Mesha e Pashkëve

March 31, 2013 15:34

Mesha e Pashkëve

Papa Françesku i Parë drejton meshën e Pashkëve në sheshin “Shën Pjetër”. E diela e Pashkëve simbolizon ringjalljen e Krishtit dhe kujtohet në të gjitha vendet e botës përmes riteve dhe traditave si vezët e lyera me bojë.

March 31, 2013 15:34
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*