Messi apo Ronaldo? Bonucci nuk ka dyshime

July 24, 2017 22:12

Messi apo Ronaldo? Bonucci nuk ka dyshime

Bnucci, i cili është transferuar këtë verë te Milan për 42 milionë euro, konsiderohet prej disa vitesh si një prej mbrojtësve më të mirë në botën e futbollit. Në fakt, aftësitë e tij teknike, të bashkuara me ato mbrojtëse, e bëjnë atë një nga më të mirët në planet.

Kundërshtarët

Gjithsesi, debati se kush është mbrojtësi më i mirë zbehet në krahasim me debatin se cili është futbollisti më i mirë në planet. Tifozët janë të ndarë me Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, por Bonucci i ka idetë e qarta. Ai është përballur me të dy dhe ku është pyetur nga mediat se cili ka qenë kundërshtari i tij më i fortë, ka thënë se: “Më i miri në botë? Cristiano Ronaldo. Është më i miri me të cilin jam përballur. Ka cilësitë e një kampioni”.

Shoku i skuadrës më i mirë

Leo ka përmendur ish-shokun e tij tek Juventus dhe Italia, Andrea Pirlo, si më të mirin me të cilin ka luajtur: “Më i miri me të cilin kam luajtur? Pirlo. Jepi topin dhe ai do ta dërgojë aty ku duhet. Kam mësuar shumë nga Andrea”.

July 24, 2017 22:12
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*