Meta: Demokracia jonë ka nevojë për Parlament të fortë

May 26, 2017 12:37

Meta: Demokracia jonë ka nevojë për Parlament të fortë

 

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, deklaroi se “demokracia në zhvillim që kemi, ka nevojë për një Parlament më të fortë”.

Kuvendi ka bërë përparime në kuadër të funksionimit të tij, por jemi të ndërgjegjshëm se demokracia në zhvillim që kemi ka nevojë për një Parlament më të fortë”, deklaroi Meta, duke falenderuar BE-në për një projekt financimi për fuqizimin e Kuvendit.

Meta deklaroi gjithashtu se, më në fund, i është hapur rrugë punës së Kuvendit për reformën në drejtësi.

May 26, 2017 12:37
Komento

1 Koment

  1. MH May 26, 14:28

    Koketuli kerkon parlament te forte:
    LSI e para.PD e dyta dhe PS e treta.
    Dy partite e ortakllekut jane per ta ba Vettingun ferlig per hater te nevojave te demokracise.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?