Mesazhi i ushtarakëve të puçit: Do mbrojmë rendin demokratik

July 15, 2016 22:58

Mesazhi i ushtarakëve të puçit: Do mbrojmë rendin demokratik

Britanikja The Guardian raporton për disa detaje të reja që kanë ardhur nga ana e një grupi që i përket Forcave të Armatosura turke.

Është fjala për emaile që thuhet se janë dërguar në një televizion turk, me mesazhin se ushtria ka marrë pushtetin për të mbrojtur rendin demokratik dhe ruajtjen e të drejtave të njeriut.

Sipas deklaratës, për të cilën Guardian pohon se nuk e ka parë tekstin faktik dhe nuk mund të verifikohet se nga kush dhe në emër të kujt është dërguar; por sipas mesazhit të këtij grupi ushtarak,

“Do të ruhen të gjitha marrëdhëniet e jashtme të vendit dhe prioritet do të jetë sundimi i ligjit”.

2 3

July 15, 2016 22:58
Komento

4 Komente

 1. Darius July 15, 23:50

  A me ja Lumsha….
  Keshtu do bere dhe ne Albanistan,u do q.re robt te gjithe glases politike.
  po kush do ta beje te vdekurit..
  .

  Reply to this comment
 2. Arben July 16, 07:05

  KENI EDHE 24 ORE PER TA BERE,

  SEPSE DERI ATEHERE DO TE EKZEKUTOHET VENDIMI NDAJ JUSH.

  LITARI NE FYT.

  Reply to this comment
 3. hadari July 16, 08:30

  po kush do e beje ne al banistan,ushtria e mimit?mimi e ka mendjen vec tek hajdari.

  Reply to this comment
 4. Arben July 16, 09:39

  MBROJENI TANI PERPARA LITARIT, O KRIMINELA.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim