Meta dekreton datën, ja kur zhvillohet seanca e parë e Parlamentit

August 29, 2017 14:31

Meta dekreton datën, ja kur zhvillohet seanca e parë e Parlamentit

Seanca e parë parlamentare për legjislaturën e re do të mblidhet më 9 shtator, në orën 10.00.

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar këtë datë për Parlamentin e ri të dalë pas zgjedhjeve të 25 qershorit.

Sipas rregullores, seanca e parë drejtohet nga deputeti më i vjetër në moshë, e nëse ai refuzon, nga pasaardhësi i tij. Gjithashtu zgjidhen dhe tre deputetë për sekretariatin që do të merret me procedurat e zgjedhjes së kryetarit të ri të Kuvendit.

August 29, 2017 14:31
Komento

2 Komente

  1. Saliu "trim" me pampers dhe antiplumb August 30, 03:14

    Po mire more Novruz Meta, perse nuk e ke shoqeruar daten qe do te mblidhet Kuvendi me ndonje medalje llamarine, si p.sh. te dokorosh Sali Kar-axhic me medaljen :” Te vret pa Gjyq” me motivacionin per te mbrojtur krimet e familjes Bisha, kush i “ngacmon” Shkerdhenin dhe Korbin Argita

    Reply to this comment
  2. Messerschmidt August 30, 11:43

    Ekane kap me daten 9 te gjithe rracedhjeret ! 🙂

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*