Mësuesit nga Tirana nisen për ekskursion, përfundojnë në miting në Tropojë, ironizon Rama

Redaksia Online June 15, 2013 16:41

Mësuesit nga Tirana nisen për ekskursion, përfundojnë në miting në Tropojë, ironizon Rama

Kryeministri Sali Berisha ishte në vendlindjen e tij në Tropojë, për një miting elektoral, katër vite pas mitingut të fundit, të zhvilluar nën masa të rrepta sigurie.

Nuk ka ndodhur ndryshe as kësaj here. Berisha, që një ditë më parë u shfaq me bluzë me krahë të shkurtër, kësaj here ishte i blinduar me dopio antiplumb.

Forca të shumta sigurie kanë blinduar Tropojën që një natë përpara mbërritjes së kryeministrit. Siç mund të shihet nga fotot, Berisha ruhej nga një ushtri truprojash, që nuk e linin askund të ishte në kontakt me njerëzit.

Më pas Berisha ishte në Krumë të Hasit, ku banorët kanë qenë më shumë të zemëruar me faktin se rruga për në Kukës u ka mbetur pa rregulluar. Entuziazmi si në Tropojë, ashtu edhe në Has ka qenë i vakët.

Ndërsa kryetari i PS, Edi Rama, ka denoncuar faktin se në sheshin e Bajram Currit ka pasur mësues nga Tirana, që janë nisur për ekskursion dhe kanë përfunduar në miting.

“As sheshin e vendlindjes s’mbush dot lumëmadhi katragjysh, po janë marrë mësuesit e Tiranës për ekskursion e kanë përfunduar në mitingun e të lodhurit!” shkruan Rama në Twitter./tema

Redaksia Online June 15, 2013 16:41
Komento

44 Komente

 1. Jakup Luari prej Ruzhdie! June 15, 17:29

  Mesuesit ne dekurajoni politik?Vertet banditizem i ketij shpellari,qe lexoj se e quajne edhe malokar!Malokarizmi i tij me eskursionet e mesuesve dhe Mbrojtja qe i benë garda plotë me karaduza, tregon varferinë e ketij njeriu qe ka vrare dhe vendin e vet,Tropojen!Nuk e di ku do të shkoje kështu?A mund te fitohet kështu?Nxirreni nga Zyra e kryeministrise,kete balordo,dhe futeni ne hapsane ku meriton dhe te vdes!…

  Reply to this comment
  • MANDA June 15, 17:43

   SALIU I KA BERE MESUESIT SI DELE, I SJELL SI TE DOJE VETE, TURP PER KETO AKTE QE PO BEN KJO QEVERI SEPSE NUK MUND TE MBUSHEN MITITNGJET ME MESUES TE DETYRUAR TE SHKOJNE NE MITING!

   Reply to this comment
   • arsimi June 15, 18:21

    i bej thirrje mesuseve te mos e votojne saliun ai po i shfrytezon ato kjo nuk eshte edrejte , ato kane nje pozicion te caktuar dhe nuk duhet te merren neper kembe nga nje palo burre si ai diktator fundi ketij sistemi dhe 8 dite rilindje

    Reply to this comment
  • XANI June 15, 17:43

   dikush duhet te cohet dhe ta heqi per zverku kete palo plak qe po lodh popullin shqiptar me lodhjen e tij mendore dhe fizike, ai ska me takat me punu e me mbajt veten ne kemb, ky sal antiplumbi po demostron dicka ne fakt FRIKEN E VRAASESIT KUR NDODHET NE POPULL! po ska gje sali, ne do te leme te rrosh e te shikosh SHQIPERINE TEKSA RILIND!

   Reply to this comment
  • Miri NY June 15, 17:45

   Me 23 qershor te votojme edhe per te shpetuar mesuesit nga kthetrat e kesaj qeverie e cila po i perdor si kukulla keto mesues te shkrete.

   Reply to this comment
  • RAkipi June 15, 17:48

   Eshte i lodhur, eshte plak i shkreti e se ndjek me njeri. Rinia njehere e ka braktisur si kurre me pare por dhe te tijte se duan me. Populli i veriut qe ai eshte tallur aq shume me te, ka vene sedren aty ku duhet e po i thote qe JE I PABESE SALI. kete do e deshmojne me 23 qershor

   Reply to this comment
  • Egla June 15, 17:52

   Oh cpalaco burre eshte mer aman. Po te pakten kjo sheren per tju treguar te gjtiheve se c surrat ka plaku sali i cilit i kane mbaruar ditet e po ben babezitjet e fundit para se te na lere shendene

   Reply to this comment
  • bashkimi June 15, 17:54

   Nuk ka ndodhur ndryshe as kësaj here. Berisha, që një ditë më parë u shfaq me bluzë me krahë të shkurtër, kësaj here ishte i blinduar me dopio antiplumb, ka frike pom nga kush ruhesh mor aman ? tropoja eshte shtepia jote ahahahah apo ata ke vrare ti?

   Reply to this comment
  • rita June 15, 17:57

   te shkrete mesues cfare duhet te heqin nga ky plak matuf vetem per te mbajtur vendin e punes duhet te mbushin autobusat e PD dhe te shkojne neper mitingje per te mbushur sheshet se sales nuk i shkon me njeri me deshire

   Reply to this comment
   • raviku June 16, 02:13

    Ja vlera qe u jep kjo qeveri hajdute te gjithe atyre qe edukojne brezat ne kete vend. I perdor sikur te jene gure shahu, hidh lart e poshte pa hesap, sikur te mos jene njerez po lodra. Pastaj, pasi perdoren keshtu a mund te prese njeri qe po keta njerez te jene te drejte me nxenesit??? E di qe shume e bejne, po them vec se kjo qeveri duhet larguar nje ore e me pare!!!

    Reply to this comment
  • poli June 15, 17:59

   Forca të shumta sigurie kanë blinduar Tropojën që një natë përpara mbërritjes së kryeministrit. Siç mund të shihet nga fotot, Berisha ruhej nga një ushtri truprojash, që nuk e linin askund të ishte në kontakt me njerëzit, e shikoni cfare burri eshte ?

   Reply to this comment
  • tropoja June 15, 18:00

   nuk e do kush berishe kot erdhi…. Berisha ishte në Krumë të Hasit, ku banorët kanë qenë më shumë të zemëruar me faktin se rruga për në Kukës u ka mbetur pa rregulluar. Entuziazmi si në Tropojë, ashtu edhe në Has ka qenë i vakët

   Reply to this comment
  • tirana June 15, 18:02

   As sheshin e vendlindjes s’mbush dot lumëmadhi katragjysh, po janë marrë mësuesit e Tiranës për ekskursion e kanë përfunduar në mitingun e të lodhurithahhah e madhe kjo nga edi , cte bej nuk e do tropoja hic fare po fare

   Reply to this comment
  • Sali Frikacaku June 15, 18:04

   kjo eshte nje tjeter arsye se perse duhet te ikin keta monstra qe na qeverisin sepse e kane kthyer cdo gje ne aktivitet partie nderkohe qe ata duhet te jene te lire njerzit te shkojneku te duan dhe jo vetem ne mitingjet e nje gjyshi qe tregon vetem perralla me alien

   Reply to this comment
  • buffon June 15, 18:05

   Kjo eshte shembelltyra e kesaj qeverie e cila do larguar nje ore e me pare nga qeverisja e vendit.Mesues qe detyrohen te marrin pjese neper mitingje,kjo eshte e turpshme aq me teper ne nje vend demokratik,shkurt nuk ka lidhje me demokracine.

   Reply to this comment
  • gjyshja June 15, 18:07

   Duhet ti japim fund njehere e mire kesaj praktike te felliqur te Saliut mepastaj te ngreme nje shtet me baza meritokracie.Nuk mundet kurrsesi te detyrosh mesues apo njerez te administrates te marin pjese nepre mitingje.Pa i dhene fund Saliut kjo praktike sdo mbaroje kurre.

   Reply to this comment
  • gjyshja June 15, 18:08

   As qytetin e vet te lindjes nuk e mbush dot,ky indiferentizem i Tropojaneve tregon qartazi se Saliun nuk e do me askush.Nuk mundet ta qase me njeri kete monster qe detyron njerez te marrin pjese neper mitingje e te degjojne pallavrat e tij.

   Reply to this comment
  • kuksi June 15, 18:19

   mjafton pritja e rames nga kukesi super i papare dhe surprize, nuk e duan saliun cte besh ka marre fund 8 vite i mjaftuan per te gjitha , e meriton urrejtjen e vendlindjes , tropoja do te rilind me edi ramen jo me asllanin dhe saliun

   Reply to this comment
 2. olsjon June 15, 17:39

  a nuk eshte turp qe te te shkulinme zorr nga tirana dhe te te perdorin si dekor per salin?
  TURP TURP TURP!!!
  LARGOHU SALI!

  Reply to this comment
  • fino alla fine June 15, 18:11

   Keto akte te shemtuara te Saliut deshmojne qarte se qeverisjes se tij dalengadale po i vjen fundi.Nuk mund te qeverisemi nga nje horr si ky.Askush nuk i ha me denglat e mashtrimet e tij.Populli per gjithcka do e denoje me 23 qershor,dite ne te cilen do i jape fund njehere e mire qeverisjes se tij.

   Reply to this comment
 3. Fieraku June 15, 17:40

  MJAFTON TE SHIHJE PRITJEN QE KUKESI I BERI RAMES PER TE VERTETUAR SE SALIU E KA MBESHTETJEN 0 KETE HERE. SKA ME VENDI NEVOJE PER ASNJE NGA KETO PALOQEVERITAR QE TE BEJE LOJRA ME FATIN E VET. TANI NEVOJITET NJE RIGJENERIM E KJO ARRIHET NGA NJEREZ VIZIONAR,.RAMA ESHTE NDER TO, I PARI NE VIZIONIN E SHQIPERISE QE DUAM

  Reply to this comment
 4. Eri June 15, 17:40

  Eshte nje maskara i paftyre qe ne 23 qershor do marri nje grusht te forte nga votat e popullit dhe te mesuseve gjithashtu!

  Reply to this comment
 5. Flogerti June 15, 17:42

  Ore sja ka me ngene njeri saliut o jo. Eshte i lodhur e pa piken e motivimit per te bere gjera te mira per vendin. E pame 8 vjet e cberi? asgje vec RREnimit. Ja qe kemi nevoje per nje ndryshim te madh e nje Rilindje te gjtihckaje. PS e ka skuadren e duhur per ta bere kete, ndaj dhe ne e besojme

  Reply to this comment
 6. Tigri 14. June 15, 17:44

  Pritje nga administrata.. hahahaha, la nam gjyshi ndado qe vete merr me vete ata qe i ka futur ne pune per ti shtypur me tej. Kjo eshte e padurueshme e kete te gjtihe e urrejne, por i shkojne nga pas dhe pak qe ta godasin fort me vote me 23 qershor. Kete here PS fiton pa me te voglin dyshim

  Reply to this comment
 7. Amela June 15, 17:45

  Me qeverine e Saliut keshtu perfundon si “padashje” duke bere tifozellek per punedhenesin qe te ve kushte 5000 euro dhe 100 vota per PD-ne per te mare vendin e punes. Kjo eshte nje qeveri e mare fund mundohet me kot te mbaje peng KQZ-ne sepse te gjithe e ndjejne nevojen e Rilindjes se vendit.

  Reply to this comment
 8. Yllka June 15, 17:46

  Eshte fakt qe saliu e ka mbeshtetjen ne ditet e tij me te zeza e kete ai e shpreh kudo. ka dale mendsh e del rrugeve duke share e folur percart a thua se populli eshte bageti. Gjithsesi ai e di mire qe kete here eshte i ikur e keto gjeste te tijat vetem sa e bindin popullin qe ai eshte i marre fund

  Reply to this comment
 9. festim June 15, 17:47

  perundimisht sali ebrisha po tregon cdo dite e me shuem s ee ka ktheyr vendin en fikatture dh eadministraten shteterore eperdor si mos me keq per qellime elektorale dhe kjo esht ee jashtligjshme

  Reply to this comment
 10. grejsa June 15, 17:47

  Eshte e jashte logjikshme sesi stafi i mesuesve mund te perdoren per te mbushur sheshet e Saliut ne mitin ka te drejte Rama kur thote i keni kthyer ne rober.

  Reply to this comment
 11. lela June 15, 17:48

  kjo qe po ben sali berisha me administraten mund t equhet pa frike nje krim shteteroro dhe aspak nuk duhet tolerohet ne asnje menyre sepse po econ vendin drejt gremines totalisht pa besim ne qeveri………………….

  Reply to this comment
 12. ergi June 15, 17:49

  po e thone dhe nderkombetaret cdo dite se perdorimi i administrates shteterore perzgjehdje me dhune nga qeveria nuk duhet t endodhe spse e shkel kodin zgjedhor dh epenal ne vend me te dyja kemebet

  Reply to this comment
 13. bertin June 15, 17:49

  keto verpime t erupshme mund t endodhin vetem ne shqiperi mund t endodhin vetem ne vendin antare te natos e aspirant per ne be,thejsht cdo shqiptar ndihet i turperua ng aky kryeminsiter tuperues

  Reply to this comment
 14. albana June 15, 17:50

  hahhahahah kjo eshte tamam ironi fati qe mesuesit nisen per ekskursion dhe si perfundim u ndryshon programi se pastaj perfundojne ne mitingun e sali berishes e ketij njeriu diktator qe po shkaterron vendin

  Reply to this comment
 15. ervin June 15, 17:51

  hahahahahha sa ironike kjo i dhen njerez nga tirana slaiut nga administrata per te mbushur mitingjet neper tropoje ekukes e gjetke kjo me te vertete eshte e turpshme dhe komplet jasht etikes s efushates

  Reply to this comment
 16. arti June 15, 17:51

  kjo eshte qeveria e korruptuar e saliut kerkon te shfrytezoje cdo mundesi per te genjyer popullin se gjoja ka shume njerez neper mitingje. por popullinuk eshte injorant e ka kuptuar kete gje dhe nuk genjehet me nga manovrat e gjyshit

  Reply to this comment
 17. armir June 15, 17:51

  ne 23 qerhsor te gjithe shqiptare duhet te mbeshtesin edi ramen dhe partien socialsite per alternativen e saj te rilindjes qe paraqet ndaj besoni dhe votni per ket ealtenative se nuk do zhgejnjheheni…….

  Reply to this comment
 18. daniel June 15, 17:52

  mesuesit duhet ti largohen alternatives se rrenimit duhet ti largohen alternatives se dhunes duhet ti largohen alternative se fushatave ky adminsitrate perdoret per te mbushur sheshet sepse kjo eshte e patolerueshme

  Reply to this comment
 19. lindi June 15, 17:53

  mesusit nisen per ekskursion dhe perfundojne bashke me nxenesit ne miting, 300 jane bodyguarda dhe pjesa tjeter administrate e shtetit dhe njerzit pyesin se ku i gjen gjithe keta njerez Saliu, po cnjerez zeza, keta jan te gjithe te detyruar per te shkuar atje!

  Reply to this comment
 20. DANJA June 15, 17:54

  Posi do mbushur sheshi i Saliut se vete me deshire nuk shkon njeri dhe duhen mare me pahire tani qe te mos dalin bllof, po nuk mbulohet djelli me shoqe jo..te gjithe e pane se sa pak mbeshtetes kishe ne vendlindjen tende Sale…Te gjithe te kan braktisur, mbaje Kacin, se demoktatet te lane.

  Reply to this comment
 21. drinis June 15, 17:55

  mesuesist as nuk jane lodra qe te meret aty ketu nga sali ebrisha per te mbushur sheshet as nuk jane kafshe qe qeveria t etallet em to qe qevereia ti udheroje dhe kundra ligjit ndaj ata dueht te reagojne……f

  Reply to this comment
 22. eva June 15, 17:56

  shqipatret nuk mudn te pranojne qe ne demorkaci te shtrydhen e te shtypen e te perdoren nga sali ebrisha me keq se ne kohen e komunizmit te enver hoxhes sepse kjo nuk eshte aspak e drejte per ta

  Reply to this comment
 23. agni June 15, 17:57

  duhet te reagojen t egjitha instancat si te bashkimit europian ashtu dhe te avokatit t epopullit dhe vezhguesit e huaj vendor en menyre qe vendi te mso perpelihet nga sali ebrisha dhe diktatura e tij

  Reply to this comment
 24. SHqiponja nga Kosova June 15, 20:39

  Si Rama si Berisha nje qellim kan pushtetin,nuk di perse i votoni,kur qe tridhjet vite jan po te njejtit llafazan para fushates elektorale,duke u shar e grind si femijet,pa kurrfar programi per zhvillim ekonomik ,mirqenje sociale,hapjen e vendeve te punes,permirsim te kushteve jetesore . fshatra te harruara ne meshiren e kohes,mjafton ata njerez te i shikosh ne sy dhe i lexon vuajtjet e tyre.perse nuk ndryshoni,perse vraponi pas njerzve qe kan hallin e kolltukut jo te juajin.ku eshte fushata e partive te reja,apo e keni ndermend te votoni keta dy grindavecet,e te vazhdoni,po te njejten gjendje,monotone.harrone PD harrone PS votoni te rinjet beni ndryshimin vete,leni pleqet grindavec le te shkojn ne pension.

  Reply to this comment
 25. Mark uk June 15, 22:11

  arsimi: Sa i pa shkolle qenke more burre.Bejani qefin vehtes,se me ju qe komentoni me 10-15 emra do fitoj e majta

  Reply to this comment
 26. cakalli June 15, 22:25

  per derisa nuk kane nje sindikate qe te mbroje arsimtaret dhe profesionin e tyre qe prioritet te kene dhenien e dijes nxenesve e jo te shkojne ne mitingjet qe te duken qe ti falenderoj te nesermen plaku mere duke i ngritur ne poste me te larta por per fat te keq keto jane arsimtaret ne shqiperi servila te njerit apo tjetrit kujtedo partie qe eshte ne pushtet’

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*