Doda: Së shpejti do të rikthehemi në Parlament. Karriget bosh nuk flasin

October 21, 2014 16:50

Doda: Së shpejti do të rikthehemi në Parlament. Karriget bosh nuk flasin

Nga qyteti i Elbasanit, deputetja demokrate, Mesila Dola i ka bërë thirrje PD-së që të rikthehet në Kuvend. Në fjalën e saj, deputetja Doda theksoi se prania e opozitës në Parlament i rikthen dinjitetin institucionit.

 

Opozita do të jetë sërish pjesë e jetës parlamentare. Prania e opozitës në Parlament i rikthen dinjitetin institucionit. Rikthimi i opozitës në Parlament për të qenë pjesë e vendimmarrjes. Shpresoj që opozita të rikthehet në Parlament. Parlamenti nuk ka nevojë për burra të dhunshëm. Dhunuesit e Parlamentit duhet të dënohen. Karriget bosh nuk flasin, të rikthehet opozita. Besoj se do të plotësohen kushtet e opozitës’’, theksoi në fjalën e saj deputetja Doda. Kjo e  fundit ka qenë kritikuese e ashpër e politikës së ndjekur nga PD e drejtuar nga Lulzim Basha. /E.K

October 21, 2014 16:50
Komento

13 Komente

 1. Qytetari October 21, 16:56

  Kujdes mos bën aksident kur të kthehesh nga elbasani. Ke qënë mike e Sokolit. Dhe tani je kunder rrymës së Saliut

  Reply to this comment
 2. pionier Lubonja October 21, 17:07

  Per ke parlament e ka llafin kjo qe e mbyll gojen se ka frike nga ‘barcaleta’,per parlamentin WIKILLIKS!

  Reply to this comment
 3. Fat man October 21, 17:37

  Po u kthye PD-ja i humbet dinjiteti Parlamentit, e vertete eshte se aty nuk ka nevoje per burra te dhunshem e kriminele si Adolf Berisha, Paloqja e spiune te tipit Strazimiri. Parlamento nuk ka nevoje as edhe per femra qe kekojne t’i varin qytetaret tek palmat e Kryeministrise si puna jote, apo si Zhelefina Leshi, ku mbeshteste Adolf Berishen qe demostruesve t’ua jepte plumbin ballit, se pak te tille plumba kishte leshuar ky kafshe deri ne ate kohe. Je e pafytyre dhe trupi i Parlamentit.

  Reply to this comment
 4. Horri i Bulevardit October 21, 17:38

  Te keshilloj, qe mos merr rrugen e vjeter Elbason-Tirone, se Saliu tani ka nevoje qe te shkoje diku per ngushellime, shto ketu qe ka neje edhe per nje deshmore PD-je, se me deshmor e ka arritur numrin.
  Edhe Olldashi, atte rruge mori dhe shkoi per lesh, me lesh e filloi dhe me lesh e mbaroi.

  Reply to this comment
 5. bato October 21, 19:07

  Mesila!
  Parlementi nuk ka nevoje as per burra te forte, por as per gra te forta sic u hoqe ti qe doje te varje nje qytetar te palmat e kryeministrise qe t’i beje qejfin me servilizem te peshtire Sali Vicidolit.Ne se vertet mendon se duhet te futeni ne parlament, futu ti dhe ata qe mendojne si ti dhe Berishbasha nuk ka nga ja mban. Po keto qe thua ti, jane thjesht sa per te shtyre edhe nje muaj mosfutjen ne parlament. Dhe ti e di mire qe ne parlament nuk ju le Lulezimja juaj se nuk guxon te lere deputetet pa kontroll( me qe nuk eshte vet atje) e i dalin nga shtrunga. E ka alibi per deshtimet qe do i vijne ne pranveren e ardhshme me votimet per pushtetin vendor te cilin e ka te humbur dhe me e keqja eshte se nuk do kete me “Kuti te gabuara” apo djegie te fletevotimeve si me 2009.

  Reply to this comment
 6. Skendo October 21, 19:10

  Buzet i perdorke mire per ate mikun Mesila

  Reply to this comment
 7. Pëllumb zaimi October 21, 19:58

  Horro? Me dëshmorë pd-ja e ka arritur numrin por… Nuk ka dëshmore femra? Duhet patjetër një femër me rregullu përqindjen e dëshmorëve të partisë së delenxhinjve? Përqafime për ju dhe për Enxhin !

  Reply to this comment
 8. Pëllumb zaimi October 21, 20:01

  @@@ Horro? Me dëshmorë pd-ja e ka arritur numrin por… Nuk ka dëshmore femra? Duhet patjetër një femër me rregullu përqindjen e dëshmorëve të partisë së delenxhinjve? Përqafime për ju dhe për Enxhin !

  Reply to this comment
 9. DB October 21, 20:10

  Rrini edhe ca, hani dhe Vitin e Ri, se parlamenti aty është, në fund të fundit puna bëhet dhe pa ulërimat e juaja, pa shpifjet e mashtrimet SSSSSSBBBBB-së. Kurse ju femrat fimato të PD-së po humbni rastin të ekspozoni çantat e këpucët e lluksit, që me to tua mbushni mendjen dhe zemrën popullit për shpresën e mirë-qen-jes.

  Reply to this comment
 10. ada October 21, 21:39

  Po c’lidhje ke ti me opoziten mi bjonde? Flitet qe ti vertet do kthehesh ne parlament, po ne pozite tashme, ose me LSI ose me pseudocamin Idrizi.
  Po kur kjo te ndodhe ku do i fusesh ato dy gishtat e tu? (referuar fotos se artikullit).

  Reply to this comment
 11. koco October 21, 22:27

  asnje here nuk eshte von per tu korigjuar gje per te permiresuar kreditet negative , rasti eshte qe te tregon qartesishtrrugen e duhur drejt B . E dhe rrugen e djajve Bashes , berishes e monstrave tashme , vecse kufoma , kadavra te purtifikuara te pa kallura e flakur tej .

  Reply to this comment
 12. sopiqoti October 22, 07:50

  Me se fundi e pame dhe e ndigjuam Mesilen te thote nje MENDIM te sakt,pamvaresisht ne se do ta vjeresoje ose jo babagjyshi i PD-s.

  Reply to this comment
 13. orienti October 22, 09:10

  -Sigurisht ,mos e merrni rrogen kot,sidomos ata qe nuk futen ne parlament ne emer te popullit.
  Ju meritoni nje bravo te madhe..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*