Mesila Doda kritikon opozitën për mungesën e mbledhjeve të grupit parlamentar

December 18, 2014 11:13

Mesila Doda kritikon opozitën për mungesën e mbledhjeve të grupit parlamentar

Deputetja demokrate, Mezila Doda, ka shprehur rezerva për mungesën e mbledhjeve të grupit parlametnar, prej 4 muajsh.

Ajo ndërkohë ka kritikuar sërish bojkotin që PD i ka bërë Kuvendit.

Do të duhej të kishim një qasje shumë më aktive në parlament, por unë bojkotin nuk e çmoj si një mjet në politikën e sotme”, ka thënë ajo në një intervistë për Ora Neës.

Ndërkohë, vendimin e shumicës për të hartuar një ligj paralele me atë të shoqërisë civile për hapjen e dosjeve, ajo e cilësoi sjellje komuniste:

Të paktën një ligj, i cili ka mbi tre javë që është futur në procedurë parlamentare është një procedurë që të shikohet, të vlerësohet dhe sigurisht që të mendohet që mund të bëjnë ndryshimet që mendoni se janë të përshtatshme për t’u bërë.

Kjo është mënyrë komuniste e të sjelluri.

Komunistët le të dalin nga një krah, njerëzit që duan progresin, që duan të shkojnë përpara duhet të dalin nga krahu tjetër dhe kjo nuk duhet të njohi në fakt. ndarje politike.

Pikërisht për këtë arsye nuk mund të vazhdojmë të lozim lojën e kungulleshkave me disa drafte.

Drafti është në parlament dhe ata që duan të punojnë dhe ta miratojnë draftin të vijnë aty, socialistë dhe demokratë bashkë duhet ta miratojnë, jo vetëm ligjin, por edhe rezolutën për denimet e krimit të komunizmit”, u shpreh Doda.

December 18, 2014 11:13
Komento

13 Komente

 1. eraldo December 18, 11:17

  shko pra ne parlament bej opozite! harto ligje! thur aleance! mbushi mendjen kolegeve qe hapja e dosjeve eshte e domosdoshme! Sjellje komuniste??? kudo ne çdo demokraci pranohet vullneti i shumices ! Ne asnje demokraci vullneti i shumices nuk perkulet as nga grevat as nga protestat e as nga bojkotet! por ti me duket se demokracine e ve ne nje kandar me PD! ju dhe partia juaj e felliqet emrin demokraci ne shqiperi!

  Reply to this comment
  • plaku December 18, 11:56

   erado,
   Jame shume dakord me shkrimin plot brume. Faleminderit dhe respket.

   Reply to this comment
  • lumasi December 18, 18:04

   jam në një mendje me Eraldin.

   doja të shtoja një shprehje për mesilën
   më mirë mos të flasësh e të dukesh budalla/e sesa të hapësh gojë e të japësh konfirmimin.

   mesalë e dashur mjaft hape gojë se një vërë në ujë bën. se plaku mero ju ka vënë vargonjët nuk lëvizini dot pa lejen e kriminilet. dhe ti nuk je një politikane largëpamse pavarësht se vjen nga një derë e madhe mirëditore. veprimet e tua janë plogështa dhe emërin nuk do ta dëgjojmë më pas kësaj legjislature.

   Reply to this comment
 2. plaku December 18, 11:19

  Ne se do vendoset qe te hapen dosjet, pse e do rezoluten e denimit te krimit te komunizmit. Ne se duhet kjo rezulute pse te mos behet edhe nje rezolute per krimet e demokrateve keto 23 vjet ?!!!

  Reply to this comment
 3. Prudentino December 18, 11:30

  Mosha ben te veten o Mesila Palma.

  Reply to this comment
 4. shqiptar sharri. December 18, 12:48

  o’mesila pallma ngele duke u mar me komunizmin si nji antikomuniste,komuniste.Po,cke moj deruce me komunizmin qe nuk ekziston pervec tek ti dhe sali brekdhjeri?Po,si mundeni ju te denoni me rezulut 50,vite moj e mjer,po ju e keni dhjer 50,vite jo qe nuk e keni denuar por dhe e keni pshurr moj baxhella e bjondin.Si,nuk ju vjen turp nga evropa lindore se moti e kan haruar komunizmin,vetem historin e kan lan,me bere punen e saj.Kurse ju,nat e dite,ce 24,vite merni me te vdekurit,moi shkerdhate,dhe lavire e pa ndreqme.Cfar mendoni ju,kur thoni ta danoim me rezulut komunizmin,doni te hakmereni per tradhtit qe keni bere,dhe keni mar denimin nga populli dhe sistemi i kaluar?Kjo,eshte politika MARCHATISTE,amerikane ju qe po mundoheni ta beni,por kur kurr ju sukses nuk dote keni,se populli nuk han bare,dhe gjith ata ish komuniste nuk mujni me i vrar,pose ndodh ashtu,ju duhet sali serbin para me e var,mandej ti afer ati tek pallmat tua.

  Reply to this comment
 5. Dashamiresi D. December 18, 14:01

  Mersila Doda, si opozitare brenda opozites, (qe vetem e tille s’mund te jete kjo qe eshte),mire e ka ne vija te pergjitheshme, kur kerkon futien ne parlament. Po me mire e kane komentuesit “Eraldo” me “Plakun”, ne kometet e tyre telegraf…
  Dashamiresi D

  Reply to this comment
 6. Dhjertoristja December 18, 15:18

  Mos u hidh e mos u perdridh neper fuckbook, por shko te perfaqesosh denjesisht dygishtoret e tu shtrembaluq aty ne fushen e mejdanit se ju kane falur besimin, Ne te kundert duhet t’u riktheni taksapaguesve parate, se kane nje cerek shekulli qe mbeten duke ju ushqyer qyl.

  Dhe degjo pak. Parate t’ja u numeroni ne dore kokerr me kokerr, dhe jo t’i derdhni ke arka me dy gryka e shtetit shqiptar. Mos harroni se ju dhjertoristat sidomos keni shume llogari per t’i shlyer ketij populli.

  Reply to this comment
  • plaku December 18, 16:56

   Dhjetoristja,
   Mersila nuk ka guximin te shkoje ne Parlament sepse hiqet nga partia demokratke dhe nuk merr me nje miljon leket e reja qe me sa di une eshte rroga e deputetit. Kete kercenim e ka bere Basha para nje jave.
   Money speaks , leku flet, thone amerikanet.

   Pershendetje

   Reply to this comment
 7. akii December 18, 16:48

  me pelqen inisiativa ez lulushe por duhet te iki me hapin e shokeve se te ha buba.

  Reply to this comment
 8. Dhjertoristja December 18, 18:23

  Pershendetje plaku, sa per ate rrogen e deputetes e di vete ti me mire se une, se sa u hyn ne sy konviktoreve provinciale. Por, me qe me permende dhe nje frymor tjeter, sipas asaj qe une konceptoj, po te them, se sot per sot, pervec “xhagait” ne maje te kulles qe i jane fiksuar vetem dollarot, 🙂 asnje tjeter s’mund t’i fryje palmave me aq fuqi, sa t’i kepuse ato ne bythe si pras.

  Te uroj nje mbremje sa me te rehatshme.

  Reply to this comment
 9. MERIMANGA E KUQE December 18, 19:44

  me vonese po ekuptove qeduhete te ecim para

  Reply to this comment
 10. SuloKapedani December 18, 21:14

  Mesilla e ka kuptuar me kohè por me qè benè pjesè nè partinè e komunistit antikomunist si kofini mbas tè vjeli ,duke predenduar se vjen nga nje familje antikomunisti tregon se kanè qènè dhe janè nostalgjik pèr tè shkuarèn,tamam si lideri gjelkokosh qè tregon fallsitetin e tij nè dhjetorin e vitit 1990.Mesileja e ka parashikuar largimin nga p d ,tani pregatitet pèr tè kaluar te partia e Kelit.Nè fakt ajo nuk meriton askund sepse akoma nuk di se ç’farè èshtè pluralizmi.Ajo di tè shantazhojè vetèm me fjalè kundèrshtarèt ,por kètij veprimi komunist i ka ikur koha.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*