Mesila Doda kritika të forta Bashës: Koli ta kishte thënë që opozita është frymë, jo llogari meskine

June 22, 2015 18:51

Mesila Doda kritika të forta Bashës: Koli ta kishte thënë që opozita është frymë, jo llogari meskine

Zhgënjimi te demokratët është i madh pas rezultatit të zgjedhjeve të 21 qershorit.

Mesila Doda kujton Sokol Olldashin, që sipas saj, ia pati thënë Bashës se opozita nuk bëhet me llogari meskine, por me frymë dhe inspirim:

“Të paktën sot biem dakort të gjithë që ti kishe të drejtë. Të paktën sot mund të rikujtojme se ti ja kishe thënë. Politika nuk është as matematikë, as ekonomi e as llogari meskine numrash… është filozofi dhe inspirim”, thotë Doda, që ka postuar një foto me Olldashin poshtë këtij shënimi.

June 22, 2015 18:51
Komento

21 Komente

 1. leshi June 22, 19:16

  ja dha moj po kujt ja dha

  Reply to this comment
 2. metlaj June 22, 19:28

  MEgjithe rezervat qe kam per mersila doden jam dakort me mendimin e saj se Sokl olldashi ishte nje person qe gjate gjithe jetes se tij politike ka cfaqur mendime te drejta per ta perfaqesuare drejte te djathten me dinjitet dhe e kishte shume te qarte qe fitoret me nje shumice te madhe krijon mundesine e mos dhenies se efektivitetit sipas shpreses se votueseve ne gabimin me te vogel ose krijimin e nje kaste partiake qe nuk zbatojne asnje norem partiake dhe ligjore dhe te drejtat e njeriut KJo e dyta ka ndodhur ne te dyja partit por ndryshimi PS largon personat intektual kurse grupi i sales te mer jete Zonja Doda dhe disa antare te me mendime te pjekura duhet te rinivojn PD kurse drejtesia te ndeshkoj Salen dhe grupet korruptive dhekriminale qe shumica jane personale dhe jo partiake

  Reply to this comment
 3. Shigjetari June 22, 19:43

  Erdhi ora qe Basha te beje dorheqjen @

  Reply to this comment
 4. enri June 22, 19:53

  Menskin jeni ju te ashtuquajtur demokrate,qe nga vdekja e tij si nuk doli ndonjeri prej jush te kerkonit zbulimin dhe shkakun e vrasjes se kolit,apo keni nga qofte largu qe e keni kryetar de facto se mos ju vrase dhe ju,apo perfundoni dhe ju si koli apo trebicka

  Reply to this comment
 5. LORA June 22, 20:30

  Nuk mund te gjendet fryme qe te beje derman ne banden kusare-puthadore-kriminale te nahijes shqup-se.Kjo fare “fryme” (sic guxon t’a artikuloje ithtarja e varjes se njerzve ne palma) do te mund te zinte vend vetem ne kushtet e nje amnezie,si epidemi totale e shoqerise,gje qe eshte absolutisht e pamundur ne nje vend te vogel si yni,ku pothuaj e njohim te gjithe njeri-tjetrin.Nuk eshte fjala per dy vjetet e fundit,,,jo ,u bene 25 vjet qe PD-ja eshte parti e kusarise,terrorit,antikombetarizmit dhe krethemeljes se programuar te shtetit dhe cdo shprese humane per mekembje.
  Krimet e tyre jane nje kosto aq e rende ekonomike,politike,sociale morale dhe kombetare,,,saqe ata meritojne te gjithe te fshihen nga syte e publikut dhe te shkojne ne vendin ku u takon nga nje drejtesi e drejte,,,jo nga ajo e llallerise dhe e korporates kriminale “gjin gjoni”.
  TUNG.

  Reply to this comment
  • Shahisti Klasik June 22, 22:29

   Oj LORA ti ke te drejte se para se te harrohen 25 vjetete e Saliut, qe nuk jane te gjitha te Saliut, duhet te harrohen 45 vjetet e Enver Qen Hoxhes qe ju shkerdheu para e mbrapa, prandaj takemi juaj vazhdoni ta therrisni Baba.

   Reply to this comment
 6. Fieri June 22, 21:10

  Zonja Mesila na trego kush e vrau Olldashin https://www.youtube.com/watch?v=CxK6e4U88OM

  Reply to this comment
 7. riti June 22, 21:39

  ja tha moj Mesila po kujt ja tha ,basha eshte i perzgjedhuri i berishes jo i zgjedhur i p,d, basha deshtoi si minister i jashtem duke shitur pjese te vendit tone ,deshtoi si minister itransporteve pasi zhduku 320 milion euro ,deshtoi si minister i bredshem se me urdher te tij u vrane 4 protestues , deshtoi komplet si kryetar partie ,me deshtak nuk gjindet ne gjithe shqiperine,ai rri aty vetem se eshte i preferuar i familjes ,

  Reply to this comment
 8. V.DUKA June 22, 21:59

  Zonja Mesila, Ju duhet edhe pak kurajo qe te vendosni te dilni nga statukoja,nga MESI..d,m,th, nga vetja dhe te luftoni trimierisht bashke me shoket si ju te te djathtes shqiptare per te shkelur mbi fosilet qe prodhoi ne emer te demokracise berishizmi. Shpresoj dhe besoj shume se ju mund ta beni dhe po te vendosni , do ta beini. Ne rast te kundert ne me pak se dy vjete do te zhduken te gjitha premisat per te patur per shume vite pasuese nje parti demokratike , dhe rrjedimisht nje te djathte evropiane ne Shqiperi. Dhe per te kuptuar drejte mendimin tim, UNE sugjeroje si mendesi vetem ate te refomimit te te dhjathtes duke filluar me partine tuaj dhe nen drejtimin e saj. Aksioma e pare per te realizuar kete ide eshte perjashtimi nga PARTIA jo vetem te ndikimit e aq me shume te drejtimit, kasten e saj, kohet e fundit me shume pronare se drejtuese e partise.. Une mund te thoshja, biles sipas rrenditjes hierjatike edhe emrat kryesore te kesaj kaste, i sigurt se po keshtu do ti rrjeshtonte cdo demokrate antar i partise suaj qe kane shume vjete qe e shohin organizimin e kesaj si nje komunitete per te perfituar padrejtesisht perpjestimisht me tituj te shperndar nga kryetari i partise dje dhe sot ne menyre te nje vlereshme.
  Se fundi do te doja te nenvizoja se shumica e anetareve te partise suaj jane si ju dhe me indivit te tjere me te devodshem nga ju, por historia ka treguar se punen me te madhe ne nje levizje masive dhe transformuese e bejne individet qe parashohin zhvillimet historike dhe qe ne vendin, partia demokratike, dhe kohen e duhur, sot kur duket sheshit se per P.D. ka filluar perfundimisht tatpjeta, drejtuesi duhet te karakterizohet jo vetem nga ndjenja humane dhe detyrimit formal, por edhe nga niveli i larte i vetedises edhe vecanerisht nga ndjenja e heroizmit qe ka karakterizuar jo pake demokratikas, NDJENJE QE LINDI BASHKE ME DESHIREN E TYRE PER TE BERE REALITE ENDREN RINORE PERMBISJE E SISTEMEVE ANTIDEMOKRATIKE. Ata jane te gatshem ne cdo cast te sakrifikojene pafundesishte per jetesimin e kesaj ideje dhe kane deshiren e mundesine te bejne realitet endren por kete proce duhet ta udhehiqni Ju personalisht apo ndonje i njevlereshem me Ju; mund tA beni ju dhe padyshim sepse shume rrugetime u bene deri ne vitin 1995 nga NISMETARET te cilat ishin dhe u vleresuan te sukseseshne megjithese u zhvilluan dhe u drejtuan nga “analfabet funksional” pra jo intelektual me kulture te mjaftueshme demokratike e aq me shume politikane sic jane sot shume intelektual qe vetem sa duhen mobilizuar e drejtuar per sa thame me larte.
  Me respekt dhe modesti, V.Duka.

  Reply to this comment
 9. 75 na bashkoj kenga popullore June 22, 22:01

  sa ja zgjasin lagun e hap llapen se per ndryshe e din mir se ca te gje edhe ty

  Reply to this comment
 10. demo June 22, 22:36

  NQS.Saliu ka vrare Kolin,paska bere te vetmen pune te mire ne jeten e tij.Ai cinik me syza,qe shoqerohej me kriminele te rrezikshem,kishte pamjen e Berias.Qe e hoqi ate hale, i paska bere sherbim atdheut.

  Reply to this comment
 11. nuri June 22, 22:38

  Ne qe e njohim mire Mesilen e dime mire se ajo nuk i pelqen meshkujt politikisht por ….. . Po pse me cilin shkon Mesila do shkojne edhe demokratet ? Ajo i nderron edhe shpesh dhe ne nuk mund ti nderrojme kryetaret si mbreti grate.

  Reply to this comment
 12. LABI June 23, 04:54

  Melisa! Une nuk mendoj se ti je ndryshe nga lideri jot shpirterore. Je ti po ajo Melisa e 21 Janarit. Je ti po ajo Melissa brutale dhe vulgare e 2012, je ti po ajo Melissa qe sa pate fuqine, bere cudine me papjekurine, mendjelehtesine, pa haruar ketu edhe llapen tende te madhe…..
  Jam I bindur se pompat e tua nuk I duhen askujte, pasi ka ardh koha e rulit….Perfundimishte anija juaj po mbytete dhe do te zhytet me thelle se “TITANIKU” Besoj se nuk ju shpetojne dot as anijet me top uji, qe blete me leket e shqiptareve……Shqiptaret nuk do ta PRANOJNE SKLLAVERIMIN e huaj, ku ju I keni futur. Shqiptaret nuk votojne me per ju, qe do te beni te ashtuquajturin “ristrukturim te partise” vetem e vetem per te ardhur serish ne pozicionin e PADRINIT. Shqiptari nuk durone dot ROBERI. Historia e ketyre 25 vjeteve provoi me fakte, te pamohueshme, se PD (PARTIA E DJALLIT) eshte HIENE…

  Reply to this comment
 13. fteri June 23, 06:45

  sa lezet u paska fotoja e Mesiles me Olldashin me gishta perpjet ,sikur duan te shpojne qiellin,por se arrijne dote.~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~#

  Reply to this comment
 14. Maksi June 23, 07:06

  Zgjidhje ka PD -te izoloje Sali Barishen

  Reply to this comment
 15. intelektuali June 23, 08:48

  OLLDASHI I BENTE LLOGARITE ME TYTEN E KALLASHIT O MESILLA DODA

  Pse nuk ja drejton pyetjen Mesila Doda Sali Berishes, qe e hodhi me parashyte LULU Bashen ne postin e Kryetarit te Partise dhe Bashkise? Se po te merte vesh pak nga matematika apo nga ekonomia LULUJA e Saliut do ta kishte kuptuar me kohe se nuk bente per keto poste dhe do te ishte dorrehequr me pare se te binte keqazi nga fiku i thate i PD-se. Ky DUDUM qe ne rrugen e kombit e vodhen me shume vartesit sesa vodhi me vete dhe Saliun po te dinte pak matematike elementare do te kishte marre vesh se ne Shqypni zgjedhjet fitohen me tyten e kallashit sic i fitoi ne Durres Olldashi ne konkurence ne Duken e vezeve te pulave.

  Reply to this comment
 16. saliu June 23, 09:23

  KE TE DREJTE MESILA,, SE JU TE PD KUJTONI KOHET E TUAJA TE ARTA,, KUR OLLDASHI MERTE VOTAT E SHIJAKUT ME KALLASH DHE ME PURO NE GOJE,,,, IKU AJO KOHE ,,MILITANTET TUAJ TRIMA JAN FUTUR NE VRIM TE MIUT,,, EDHE TI DHE KOLEGET TUAJ . MOS PESHPERISNI FSHEHURAZI PER NGJARJEN E INCIDENTIT TE OLLDASHIT,, POR NGRIHENI ZERIN SE JU JENI PARTI DEMOKRATIKE,,,APO ESHTE PLAKU MERE QE JU A QENDIS TE GJITHEVE,,,

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*