milet!!
  edi e paska me detyrim nga BE,se kurrë sishte bo me berishën bashkë!!
  edi nuk e ka tradhëtu elektoratin e tij!!
  ça ti bosh BEsë,që hyn në rrolin e kosit,se unë do ti thosha të rrasme!!
  tashti do të përparruajmë me hapa të shpejta!!!

  Reply to this comment
 2. Biometri July 4, 10:26

  Hahaaaa
  Ja u gjend edhe menyra si te amnistojme krimet e Saliut dhe te vazhdojme me zbukurimin e parqeve. E kerkon BE-ja, nuk kemi c bejme 🙂

  Reply to this comment
 3. Arber I July 4, 10:47

  Jean-Claude Juncker do te kete qene i pire tape kur ka thene nga njera ane: “Rruga e Shqipërisë në BE kërkon një debat konstruktiv.” … dhe nga ana tjeter: “Me opozitën të bisedoni e të tejkaloni kontrastet (!?)” …d.m.th. ju dhjefsha 74 mandatet!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim