Messi pas eliminimit: Arbitrim skandaloz, Brazili manipulon gjithçka

July 3, 2019 11:00

Messi pas eliminimit: Arbitrim skandaloz, Brazili manipulon gjithçka

Brazili mposhti 2-0 Argjentinën dhe kaloi në finalen e Kupës së Amerikës.

Leo Messi dështoi sërish me Argjentinën e tij të fitojë një trofe por në fund të ndeshjes së humbur me Brazilin ylli i Barcelonës shpërtheu në akuza si kurrë më parë:

”Nuk kërkoj justifikime por arbitrimi i ndeshjes ishte absurd. Kishte episode të qarta në favorin tonë që nuk u panë as në VAR. Shpresoj që drejtuesit e futbollit amerikano jugor të bëjnë diçka edhe pse këtu dihet që Brazili kontrollon dhe manipulon gjithçka”,  e mbyll Leo Messi.

j.l./ dita

 

July 3, 2019 11:00
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim