PD i turret ambasadorit amerikan, pas Topallit sulmon dhe Pollo

August 21, 2013 20:25

PD i turret ambasadorit amerikan, pas Topallit sulmon dhe Pollo

Ministri i Inovacionit në ikje është i treti në radhë nga demokratët që kanë sulmuar ashpër dhe publikisht ambasadorin e vendit më të fuqishëm në botë. Genc Pollo nuk e ka përmendur me emër ambasadorin e amerikan duke e cilësuar si “një personazh publik të Tiranës që flet nga plazhi”. Edhe Pollo ka zgjedhur Facebook-un për të lëshuar akuzat ndaj diplomatit amerikan.

Deklarata e plotë e Pollos:

Lexova sot në gazetë se një personazh publik i Tiranës kishte deklaruar dje në plazh që zgjedhjet parlamentare të cilat sapo lamë pas janë njëlloj për nga rëndësia me ato të vitit 1992. Shpresova që citati të ishte i pasaktë apo që atribuimi i deklaratës të ishte i rremë. Por deri në këto orë të mbrëmjes kur po shkruaj këto radhë nuk kam vërejtur asnjë përgënjeshtrim apo rektifikim nga ana e personazhit. Dhe meqë kësisoj më duhet ta marr gazetën për të vërtetë po kësisoj me duhet të them se personazhit dikush duhet t’i sqarojë se kalimi nga një regjim totalitar në një sistem demokratik nuk është i krahasueshëm me një ndryshim të pushtetit që në demokraci ndodh (rëndom) përmes kutisë së votimit. Edhe për të mësuarit vlen shprehja ” më mirë vonë se kurrë”.

August 21, 2013 20:25
Komento

14 Komente

 1. ilir meta August 21, 20:35

  nipi i take pollos, andartit grek qe ka vrare qindra shqiptare, i duhet kutjuar s eme 92 nuk ishim totalitare sepse ehe pd ishte ne parlament dhe ishin zjedhje demokratike, iku ramiz alia dhe erdhi i futuri i ramiz alise te pd-ja. henci duhet te thihte se si hyri ai te PD-ja.Kush e futi? Sigurimi i Shtetit apo.. I ai i gencit, stefanaq pollo,dikur i deklaronte Luan Hajdarages:Kam problem me djalin se ekam medioker te madh

  Reply to this comment
 2. LANDI August 21, 20:42

  Kuqi me i mire ka q.. nenen e tije

  Reply to this comment
 3. Pellazgu August 21, 20:49

  Mbylle mor mediokër, sahanlëpirës i Sali Berishës, i biri i sahanlëpirësit të Enver Hoxhës dhe nipi i sahanlëpirësit të Ahmet Zogut. Ty të vjen pështirë kur të sheh, jo më edhe të japësh mendime e të llapësh.

  Reply to this comment
 4. nono August 21, 21:10

  KESHTU BENE EDHE ME MARIZA LINON KETA>O GENCI I KENI NXJERRE THEMELET SHTETIT PER 23 VJET TI DHE BANDA E SALIUT>JU DUHENI LIDHUR ME ZINXHIRET E KOCO DANAJT E DUHENI VARUR TEK KALI I SKENDERBEUT>PLEHRE.I KISHIT BERE LLOGARITE TE RRINIT NE KARRIGE GJITHE JETEN

  Reply to this comment
 5. sali berisha August 21, 21:20

  hallall jozi a tregu burrrrrrrrrrrrr shteti ,,po edhe pollo goxha cupe ,,,,,perpara sb

  Reply to this comment
 6. nono August 21, 23:04

  AMERIKA NUK MBAN NE SQETULLA NJEREZ SI POLLUA>GARBAGE

  Reply to this comment
 7. pelivan August 22, 00:00

  Jo mor z.Pollo jo! Ambasadori eshte shprehur sakt,sic di ai te shprehet… Ne V.92, u hoq qafesh regjimi stalinist,por nuk u hoq stalini,stalini yt,(qe ti e urren me shume se une,por s’ke cbene se t’i ka vene ato… ne bige,biles, edhe sote kini dale jashte deshires tuaj,biles paskeni dale si turme vetem e vetem se u ka thene murtaja, qe eshte ne plasje e siper, dhe do u vras te gjitheve,por,mire t’ua beje., Ne nje fare menyre shpetoni nga e keqja me e madhe edhe ju…) Edhe me 23 qershor stalini yt i ngriti opingat. Pra u deshen plot 21 vjet per ta crrenjosur… Ketu e ka fjalen z.Arivzu o ju te pegeret e pergjerates…

  Reply to this comment
 8. fat man August 22, 01:13

  Ne ’92 ne Shqiperi kur fitoji PD, kishte ardhur sistemi shume partiak dhe keshtu Komunizmi Kuqi Pollo nuk ekzistonte, PD-ja me ne krye Komunistin Saleh, zevendesoji me vota si ne demokraci PS-n, ku me 23 mars Saliu yt deklarontenga sheshi Skenderbej, se per te kaluaren jemi te gjithe bashkefajtor. Do te korrigjoj “pak” komentuesin Landi qe: Kuqi me i mire ka q. baben e vet.

  Reply to this comment
 9. gozhda August 22, 05:13

  o genc pordha me ne fund e the dhe ti fjalen tende o qimekuq qe e tha mire nje komentues me lart qe qimekuqi me i mire ka ……….NONEN e vet o pallosh.

  Reply to this comment
 10. shamikuqja August 22, 08:01

  o rrac muti o pollo o grekofon o hajn ne burg e ke vendin se ke vjell miliona

  Reply to this comment
 11. ardi August 22, 08:30

  Sa ishim ne kampin socialist per interesa ortodokse sllavo-greke,na thuej qe Bismarku ka thene qe “Shqiperia eshte vetem nje shprehje gjeografike”nje e paverte e cila trumbetohej per te na armiqesuar me nje nga miqte tane natyrale,popujt gjermanike.Sot shahet Amerika po per te njejtin qellim.Ambasadori i Amerikes eshte shqetesim,per disa grupe te cilat kontribuojne ne “celulat antiamerikane”qe po i njejti ambasador ka thene paradisa koheve se e din ku strehohen.Ajo qe eshte me e rendesishme ne deklarimet e fundit te ambasadorit eshte:”Planifikim i ndarjes Veri-Jug”e cili u shmang nga inteligjenca e votuesve.Shqetesimi qe duhet te kemi Ne eshte :1-Zgjedhja e Rames per te kandiduar ne qarkun e Vlores.2-Hapja e zyres se deputetit ne qytetin e Vlores.3-Mbledhja e qeverise se ardhshme ne qytetin e Vlores.4-Vendosja e portretit te “plakut te urte”ne zyrat e shtetit.
  Mos valle keto kater veprime i sherbejne “Planit te ndarjes Veri-Jug” ?Pergjigjen e kesaj pyetje, do te ishte shume mire dhe ne nderin e perfaqesuesit te kombit-mik natyral,te na e jepte sa me pare.
  ps:5 vjete me pare se te behej kryeministeri i pare i Shqiperise,”plaku i urte”kishte premtuar mos mbeshtejen(minimin)e kryengritjeve antiosmane e shtet formuese ne kryeqendren e Shqiperise te Jugut,ne Janine.

  Reply to this comment
 12. sllobodanka August 22, 10:11

  POLLO I ‘DERGUAR’ I OKB NE ZGJIDHJEN E KONFLIKTIT ‘SHEN MARI E PAZARIT
  ————————
  Tekno-teologu i krishterimit,djali i Stefanaqit profesorit te shokut Enver i vetemi qe mund te zgjidhe konfliktin e Permetit pse?
  -Kishat u shkaterruan sipas keshillave te prof Stefanaq Pollos. si dhe djemve te bllokmeneve ish nomelature e Mihal Bishes ku hyjne pollot,bishat berishat pashkot bulkut e kompani.
  -Kishat e xhamijat u rindertuan po nga nomeklatura e Mihal Bishes per te mbajtur pushtetin ne perjetesi bishat berishat pollot bashat,bulku pashko e tere rrulat e tjere .
  Pollo dojape versionin shkencor si i ‘novacionit’ per Naim Frasherin dhe si i krishter per Marien e Pazarit.PERMETI NE DUART E POLLOVE

  Reply to this comment
 13. alban August 22, 10:19

  Faji juaj eshte Pollo qe e katandiset veten dhe dikur PD- ne e shpresave te shqipetareve ne te njejten nivel me Partine e Punes. Por fundja edhe komunistet me mbeshtetje dhe shpresa te medha erdhen ne pushtet dikur. Ne te njejten menyre si Hoxhistet edhe ju Salistat shkruajtet historine me te zeze te shtetit shqipetar.

  Reply to this comment
 14. lexuesi August 22, 11:06

  Ju ore sahanlepiresit, trutharet, qe nxirrni llapen, lehni si zagaret,kujtoni xha Salon kur dridhej nga sikleti dhe Arvizu e quajti “burre shtet”.Kur dikush kete thenie nuk e pelqeu, ju thate se diplomati i ndershem,Arvizu,shkelqeu.Ju kllounet e xha Salos bete xhiron e botes,te fshehur si shterpinjte ne vimat e kupoles, ne çadrat, stilolapsat ndjenit eren e bombes,kur plakushit ne kolltuk i shpetonin pordhet,por Arvizuja, aleati i juaj strategjik, e ndihmoi Xha Salon te rrinte ne furrik.Kur xha Salo, vrau si Pinoçeti,dhe thurte broçkulla si Leke Plepi,duke fshehur vrasesit tutje-tehu,ju thonit sebashku:rrofte Arvizu!Por kur xha salos fati nuk i eci,nuk e ndihmoi zoti, as mali,as deti,mekatet iu ktheyn ne stuhi karkaleci, ate qe kishte kerkuar ne qershor e gjeti. Xha Salo kujtdo i tregonte briret,i rrethuar nga urithet, iriqet vampiret,ulerinte, shante, fyente, shpifte, vrerin e urrejtjes hidhte kudo qe ishte.Xha salo perskuqej e ngerdheshej,kur gezohej qante, kur zemerohej qeshte,sahanlepiresit me te qelbur deshte,bishttundurit luhudhiare i shperblente.Kur humbi Xha salo, kiku drita,erdhi erresira, damllaja, opozita, xha salo ne korr me djaj e shtriga, thote:me tradhetoi Arvizu, Amerika.Xha salo ka humbur kopene,ka humbur barijte e stanit,i mallengjyer kujton folene, aty ku ishte ne shpellat e malit, bufat,korbat, sorrat,laraskat sekseret, dylberet,do t’i kete prane vetes ne drite e ne terret.Me 23 qershor e kuptuan njerezit se talebanizmi qe rritej fshehur, trembet nga pellumbat e paqes dhe skifteret.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin