Mesila Doda sulmon Fehmi Abdiun: Mbeturinë politike

December 24, 2014 13:11

Mesila Doda sulmon Fehmi Abdiun: Mbeturinë politike

Deputetja demokrate, përveç rikthimit në Kuvend, ka komentuar edhe nismën për hapjen e dosjeve.

Ajo ka sulmuar ashpër Fehmi Adiun, duke e cilësuar një mbeturinë politike.

Kam dëgjuar 2 eksponentë.

Njëri i qeverisë së vjetër dhe tjetri i qeverisë së sotme.

Veliaj ka deklaruar se drafti i sjellë përmban nuanca antikushtetuese.

Dua t’i them se nuk është ai gjykata dhe nuk duhet të marrë prerogativat e drejtësisë, as ato të parlamentit. Ndaj duhet të shohë mirë si funksionon sistemi demokratik.

E fundit është për një nga mbeturinat politike të së kaluarës, siç është Fehmi Abviu.

I rikërkoj të ketë më shumë edukatë kur kontakton dhe flet me njerëzit në publik, për zonja që kanë marrë inisiativa si Ballauri dhe unë.

Mbi të gjitha të kuptojë se koha e tij ka marrë fund njëherë e përgjithmonë.

Ka bërë dëm të madh kur shpalli antikushtetues atë ligj që do të duhej ta çonte në pension prej kohësh, por Abdiu dhe Abdinjtë e tjerë nuk do të kenë vend në sistemin demokratik shqiptar në vendimmarrje.

Kjo është kërkesë e të rinjve dhe dhjetra e qindra magjistratëve që kërkojnë një sistem më të drejtë për njerëzit”, ka thënë ajo.

Reagimi i saj vjen pas një interviste të ish-kryetarit të Gjykatës së Lartë.

Ai kishte thënë se zonjat që kanë inicuar hapjen e dosjeve, marrin para, duke iu referuar Dodës dhe Elsa Ballaurit./

December 24, 2014 13:11
Komento

17 Komente

 1. Matrapiku December 24, 13:21

  Mesila ke marre shume vrull zemra.
  Nuk e kupton qe nuk e rrun askush per ty.
  Nuk te duan me as ata qe te vune aty ku je, pa patur asnje vlere.

  Reply to this comment
 2. Prudentino December 24, 13:30

  Menopauza ben te veten.

  Reply to this comment
 3. Shoku Tarras December 24, 13:43

  Nuk e njoh Fehmiun por di qe Mesila eshte eksiqe lindur…vk 😆

  Reply to this comment
 4. Palma pa kokrra December 24, 14:03

  Palma pa kokrra ka sume te drejte! Dosjet duhen hapur patjeter, dhe fillimi i tyre te behet nga pjesetaret e inkriminuar aktive te cetes ciftelia.

  Reply to this comment
 5. "Horri i Bulevardit" December 24, 14:06

  Mesila Doda nuk ka asnje ndryshim, nga Fehmi Abdiu.
  Fehmi Abdiu nga militant dhe perkrahes i diktatures hoxhiane, kerkoi te tregohej socialist europian, mbas vitit 90.
  Mesila Doda nga militante dhe perkrahese e diktatures berishiane, kerkon te tregohet demokrate antiberishiane.
  Enveri vrau, Fehmiu skishte bythe te kundershtonte, sic nuk kishim edhe ne bythe te kundershtonim Enver Hoxhen, arsyet dihen, ishim trapa, nga Fehmiu e Saliu, deri tek babai e gjyshi i Mesiles.
  Saliu vrau, shumica e kundershtoi dhe e urreu, por Mesila jo vetem qe se kundershtoi dhe ta urrente, i dha mbeshtetjen maksimale Saliut vrases.
  Pranda e urrej me shume Mesilen dhe dua ti them, Mbylle gojen moj buce berishiane, se ske bythe te kerkosh llogari ndaj asnjerit, se vete je pjelle e fytyres vrasese te shtetit vrases.
  Fehmi Abdiu dhe Mesila Doda, jane te njejte, rrangalla dhe bythelepiresa te pushteteve qe vrasin, shqiptare te pafajshem.

  Reply to this comment
 6. MAKSUD LIMON HABILAJ December 24, 14:10

  ÇAMES SE ADOPTUAR

  Mbeturine, plehurine, stervine, qelbesire, llapaqenke e duke vazhuar me tere fjalorin shumengjyresh te Konices, jane nuancat e misherimit te ekzistences tende ne kete bote.

  Dhe per te mos i ngelur ne borxh edhe Ballaures, mund ti ndani apo ti perdorni sipas stineve me njera tjetren duke qene te bronxuara te dyja si zhylese pa piken me te vogel te dyshimit.

  Per hapjen e dosjeve, moj skermicke mjerane e çamizuar, eshte dakord e pret me ankth shumica e shqiptareve qe u bene viktime e tyre. Zgjidhjet e balerinizuara qe propozoni ne tandem me shushken tjeter gjermanofolese, nuk do gjejne asnjehere aprovimin e viktimave te kesaj matrahure disa dhjetevjeçare, e jo vetem nen rregjimin enverohoxhist por me keq edhe ne ate te bythelepirit tuaj nga Viçidoli.

  Veçanerisht te ketij te fundit, fundshpinde shiturit te Biberajve e Shkreleve serbo-malazeze, siç jeni edhe ti dhe Ballaurja ne leisbicizmin qe ushtroni si pofesion te dyte, pas ferrave, nen urat e Lanes apo ne ashensoret e Shqupit te uzurpuar nga ju. Viktimat e dosieruara viçidoliane edhe pse nuk kane me fryme e goje per t’ju demaskuar, aty nga varret ku jane, do ju perpijne te gjalle per krimet qe keni bere.

  Nuk mund te te akuzoj per “parate” qe paske marre, si duket Abdiu do kete fakte per kete poshtersi, po nje gje e kam te qarte si shume te tjere, edhe pse keni zhdukur dosjet qe ju implikojne ne krime, nuk jane te vetmet burime ku do bazohet denimi i “me patjeter” i juaji ne te ardhmen. Gjurmet i keni lene te shumta ne shtypin e shkruar, ate elektronik, ne kujtesat e tmerreve te perjetuara nga viktimat qe keni braktisur ne çdo cep te ketij vendi.

  Per nje gje je e vetme ne kete bote: per shurrehedhje e gojemutfolje si askush tjeter. As edhe ai çami qe kalangerçet nen çarçafet e spermuar ku fendon si shake bodrumesh.

  Reply to this comment
 7. Mark uk December 24, 14:37

  Jo vetem mbeturin politike,po e meriton plotsisht te quhet me cfar permban fjalori[vetem kurrsesi fjale te mira]Po ka rast se tani ka ne pushtet ish shoket e vete kryeminel dhe ish bllokmen.

  Reply to this comment
 8. Astrit December 24, 14:38

  Njerezve duhet t’ju veme emrin qe kane.I ndjeri Teodor Keko megjithese nje antikomunist i vendosur e thoshte hapur vleresimin e tij per Fehmi Abdiun:Ky eshte nje njeri qe kur merr nje vendim thjesht shikon ligjin dhe nuk sheh a degjon anash se cfare behet.Gjyqtare me nje integritet te tille sot jane specie ne zhdukje,besoj biem te gjithe dakord per kete.Respekt per kete njeri dhe ata te pakte gjyqtare si ai.
  Kurse Mesila Dodes vetem nje emer i shkon per shtat:shtrige histerike.Nje kopje e keqe e Jozefines,Bregut,Grides dhe gjithe shtrigave dhe grifshave qe ka bere me pushtet Berisha ne PD.Vetem ky soj modeli femrash promovohet ne Pd.

  Reply to this comment
 9. December 24, 15:44

  Shume pak i ka thene se ai meriton infinit ofendimesh

  Reply to this comment
 10. SuloKapedani December 24, 16:21

  Mesila lexon komentet e fejzbukut ,ndersa komentet ne shtyp nuk besoj se po ti kish lexuar do kish kaluar nè depresion.Meseleja duhet tè mesojè se çdo gjè e vjetèr po kthehet nè relike dhe i sherben historisè,kurse ajo deri tani eshte tamam njè levore banane e hedhur nè rrugè dhe perfundimisht ne kazanin e plehrave (tè historisè)Mesele meriton fjalorin mè vulgar tè perdorur por edhe kèto gjera nuk i ka problem se te tille deputet te vulosur me matrikullin saloviç serbi,kriminela me damke pèr jetè tè jetève.Ti shohin me kujdes meseleja kush ka vepruar ne kundèrshtim me ligjin Abdiu apo salo serbi?Meseleja ,ketyre personave qè pèrmend tu lajè kèmbèt dhe tu pijè ujin.

  Reply to this comment
 11. Mark uk December 24, 20:34

  Llogarisni se cfar personi eshte kur e vlerson nje ish sekretar partie fshati me 4 klas,sot coban dhish Astriti.

  Reply to this comment
 12. bylys December 25, 03:50

  Mesila qe nji nder demokratet e ashtu quajtura te para por asnjiher ska qen demokrate PER NJI 23 VJET U BE PIES E KRIMIT [e perkrahete krimin perkrahete korupsionin perkrahete gjith poshtersirat qe bente S,Berisha me gjith suiten e vet] Tani mbas 23 vjet po kupton se kush eshte demokracia Amesori por je shum e vonuar U kujtove ne nji kohe per tu ber demokrate kur e ka mare ferra uraten

  Reply to this comment
 13. Arben December 25, 06:52

  FEHMI ABDIU ESHTE LETYRA E SIGURIMIT TE SHTETIT.

  AI MUND TE JETE NDER TE PAKTET QE JO VETEM TI HAPEN DOSJET, POR DUHEN DENUAR PER KRIMET QE KANE BERE GJATE SIGURIMIT TE SHTETIT.

  Reply to this comment
 14. studenti December 25, 08:13

  Ka dy epitete te ngjashme,sinonimike.Njeri eshte “mbeturine”,pjese e nje lende qe mund te jete e vlefshme ose e riciklueshme,siç eshte ai qe pergojohet me nje kulture te admirueshme dhe tjetri eshte “hedhurine”,nje pergojuese,pjese e nje lende te dobet e hedhur tutje, qe askujt nuk i duhet.Kjo hedhurina llomotit kot se per kete paguhet per t’u bere sa me e padurueshme,duke u vetemburrur se ajo si çdo kotesire eshte nje vlere e kushtueshme.Hedhurine jane lolot e koketat qe perdoren nga shefat dhe pasi fusin diçka ne xhepat hazdisen si gomeret me pelat duke lene pas mushkat sterile dhe shkelmat.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*