Meta “bën gëzuar” me Ramën, por nuk kursen kritikat

May 9, 2019 21:21

Meta “bën gëzuar” me Ramën, por nuk kursen kritikat

Presidenti Ilir Meta ka trokitur gotën me shefini qeverisë gjatë një pritjeje të bërë nga ambasadori i BE-së në Tiranë, për ditën e Europës, në Pallatin e Brigadave.

Por pavarësisht fotove ku dy drejtuesit e shtetit duken të buzëqeshur, kreu i shtetit nuk i ka krsyer as kritikat në lidhje me krizën politike që ka përfshirë vendin.

Dua të përmend një thënie që e kam shumë për zemër, të njërit prej themeluesve të Europës, Konrad Adenauer, i cili thoshte ‘të gjithë jetojmë nën të njëjtin qiell, por nuk e shohim të njëjtin horizont’. Është detyra e drejtuesve dhe udhëheqësve që jo vetëm ta shohim, sepse të gjithë forcat politike dhe e gjithë shoqëria jonë është e përcaktuar për realizimin e këtij projekti madhor, por edhe të gjithë ta ndihmojmë vendin të ecë më shpejt drejt çeljes së negociatave dhe drejt anëtarësimit në Bashkimin Europian”, thekoi Meta.

Mes qeverisë dhe opozitës deri tani nuk ka asnjë negociatë, ndërsa palët janë të pa lëvizura në qëndrimet e tyre. Opozita kërkon largimin e Edi Ramës, një qeveri tranzitore që do ta çojë vendin në zgjedhje të parakohshme.

 

v.l/ Dita

May 9, 2019 21:21
Komento

4 Komente

 1. syri May 9, 21:39

  Cfare na thote Dita qe ” meta apo like floriri eshte me i mire se Rama? Si eshte katandisur Dita kur eshte bere me Monen kunder Rames? Si ka mundesi qe shqiptaret katandisen deri ne kete pike? Cfare ironie Dita?

  Reply to this comment
 2. pirua May 10, 09:10

  Po Meta ka grua apo e ka dhene me konçension tek Kastriot Ismahili ne konçensionet e zinkut , diamantit dhe floririt ne Kongo qe na citonte gazeta zvicrane para ca kohesh qe i perkisnin Metes? Apo ish gruaja eshte e zene me pune me Lulezimin?! Ngeli president kallogre.

  Reply to this comment
 3. Asap May 10, 09:57

  Meta lëshoi Berishën për të shpëtuar kokën. Berisha do të jetë në sulm përfundimtar. Mbase ai duke zhdukur klysherit që bëri vetë do të shpëtoj vendin. Dinamikat e një tragji-komedie absurde

  Reply to this comment
 4. Taraboshi May 10, 16:53

  Ky shokoka qimen ne syte e te tjereve dhe nuk shikokatraun ne syte e tij.Ti garantuesi i kushtetutes flen ne nje krevat me monen dhe nuke din se si shikoni.Ti dhe mona nukshikoni rrezimin e qeverise por shkaterrimin e reformes ne drejtesi pra te dy burr e grua shikoni ne nje horizont.Po Rama nuk shikon ne nje horizont me hajdutet.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim