“Falsifikim tenderash e kërcënime”, Meta akuza të forta ndaj Ramës

January 11, 2019 09:31

“Falsifikim tenderash e kërcënime”, Meta akuza të forta ndaj Ramës

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka bërë një deklaratë të fortë lidhur me mosdekretimin prej tij të Gent Cakajt për ministër të Jashtëm, pas reagimit të kryeministrit Edi Rama.

Meta shkruan në rrjetet sociale se ai që kërcënoi Dritan Zaganin, komisarin e Fushë Krujës, ka kërcënuar edhe Presidentin e Republikës, duke iu referuar kryeministrit Edi Rama.

Deklarata e Metës

Ai që guxoi të kërcënojë komisar Zaganin pse denoncoi bashkëpunimin e trafikantëve të drogës me pushtetarët, ai që guxoi të kërcënojë nënkomisarin e Fushë-Krujës pse hetoi dhunimin e një vajze nga djali i një deputeti, ai që guxoi të kërcënojë një profesor të nderuar vetëm pse i shkruajti një letër Presidentit të Republikës në mbrojtje të interesit kombëtar, ai që kërcënon çdo ditë gazetarë e pronarë mediash, ai që kërcënon prokurorë e gjyqtarë, ai që kërcënon opozitarë dhe dëshmitarë, ai që urdhëron falsifikimin e letrave të tenderave e deri tek dokumente të sigurisë kombëtare bëri gabimin fatal të kërcënojë edhe Presidentin e Republikës së Shqipërisë në mënyrë të drejtpërdrejtë.

Nuk ka fuqi në botë t’i bëjë presion e shantazh Presidentit të Republikës së Shqipërisë.

Nuk ka Gjykatë Kushtetuese në botë që ndalon e interpreton kompetencat që i jep Kushtetuta e Republikës së Shqipërisë, Presidentit, për emërimin e shkarkimin e ministrave e në veçanti të atyre që janë anëtarë të Këshillit të Sigurisë Kombëtare. Interesi kombëtar i pari! Shqipëria e Para!

o.j/dita

January 11, 2019 09:31
Komento

31 Komente

 1. prizem January 11, 09:34

  Shume je nervozuar Like floriri, apo te ngushtohet litari prej vetting-ut?

  Reply to this comment
  • Pallavra January 11, 09:46

   Po mire ky qe eshte hajdut me cizme por edhe ramuti na doli mafioz me cizme

   Reply to this comment
   • Tani January 11, 17:58

    Si ka mundesi qe ky merr guximin te sulmoje Ramen per tendera kur Rama e coj ceshtjen ne gjykate menjehere sapo e morri vesh? Ky u kap me bllok ne dore, dhe ne saje te mbrojtjes qe i beri dobici i Vicidolit me gjykatesit e plepave, ja hodhi paq. Tani ketij i duket vetja i paster. Por nuk harrojme ne kollaj ore hajdut me bllok. Derisa sa ti te shkosh ne burg nuk te ndahemi. SPAK eshte gati, tani duhen dosjet. Jam i sigurte qe edhe dosjet i keni zhdukur. Por nuk do te jesh ne gjendje te justifikosh vilat ne Lalz dhe pasurite qe ke bere. Mezi presim te filloje procesi. Pa Rames i ha ate jashteqitjen ti se ai eshte njeri i ndershem dhe nuk mund ta baltosni ju qelbesira.

    Reply to this comment
  • korçari January 11, 10:32

   O Like floriri te vuri Rama maje plehut dhe tani kendon sipas qejfit(frikes)pasi ti nuk ke moral per te kryer detyren e nderuar te Presidentit dhe eshte e vlefshme dhe per k/ministrin qe te propozoi por ai eshte votuar nga populli …

   Reply to this comment
 2. nickname January 11, 09:40

  Dhe une i UROJ presidentit te vendit “I ARDHTE DREJTESIA TE DERA” atij dhe nenes se femijeve te tij dhe nese eshte i paster te ndricohet e nese eshte i qelbur te marri denimin qe meriton dhe te zhduket nga politika shqiptare ai dhe gjithe turma e maskarenjve dhe kriminelave qe shkaterruan Shqiperine.

  Reply to this comment
 3. Kush eshte gangsteri me "trim" January 11, 09:46

  “Presidenti ” e quan veten me te fuqishem se kushdo??? Nuk ka gjykate kushtetuese??? Gjykata kushtetuese eshte me e fuqishme se presidenti per interpretimin e kushtetutes. Presidenti dashka Diktature Presidenciale.
  Hhahaha. E paska frymezuar monika gjithe naten.
  Ketu po behet lufte e hapur mafjozesh ku secili thote “Une jam bosi ketu”

  Reply to this comment
 4. Hosteni January 11, 09:52

  Hahahaha…..Vettingu thote.

  Reply to this comment
 5. [email protected] January 11, 10:12

  fakti se si i shkruan kryeministri presidetdit dhe menyra se si i pergjigjet ky i fundit tregon qarte se te dy jane mafioze dhe hajdute. Dhr mjere ne qe qeverisemi nga politikane gangstere.

  Reply to this comment
 6. Amerikani January 11, 10:17

  Shkurt, Meta eshte ne sherbim te shtetit grek!

  Sherbimet e Metes per Greqine nuk jane as thashetheme e as teori konspiracioni, por te verteta te dhimbshme.

  Reply to this comment
  • Bureto January 11, 10:35

   Dy psh:
   -Dekoroi Janullatosin
   -Në vizitën e fundit në Athinë në takimin me presidentin grek la të nënkuptohet se është në një linjë me ta për problemin çam, ndërkohë që grekët, pa përjashtim, shqetësohen për ‘minoritarët’ e Himarës dhe barakat e tyre pa leje.
   Lista mund të plotësohet.

   Reply to this comment
  • anticensurë25642654 January 11, 13:11

   po ke të drejtë!!
   pranoi propozimin e ramës për të vendosur në krye të SHISH një minoritar grek!
   sidoqoftë është presidenti më i mirë që ka pasur shqipëria ndonjëherë!?
   apo jo??
   ramë qelibari është aq i pastër sa ishte dhe enveri!!ai jetoi një jetë të tërë mes “gjarprinjve”,që i zbulonte çdo 5 vjeçar!!
   a ju martë muti shalët or debilat e mutit që bëni tifozllëk stadiumi!!tifozllëk idiotësh!!
   të dy janë njëri më i ndyrë se tjetri!!nëse i vënë shkopinjë një rrota njëri tjetrit e bëjnë për interes të tyre,ose atyre që i paguajnë por asnjëherë në leverdi të shqipërisë!!

   Reply to this comment
  • mirel January 11, 15:18

   Meta ishte ndermjetesi i Ramutit. Vendimet i mori Ramuti apo harroni qe mareveshjet jane te qeverise, bile u kontestua nga Meta per mungesen e Kushtetueses. Dhe per kete u perplasen apo jo? Pazaret i nenshkruan Ramuti, me force, tradhetari del vetem Meta. Ky eshte “arti” i Rilindjes. E ben dobicin dash, dhe thone ishte dhia me barre.

   Reply to this comment
 7. Vatra January 11, 10:34

  Je ba Nishani i dytë mban karrikën e uzurpuar ajo karrige i takon kandidatit të Ps ky sikur nuk do të dijë për atë aktin moral të dorheqjes katundar i dhanun keq pas pushteti

  Reply to this comment
 8. Kris 1 January 11, 10:37

  Grindje brenda familjes per nje vend anes tepsise.Nuk e kane per here te pare.Per te miren e popullit do te pajtohen shpejt

  Reply to this comment
 9. s.g. January 11, 10:39

  Vetëm në Shqipëri bēhen kësi lojna me shtetin kryetari pengon qeverisjen dhe destabilizon vendin për ate kēti i pëlqen miqēsia me Sallihin

  Reply to this comment
 10. padrejtësi January 11, 10:51

  Ku ishe deri sot me kēto akuza e ik more demagog i dhanun pas pushteti e ke humbë pushtetin që në zgjedhje e ke ditur se duhesh të ipje dorëheqje dhe ende mbanë karrigen të uzurpuar katundar të qelbur

  Reply to this comment
 11. Asap January 11, 11:15

  Po bejn sikur zihen. Trima të mëdhenj kanë qenë, por tani po i dridhen leqet. Për të ardhur gjynah janë bere. Dhe po mos te kishin qene kaq të ndyre, mos te kishin shkatarruar edhe shpresën e fundit tek çdo njeri, mbase mund të ngajllnin edhe ndonjë ndjenje keqardhje. Por kështu si kanë bere këta, vetem mund ti perqeshësh kur ti vij koha që të vuajn.

  Reply to this comment
 12. valentina January 11, 11:22

  Nuk ke faj ti more bythqire president,fajin e ka ky legen kryeminister qe vendosi ne postin e nderuar te presidentit banditin me te urryer dhe te rrezikshem nder shqiptaret,dhe per kete zgjedhje ed legeni duhet ndershkuar ne te njejten menyre si ky monster president,shqiptaret duhet te ngrihen fuqishem per shkaterruar jo shqiperine,por te ngrihen te shkaterrojne pronat e grabitura shqiptareve nga keta te degjeneruar politikane prej vitesh.

  Reply to this comment
 13. Arber January 11, 12:07

  Likefloriri kërcënon me floririn e kerabes.Nuk është hera e parë që gjasme presidenti kërcënon e ndjehet i sigurt.Nga se do thoni ju?Nga brekegrisur Ilir Hajduti na prezantohet hijerëndë nga pesha e floririt të grabitur,dhe jo vetëm.Si xhentellmen pazaresh ai ariti ti ngjisi shkallët e karierës duke iu vjedhur edhe karakterin socialistëve të ndershëm.Si njeri i prapashpinave AI ariti në kongresin e FRESHIT te blejë votat e delegatëve nëpërmjet shkove e miqve qe ishin shpesh në krye te FRESHIT ne rethhe te ndryshme te vendimE keta te fundit bindin delegatët te votonin LIRON..Motoja e tij Kulaci dhe kerbaci mblodhi reth vetes një dyzinë teveqelesh te cilet kur Ishte Likja ne krye te qeverise i shpërblen me benifiqe.Endra e tyre për të ardhur në pushtet e per te shkerthyer Shqipërinë për të disatën herë nuk i len rehat.Skane gjume hajnat qe përpiqen me çdo lloj menyre te sabotojne forcimin e shtetit Shqiptar sepse vetëm në këtë mënyrë vetem me një shtet rumpalle Monalikefloririt si hyn asnjë gjemb në këmbë.Gjumi i plerave është prishur.Po troket SPARK.Dhimbjet i kanë filluar para kohe.Likë floriri ka filluar te flasi përçart.Mona Liza ka filluar te flasi me vete.Me se fundi ILIR META cori maskën dhe nxori fytyrën e tij të vertete

  Reply to this comment
 14. Lilo January 11, 13:30

  Sa mire , ka kush na mbron ne dhe Shqiperine e sidomos drejtesine ! Pika qe ste bie !

  Reply to this comment
 15. sk January 11, 13:30

  Ky eshte nje teveqel,/turqisht po e them/qe nuk ja gjen shoqin.
  Paticke e ndryshkur ne bodrumet e Çepanit.

  Reply to this comment
 16. Xuxi January 11, 14:24

  Meta thjesht zbatoi porosine e sjelle ne zarf nga Albin Kurti i derguari i posacem i serbeve qe bertet per tju mbushur mendjen per gjoja patriot. Kujtohuni edhe pak me pare ne te njejten situate Likja yne u takua po me Albinin ne takim rrufe pa lajmeruar.

  Reply to this comment
 17. Dodona mbi Tomorr January 11, 17:18

  Tashti ky nuk eshte me president , me ato qe shkruan
  ,me ato qe thote dhe me ato qe ben ,ja pse Rama gaboi qe e vendosi ne ate vend Shkarkojen sa nuk eshte bere me i rrezikshem se c’eshte deri tashti!

  Reply to this comment
 18. Fidel Kastro January 11, 17:21

  Tani Rame tepsia ka rene ne usta, nuk ka si te jete ndryshe Horri e lufton me shume horrin hangshin kokat e njeri tjetrit qe te shpetoje Shqiperia nga keta bastarde!!

  Reply to this comment
 19. quasar January 11, 19:33

  Hajduti me ferman qe kercenon hajdutin me edukate. Veten ne Shqiperine e gjore te shkerdhyer tashme prej 29 vitesh arapce nga korrupsioni kreyministror e partiak ndodhin gjera te tilla. Per sa kohe bastard moniste si Edvin Spiro-Kolek Rama, Ilir Flori Muti dhe bajga Vicidolit do vazhdojne te ruajne statusin e te paprekeshmit, Shqiperia do lengoje ne skamje, injorance dhe diktat.

  Reply to this comment
 20. s.g. January 11, 22:08

  Tani i publikon këto gjëra duhesh paditur në gjyq për fshehjen e ketyre veprave

  Reply to this comment
 21. alphade January 12, 00:04

  Eshte teper emergjente krijimi i SPAK-ut dhe BHK per
  filluar urgjentisht nga puna per te lare hesapet me te
  gjithe keta hiena qe kane kapur per fyti shtetin dhe push-
  tetin,sidomos fillimisht “kuarteti” : Berisha,kryezogist,me
  klanin e tij kanunor, Meta me afijet e tij,sebashku me Mo-
  nen,kepuce-hedhsja,Basha,kamarier me “bakshishe”,
  spiun i Milloshevicit, vrasesi i bulevardit ,hajni i “Rruges se Kombit,faljes se detit, Rama i sarajeve te Surrelit dhe
  me pas kalimi ne site te tegjithe politikaneve duke filluar
  qe nga viti 1990-te. Pra, eshte donosdoshmeri historike
  qe sa me shpejt te krijohet Spaku dhe Bhk….! Ketu mba-
  ron i gjithe “filmi” i mafias shqiptare qe ka kapur me duar
  e thonj per te shpetuar lekuren por nuk do ja arrijne. Ga-
  nte per kete jane SHBA- dhe BE-ja …..!

  Reply to this comment
 22. Dhimbia e Madhe Popull. January 12, 15:13

  Loje KARRIKESH-e perfqaesusve te Klaneve..

  Kjo qe ndodh nuk eshte as shaka as rastesi..
  Tej;-dy aktoreve kryesore,duhet ndaluar,,.
  Shqiptaret e vertete, ta vene pikem mbi “I”.
  Mjaft Me!…
  Ena eshte coptuar,akullin me se mban. .
  Pastroni rrethinat rreth tyre.Mbylluani gajen mashtruseve.
  Meta gjeti dhe”diten” e tij,”11Janarin” te flase…
  Mjaft me me “biseda “kanerinash”te flasi populli me ata qe ka zgjedhur,(ne ka te tille), per popullin mes tyre.
  Faleminderi komentuesve,qe verte vene pikem mbi “I”
  Mjaft me!,,,
  me lojen- KOKAMSHEFTI apo-e ka KUSH e ka!
  Ndajeni shapin nga sheqeri.(Kush eshte “shap”e kush sheqer dallojeni mire.se mos jane NJE)
  Dhimbia e madhe popull.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim